Moja mała pralinka - Hades.

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: UprzejmaCegła »

Tamtego pochmurnego dnia spóźniłam się, więc wydzwaniałam raz za razem do właścicielki sklepu, aż ta się zjawiła na horyzoncie. Otworzyła drzwi, weszła do środka i wyniosła malutkie pudełko, które podała mi do rąk. Serce krzyczało, dusza śpiewała, a głowa nie była w stanie myśleć logicznie. Poczułam, że słone łzy próbują wydostać się na zewnątrz, lecz w ostatniej chwili się powstrzymałam i otworzyłam pudełko. Wewnątrz siedziało puchate stworzonko z przerażoną miną, spojrzało na mnie tymi swoimi mądrymi oczyskami. Powiedziałam głośno - "Hades".
_________
Zgrywus, bandyta, wariat - to jedne z wielu określeń, które idealnie opisują jego charakter. Wiecznie gotowy do zabawy, godzinami potrafił męczyć i zaczepiać kumpli. Wystarczył jeden dotyk by zaczął wariować i jedno drapnięcie za uszkiem by się przygotował do pieszczot.
Obrazek
_________
Pamiętam jego pierwsze zaśnięcie z Apollem, pierwsze spanie na hamaku, pierwsze stukanie ogonem o podłogę, pierwsze brykanie, pierwsze zasikanie ręki.
Pamiętam kiedy pierwszy raz pokazałam mu czym jest szafa. Pogryzł mi wtedy kilka ulubionych ubrań i zrobił sobie tam sypialnię. Wspinał się po kolejnych piętrach, aż nauczył się, że na najwyższym segmencie jest najlepiej, bo były tam przede wszystkim swetry i bluzki.
Pamiętam jak odkrył rurę za szafą i musiałam tam położyć moje spodnie, z których później zostały same frędzle, by nie było mu zimno lub gorąco. Strasznie się denerwował gdy próbowałam go stamtąd wyciągać. Nigdy mnie nie ugryzł.
_________
Był bardziej marzycielem, aniżeli realistą. Chodził z głową w chmurach. Gdyby mógł to pewnie pisałby baśnie, śpiewał sprośne piosnki lub tańczył pod gwiazdami. Ciałem był tu, sercem obok, duszą tam, a rozumem jeszcze dalej. Nieprzewidywalny artysta. Czasami nawet widziałam uśmiech na jego pyszczku, jestem tego pewna.
Obrazek
________
Pamiętam naszą pierwszą wizytę u weterynarza. Okropnie piszczał gdy dostał pierwszy zastrzyk, a ja prawie zemdlałam. Przy następnych był dzielny. Często chorował, przede wszystkim na drogi oddechowe. Później okazało się, że ma zaczątki mykoplazmy.
Obrazek
________
Gdy się obudziłam to wyciągnęłam miseczkę z klatki by ją napełnić karmą. Jestem paranoikiem, więc dla pewności cmoknęłam by ich obudzić i sprawdzić czy wszystko w porządku. Jak zawsze. Cała gromada spała na hamaku, wtuleni w siebie, cieplutcy jak świeże bułeczki z piekarni. Włożyłam dłoń do klatki, każdego drapnęłam po główce na dzień dobry. Zazgrzytały ząbki, pulsowały oczka, ale jedne uszka były zimne, choć główka ciepła. Cmokałam i gładziłam puchaty pyszczek dość długo. Nie otworzył oczek, nie ziewnął. Nie zrobił nic. Poleciała pierwsza łza. Później druga.
Przytulony do Zefira, a w niego wtulony Hermes. Zasnął wygodnie z uśmiechem na twarzy. Zgasł.



Był wspaniałym towarzyszem. Słowami nie potrafię ująć jak bardzo mi na nim zależało, jak ważne było dla mnie jego kruche życie, jak wiele mnie nauczył. Mam ogromną nadzieję, że Heliosek wyszedł mu naprzeciw, złapał za łapkę i przeprowadził na drugą stronę. Tak bardzo za nimi tęsknię, tak bardzo chciałabym móc znowu ich zobaczyć, przytulić, powiedzieć im jak bardzo ich kocham.

Hadesku, pozdrów ode mnie Merch i Helioska.
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: alken »

(*)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: Flaumel »

[*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: Szeliza »

[*] :'(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: Nakasha »

:(

[*]
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: klimejszyn »

[*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: pariscope »

(*) :'(
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: valhalla »

Popłakałam się. Nikt tak jak Ty nie pisze o swoich zmarłych szczurkach.


[*]
na pewno razem z Heliosem biega już za TM i jest szczęśliwy.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: kulek »

[*] :(
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: Jessica »

[*] :'( :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: sasza&masza »

aż łzy płynął jak sie to czyta :'(
[*]
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Mictlan
Posty: 574
Rejestracja: czw lis 04, 2010 9:12 am
Lokalizacja: Police k.Szczecina

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: Mictlan »

Współczuję...[*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: unipaks »

:( przykro mi, Cegiełko...
[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moja mała pralinka - Hades.

Post autor: ol. »

dla Hadesa
[^]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”