suchy proszek do mycia

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

suchy proszek do mycia

Post autor: Sydney »

Witam
Jestem tutaj nowa nie do końca ogarniam jeszcze wszystko jeżeli był już taki temat to wybaczcie jeżeli nie po proszę wyczerpujące odpowiedzi.
Kupiłam mojemu szczurkowi suchy proszek do "kąpieli" słyszałam że polega takie mycie na posypaniu szczurka tym proszkiem i delikatnym wtarciu go po odczekaniu paru godzin, po czym wyczesać sierść w celu pozbycia się do końca proszku i otrzymania oczekaiwanego efektu.
Tu moje pytanie czy polecacie taka pseudo kąpiel ??
Wczoraj zrobiłam dokładnie tak jak napisałam ale niestety mój szczurek nie ma jeszcze z powrotem śnieżno białej sierści
Kolejne pytanie: czy mogę powtórzyć zabieg jeszcze raz....??
Mój szczurek nie jest nerwowy więc wczoraj gdy to robiłam nie miałam żadnych trudności
mycie pod wodą kategorycznie odpada bo wtedy to dopiero jest akcja..... :-\
Gdyby jego sierść była ciemna pewnie odpuściła
ale mój szczurek jest czarno biały i żółte plamy nie prezentują się dobrze na jego sierści wygląda mało zadbanie w stosunku do tego ile pracy wkładam w niego,
mój szczurek jest dla mnie jak pies większość dnia biega po pokoju lub rozkłada się wygodnie na swoim siedzisku....
niestety gdy ktoś mnie odwiedza muszę go chować ponieważ moi znajomi niestety się brzydzą "mojej mordeczki"

pomożecie ??
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: zalbi »

żółte plamy to zabarwienia od moczu - jeżeli będziesz odpowiednio często wycierala półeczki w klatce to nie bedzie sie brudził.


jeżeli Twój szczur jest dla Ciebie tak ważny to jak najszybciej adoptuj mu towarzystwo z działu zwierzaki. szczur to zwierzę stadne, trzymany samotnie męczy się.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: isia28 »

nie wiem nic na temat tego proszku. zastanawiam sie tylko czy te zółte plamy to brud , ktory chcesz zmyc czy po prostu przebarwienia? moja szczurzyca jest szara i z wiekiem zrobily jej sie brunatne plamy i nie maja nic wspolnego z brudem- nawet jakbym ja wsadzila do pralki to nic nie da. taki jej urok i trzeba to uszanowac a nie szorować.... ;D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: Sydney »

niestety możemy sobie pozwolić na jedną sztukę ale już z chłopakiem rozglądaliśmy się za następnym....
plamy od moczu hmmm ja raczej stawiałam na to że brudzi się od żarełka.....
ogólnie wiem ze to nie tu ale mam problem z ustawieniem jego na miniaturkę ;/ chociaż było by widać jego umarszczenie...
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: UprzejmaCegła »

Szukajcie, a znajdziecie ;) jest mnóstwo małych cudownych klusek do przygarnięcia, zupełnie za darmo ;)
A co do proszku to nigdy o takim nie słyszałam. Ciekawe tylko czy aby przypadkiem nie jest to szkodliwe dla naszych pociech.
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: Sydney »

dziękuje Ci za obronę, sama ignoruje takie sarkazmy ponieważ kłótnie w internecie bez twarzy mnie nie kręcą.....
Zwykle kiedy mojemu szczurkowi zapach przeszkadza kicha tutaj bardziej ja byłam ta co kichała ale nie chodzi tu o zapach a o sypkość tego proszku....
napiszę coś więcej o nim
proszek kupiony w zwykłym zoologicznym kosztuje ok 13 zł nazwa jest niemiecka ale jest przyklejona naklejka z instrukcjami z pl uniwersalny dla wszystkich gryzoni.
a poleciła mi go koleżanka posiadająca białego króliczka w różnorakie cętki...[/i]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: Magamaga »

Temat oczyszczony z niepotrzebnego offtopu.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: UprzejmaCegła »

A mogłabyś zrobić zdjęcie opakowania tego proszku?
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: Sydney »

UprzejmaCegła pisze:A mogłabyś zrobić zdjęcie opakowania tego proszku?

zaraz zrobie tylko nie wiem czy mi wstawienie tego tutaj wyjdzie
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: UprzejmaCegła »

To może załóż konto na fotosiku, tam jest najlepiej, bo od razu można skopiować link do miniaturki ;)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: UprzejmaCegła »

No Trixie jest dobrą firmą produkującą również smakołyki dla zwierząt.
O składzie szamponu informacji brak w sieci, ale za to znalazłam informację, że puder ten jest w 100% nieszkodliwy.
Podejrzewam, że jak się nim "myje" kluseczkę to nie można doprowadzić by pyszczek powąchał co ma na pleckach, a wszystko będzie dobrze ;)
Poza tym jak nie ma podrażnień to pewnie wszystko jest ok ;)
Awatar użytkownika
Sydney
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 05, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: Sydney »

dziękuje Ci cegiełko zaraz popracujemy z moim szczuraskiem nas sucha kąpielą :)
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: glucjan »

tez jestem ciekawa, bo z moimi ogonami nie ma mowy o mokrej kapieli:) czekam na Twoj opis efektow dzialania, owego magicznego proszku.
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: suchy proszek do mycia

Post autor: Rhenata »

taki proszek działa na zasadzie wchłaniania sebum i zapachu, plam z moczu raczej nie usunie.Polecam codziennie zmieniać to na czym szczurek śpi i wycierać poleczki a jeśli to od ciapowatego jedzenia, to może troszkę zmienić metody karmienia
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”