Angielskie panny - doszczurzenie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Angielskie panny - doszczurzenie

Post autor: Zyzia »

Witam,

Forum przegladam od dawna, wiec nadeszla pora aby przedstawic moje panny.

Na poczatku czerwca trafila do mnie Niunia, mala przerazona kapturka, ktora szukala ciemnego kata zeby sie schowac. Jej oswajanie ciagle trwa, nie da wziac sie na rece, na imie tez rzadko reaguje, ale nie ucieka juz do klatki kiedy sie na nia spojrzy.

Niunia na poczatku czerwca:
Obrazek

Po okolo 4 tygodniach razem z chlopakiem zadecydowalismy ze wezmiemy kolezanke dla malej, i tak znalazla sie u nas Pixie. Panny roznia sie jak dzien i noc. Niunia na poczatku zwiewala gdzie pieprz rosnie, Pixie natomiast od pierwszych minut lazila po nas, lizala twarze, palce. Maly urwis, ktory nie potrafi usiedziec w miejscu.

Pixie:
Obrazek

Laczenie odbylo sie szybko i sprawnie, ale ile to bylo stresu dla mnie. Najpierw zapoznanie na neutralnym gruncie, a po okolo 2 godzinach wrzucilam je do wyszorowanej i przemeblowanej klatki. Krew sie nie lala, Niunia zlewala nowa lokatorke a rano juz spaly wtulone w siebie.

Obrazek

Majac juz ciury na wychowaniu, zaczelam wertowac forum. Tu uklon do zalozycieli, naprawde duzo sie dowiedzialam. Najpierw zmienilismy trociny na zwirek, co okazalo sie duzym plusem. Teraz przynajmniej trociny nie lataja po calym pokoju. Tydzien temu zaczelismy nauke "kuwetowania". Na dno klatki dalam kocyk a w najczesciej odwiedzanym rogu postawilam kuwete - pudelko po lodach - i o dziwo panny w 80% kupkaja do kuwety, reszta jest przeze mnie cierpliwie przekladana.

Z chlopakiem wynajmujemy pokoj, zatem panny maja do dyspozycji jedynie lozko i szafke na ktorej stoi klatka, nie moge sobie pozwolic ze cos pogryza, a na wybiegu sa prawie 18h dziennie, trudno je upilnowac. Pierwsza posciel wygladala jak z koronki. Panny sie postaraly o dobra klimatyzacje. Po zakupie nowej poscieli, przykrywam ja grubym kocem, konce koca daje pod materac. Dopoki go nie pogryza do nowej poscieli sie nie dostana. Na kocu lezy stara posciel i panny moga w niej szalec do woli.

Pierwsze miesiace to bylo siedzenie z reka w klatce, lub trzymanie ciurow pod bluzka. Caly dekolt mialam podrapany do krwi, ale sie oplacilo. Teraz jak moj chlopak wychodzi do pracy, panny wisza na drzwiczkach zeby je wypuscic. Wiec chcac lub nie chcac tez musze wstac i przygotowac lozko. Natomiast wieczorem zawsze jest maly dramat, my idziemy spac ale szczury chca koniecznie jeszcze pobiegac. Nie mozemy ich zagnac do klatki, a kiedy nam sie to uda zaczyna sie gryzienie krat lub rozsypywanie jedzenia po polce (nauczyly sie ze to robi halas i zapewne ktores z nas wstanie zeby je uciszyc), innym sposobem na obudzenie nas bylo odginane drucika od poidelka. Za pierwszym razem myslalam ze na zawal zejde, jak w srodku nocy udalo im sie zrzucic poidelko na podloge. Teraz jest tak mocno przymocowane, ze wode zmienia im moj chlopak.

