Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Krejzoolek »

Hej..wiem że chyba był taki temat,ale nie mam czasu szukac :( Chodzi mi o to,że w niedzielę jadę po koleżankę dla mojej Dusi ( jak wszystko pójdzie ok ;) ) i chodzi mi o to czy: Jak na tym ich pierwszym spotkaniu byłoby wszystko ok to już tego pierwszego dnia włożyc je do jednej klatki.? To nie jest za wcześnie czasami.? ??? I czym umyc dobrze klatkę,mydłem.? Proszę o odpowiedzi. :-* Aha i ma ktoś może jakieś fajne imiona dla dziewczynki..bo mam pustkę. :'(
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: tamiska »

Zalezy w jakim wieku sa dziewczyny. Dwa 5 tyg maluchy beda sie tylko bawic, ale juz starsze szczurki to inna sprawa. Ja bym nie ryzykowala chyba, ze tylko sie spotkaja i juz bedzie wielgachna milosc.

Klatke umyj ale nie mydlem, a jakims srodkiem czyszczacym np. domestosem i dokladnie splucz,
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Asmena »

Imiona:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=7&t=16958
Ja swoim szczurkom (i innym zwierzakom) nadaję imię ze względu na ich zachowanie lub wygląd.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Izold »

Ja bym na Twoim miejscu wyszorowała kuwete, pręty również,dała nową ściółkę,zrobiła przemeblowanie (By dusia nie skapnęła się że to jej klatka , a co oznacza że jest szefem), ale na początku puściła szczurki na około 2,3 h na neutralny grunt : np łóżko rodziców,wanna,podłoga w kuchni etc.Potem powinno pójść sprawnie.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: glucjan »

Asmena pisze:Imiona:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=7&t=16958
Ja swoim szczurkom (i innym zwierzakom) nadaję imię ze względu na ich zachowanie lub wygląd.

ja często tez, Glutek, bo mial gluta pod nosem jak go do domu przywleklismy, a Donald (Donek) to na złość mojemu tacie (którego b. kocham) który nienawidzi Donalda Tuska:) taka przekorna córeczka jestem:D
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Izold »

glucjan pisze:taka przekorna córeczka jestem:D
Ojej,a ja myślalam żeś Ty chłop. :P :D


Ja osobiście uwielbiam dawać imiona szczurkom.Mam już jedno,zarówno i dla chłopca,i dziewczynki : "Mozzarella" ;D
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: glucjan »

Izold pisze:
glucjan pisze:taka przekorna córeczka jestem:D
Ojej,a ja myślalam żeś Ty chłop. :P :D


haha nawzajem Izold::D... Goha jestem. Milo mi:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Izold »

Tak,wszyscy myślą że ja jestem chłop ;D Na początku mówili na mnie Izolda (tak wymyśliła koleżanka mojej siostry) a potem jakoś Izold samo wyszło,i dużo ładniej brzmi. ;D


Ciekawe czemu krejzolek nic nie pisze o sytuacji,bo ciekawa jestem jak dwie się tam dogadują. ;d
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: glucjan »

Izold pisze:Ciekawe czemu krejzolek nic nie pisze o sytuacji,bo ciekawa jestem jak dwie się tam dogadują. ;d
Pewnie dlatego, ze wszystko poszlo gladko, gdyby byly jakies problemy, podejrzewam, ze szukałaby rozwiązania problemu na forum ;)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Krejzoolek »

Siemka dziewczyny.! Sorry,że nie pisałam,ale nie było czasu.. :( W środę kupiłam szczurka samiczka ok.1,5 mies. ma na imię KIki xdd.Trochę śmieszne :P Dziewczyny w pierwszym dniu razem biegały,ale Dusia uciekała >:( Wczoraj i dzisiaj biegały an tapczanie / krzesle,ale ta mała Kiki tak jakby przyczepiła się zębami do futra Dusi.! Co to miało znaczyc.? Chciała ją ugryśc czy jakk .? Boję się tego łączenia..bo jak na razie nie ma tej wielkiej miłości i wgl. Dusia się boi małej,a mała za nią Biega.Co mam robic.?! ??? Pozdrawiam i czekam an odp. :))
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: tamiska »

Najgorzej jest jak wlasciciel panikuje. Laczenie ktore moglo by trwac max tydzien trwa 2 mies.