Niunia uwielbia zakopac sie gdzies w poscieli i spac, na lozku jej mieciutko i cieplutko.
ObrazekObrazekObrazek

Pixie natomiast to mala wariatka, nie potrafi usiedziec na miejscu
ObrazekObrazekObrazek

A tu troszke poprzeszkadzamy, ja tez chce cos napisac:
Obrazek

Tutaj widac jak Pixie traci kolor:
ObrazekObrazek

Smakolyk czy brokule?
Obrazek

I zabawa w chowanego:
Obrazek

Na koniec ogromne zainteresowanie pokrowcem od aparatu:
ObrazekObrazek

Nie mozemy sobie pozwolic na wiecej szczurow poki co, wielkosc pokoju nie pozwala na wieksza klatke. Ale obiecalismy sobie, ze jak tylko wynajmiemy swoj wlasny dom pomyslimy o powiekszeniu stadka. Mojemu chlopakowi marzy sie czarna dumbo a dla mnie to juz nie ma znaczenia. Pokochalam ogony od pierwszego dnia.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: pin3ska »

Oj, jaka ta Niunia piękna :) Mam sentyment do tak umaszczonych szczurasków :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: ol. »

Tak się zastanaiwam czy znam jakiegoś dumbolca husky ??? i chyba nie... tzn, chyba właśnie poznałam :)
Oba uszatki są pełne wdzięku, ale ta fotka Niuni jest świetna http://img43.imageshack.us/i/p7170059s.jpg/ - mała, zakamuflowana łasica :D
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: unipaks »

słodkie obie :) pokrowcem się interesują , bo już oczekują na kolejną sesję zdjęciową :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: nausicaa »

huskulka bardzo podobna do mojej Adzi:) nawet z charakterku:D cudaki małe
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Zyzia »

Dzis mialysmy ciezka noc.

Czasami tak sie zdarza, ze dzwonia do mnie z pracy w srodku nocy, musze wtedy podejsc do laptopa zeby cos sprawdzic lub podac jakies informacje. Dzis wlasnie byla taka noc. Zrobilam co mialam zrobic i wrocilam do lozka. Na moje nieszczescie panny byly robudzone i rozrabialy w klatce. Kiedy zauwazyly, ze nie mam zamiaru poswiecic im czasu i dalej ide spac wpadly w "szal". Pixie rozwalala zwirek z kuwety po calej klatce, Niunia wysypywala suche jedzenie z misek na plastikowe polki, ktoras (pewnie maly wariat Pixie) gryzla zawziecie prety, na koniec obie dorwaly sie do poidelka i po raz nie wiadomo ktory zdolaly odgiac drucik, skutkiem czego poidelko wyladowalo na podlodze z glosnym hukiem (nie wiem jak one to robia, bo drucik jest zawsze mocno scisniety, JA mam problem zeby go odgiac przy zmianie wody). Chcac nie chcac musialam wstac, wypuscic je chociaz troche na szafke, wymiziac i wycalowac. Dopiero wtedy daly mi spac.

A tutaj niby taka slodka jest:
ObrazekObrazek

I jeszcze Niuniek:
ObrazekObrazek

I jeszcze jedna dziwna rzecz, pare dni temu przy domowych porzadkach nabawilam sie sporego siniaka po wewnetrznej stronie nadgarstka. Rano Niunia sie do niego dorwala i wygladalo to tak jakby chciala go wygryzc. Lizala intensywnie, probowala zabkami i pazurkami.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: odmienna »

Oj! Nie mogę! Kaptureczek „w samym kapturku” jakby czarny szczurek ubrany w biały „pajacyk” :-* i hasiorek-gupiouchy :-* !
Śliczne.
Tylko nie wiem, co Ty marudzisz: wstałaś, bo Cię obowiązek wzywał, a myślisz, że takie wytulenie stworzonek, którymi masz się opiekować to mniej pilna sprawa? I zaniedbać można? I tak, grzecznie i wielkodusznie z ich strony, że po zainkasowaniu „co cesarskie” – dalej Ci spać pozwoliły. :)
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Zyzia »

Juz jestesmy po przeprowadzce. Dziewczyny dostaly nowa klatke pod choinke (niby to ja ja dostalam od mojego chlopaka).
ObrazekObrazek

Kartonowy domek wytrzymal krocej niz zazwyczaj. Powieszony wczoraj, dzis juz jest w strzepach. Wlasnie za moimi plecami Pixie rozrywa go na kawaleczki:
Obrazek

A tu filmik: http://www.youtube.com/watch?v=K0ujMYAx2bw

Przerwa na male co nieco:
Obrazek

Wrzucilam im stare zasikane szmatki i papiery, ale i tak Niunia bala sie wejsc do srodka. Dobre 2 godziny jej to zajelo. Potem to juz szalaly. Kazdy kacik musial byc obwachany, sprawdzony. Kazda szczelinka wyprobowana "czy sie przecisne". Pixie oczywiscie musiala wyprobowac "smak" nowych pretow, mielismy nocny koncert pt. "Kiedy je wreszcie przegryze"

Sprawdzanie skrotow:
Obrazek

Niech mnie ktos przytuli:
Obrazek

Jeszcze w starej klatce:
Obrazek

Z serii - po co mnie budzisz?
Obrazek

I na koniec mycie pyszczka:
Obrazek
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Czerwonaona »

Super dziewczynki.
Niunia to chyba capped?Piękny czarny łepek jak u malucha,którego wziała Cyklo.
Rewelacyny filmik...tak pięknie przedstawia tą siłe niszczycielską małych łapek i ząbków. ;D
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Zyzia »

Dzisiejsza sesja:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: LaCoka »

Padłam jak zobaczyłam Twój podpis ;D
Piękne maluchy :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Zyzia »

Krotka historia Alfonsa:

Wynajmuje pokoj u pewnej polskiej pary, ktora rowniez kocha zwierzeta. Maja papuzki, kota Alberta i rybki.
Przed Wielkanoca pojawil sie w okolicy kocur, strasznie zmaltretowany, poobijany i panicznie bojacy sie ludzi. Razem z wlascicielka zaczelysmy go dokarmiac, znaczy wystawialysmy jedzenie do ogrodka i odpedzalysmy inne koty. Po kilku tygodniach nie uciekal juz na nasz widok, a nawet dal sie poglaskac. Minelo kilka miesiecy i Alfons oswoil sie na tyle, ze teraz wchodzi do salonu i kuchni, naje sie z miseczki Alberta, polezy na fotelu, wygrzeje sie przy kominku, a potem wychodzi. Czasami da sie go zatrzymac na noc w domu, ale to ciagle jest "dzikus" i jak za dlugo siedzi w domu zaczyna miauczec pod drzwiami. Najwazniejsze, ze Albert zaakceptowal nowego kocura, ktorego wczesniej tlukl z innymi kotami. Teraz czekamy zeby jeszcze bardziej sie oswoil i dal wsadzic do transportera. Chcemy go zabrac do weta, bo Alfons ma chore oczko, ciagle zamkniete i zaropiale, kuleje i chyba ma polamane zebra. Moze za kilka miesiecy oswoi sie calkowicie, wtedy wlasciciele domu go "zaczipuja" i zarejestruja.

Widac, ze Alfons byl kiedys kotem domowym, ale widocznie ktos go wyrzucil. Tym bardziej sie ciesze, ze znalazl schronienie u nas.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Zyzia »

Od kilku dni moja Pixie panicznie boi sie wyjsc z klatki. Nie potrafie sprecyzowac kiedy to bylo, czy po ostaniej sesji zdjeciowej, czy od momentu wstawienia do pokoju "gwiazdy betlejemskiej". W klatce szaleje z Niunia, wspina sie, gania, przeciska miedzy polkami, probuje rozkopac kuwetke - znaczy sie normalka. Je i pije, podbiera smaczniejsze kaski, jak wkladam rece do klatki to sie z nimi bawi i lize, jej zachowanie w klatce jest calkowicie normalne. Ale z klatki juz sama nie wyjdzie, jak wezme ja na sile to skuli sie na rece, zastyga w bezruchu, po chwili zaczyna sie wyrywac i szuka drogi do klatki. Zaczyna mnie to martwic, bo Pixie zawsze byla pierwsza to sprawdzania nowych terenow, a Niunia byla ta bardziej bojazliwa.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: elusia »

ile fooot! kolejny wątek do śledzenia i napalania się na fotki ;D
i co z tego?
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Niuniek & Pixie

Post autor: Zyzia »

Z Pixie troche lepiej, dzis rano "wisiala" na drzwiczkach od klatki ze niby chce wyjsc. Wypuscilam ja, jeszcze troche sie boi, czasami sie przyczai w bezruchu, ale w czasie zabawy wchodzi i wychodzi z klatki sama.

Tutaj dorwala sie do resztek platkow z kolacji:
Obrazek

A tu dzisiejsza sesja:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

I na koniec "kombinacje akrobatyczne" w kulce:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”