Poki nie ma krwi to nic sie nie dzieje.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: glucjan »

Ojjj, u mnie podobnie bylo, maly (wtedy) Donek zaczepial zebami Glutka, ten uciekal, wyraznie go nie lubil, i trwalo to trzy tygodnie. Juz myslalam ze do konca beda w osobnych klatkach, ale w koncu zasneli razem w hamaku, poiskaly sie miedzy soba i sie zaczelo wspolne mieszkanie. Ja wkaldalam ich razem, raz do klatki Glutka, raz do klatki Donka, wypuszczalam w salonie, kiedy sie spotkaly, maly gonil za starszym kolega, a ten mial go gdzies. Codziennie probowalam! nawet po killka razy. Daj sobie troche czasu, musza sie do siebie przyzwyczaic, bedzie dobrze.

A gdzie "kupilas" mala szczurcie?
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Krejzoolek »

Wiem,że będziecie źli,ale kupiłam ją w sklepie :-X Wiem..wiem..że można adoptowac,ale szukałam i nigdzie nie znalazłam.A jak znalazłam to już zostały wydane dziewczynki,albo gdzieś w Warszawie były. :-\ W sklepie były szczurki i ona była najmniejsza i taka chudziutka,że żal mi się zrobiło.Dzisiaj puszczę je razem do wanny. Trzymajcie w Kciuki ! >:D Pzdr. :-*
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: Krejzoolek »

Dzięki Dorotka za odp. Kiedyś dałam ogłoszenie na forum,na allegro i nic ... :'( A mam wiadomości z łączenia w wannie . ;) No więc zaczniemy od początku.Zaniosłam oby dwie panie do łazienki z mamą oczywiście,bo sama nie mogłam bo miałam wielkiee nerwy. :P Najpierw wpuściłam Kiki ( mała ) a potem Dusię ( wiadomo,że duża ).Dziewczynki były na początku w osobnych kątach,potem tak podeszły do siebie.Oczywiście Kiki była najbardziej zainteresowana :P Tak się wąchały,Kiki właziła pod Dusię ( pod ten brzuchool :D ) Nie wiem jak tam się zmieściła. :P Pchała się do pyszczka,ale Dusia uciekała.Potem czasami Dusia ją wachała,gdy Kiki się myła itp. Nie wiem czemu.ale Kiki strasznie chciała wejśc na plecy Dusi . Dlaczego ? Ale Dusia se za bardzo nie pozwalała. ::) Raz po raz któraś piszczała,ale nie wiem która..Ja mówię,że Dusia a moja mama,że Kiki . Nie omijam tez faktu,że była tez akcja ' złapac Dusię w locie ' :P Dusia strasznie nie lubi łazienki,a tym bardziej w wanny bo już dwa razy musiałą byc kąpana no wiec jak najszybciej próbowała wyskoczyc.Muszę przyznac,że nieźle skacze.Czasami musiałam łapac ją w powietrzu :o No niestety nie było oznak wielkiej przyjaźni,ale jak an pierwszy raz nie było źle. Mam takie pytanko jak dzisiaj jeszcze je wypuszczę i nie będzie miziania itp.I czasami jakaś będzie piszczec to mogę je włożyc razem do klatki.? I jeszcze jedno dlaczego ta jedna piszczała.? Dlaczego mała chciała wejśc na Dusię.? Wiem,ze dużo pytam,ale nic nie poradzę.Nigdy nie łączyłam zwierząt.Chyba,że psa i kota,ale to inna bajka 8) Aha i czy waszym zdaniem jest szansa na przyjaźń. ?
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czy tak od razu w pierwszym dniu włożyc je do jednej klatki?

Post autor: glucjan »

hehe ciezko powiedziec, moj Donek (mlodsze ciele) tez wlazil na Glutka, nigdy odwrotnie, a jak jakies byly piski to raczej ze strony Glutka, ten do tej pory sie dre przy iskaniu, zabawach, lub jak sie go chwyci nie tak. Donek jest cichutki, dzielny, i dominuje juz praktycznie wszedzie, na wybiegach, w klatkach:)...
Radzilabym Ci nie zostawiac ich narazie na noc razem w jedej klatce, mozesz je wlozyc razem do jedej, wtedy kiedy masz na nie oko. Tak na kilka minut, jesli nic sie nie bedzie dzialo, to coraz czesciej, i coraz dluzej niech siedza razem, w koncu sie przyzwyczaja do swojej obecnosci nawzajem:) powodzonka:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”