Bójki ...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Bójki ...

Post autor: Lumi »

Moje szczurki od pewnego czasu strasznie się gryzą .Te piski i wgl ... Starałam się jakoś je uspokajać i zazwyczaj pomagało ponieważ te bójki były dosłownie dwu sekundowe . Od paru dni widzę u Fado straszne rany na pleckach
Obrazek
Nie mam pojęcia co robić . Nie mam jak ich rozdzielić do dwóch klatek bo i tak mam coś typu "alergii" na moje ogonki ( albo na granulat bądź sianko , dokładnie nie wiem ale coś czego one potrzebują w klatce ) więc i tak mam trudność z utrzymaniem jednej klatki a oddania moich szczurków sobie nie wyobrażam .
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bójki ...

Post autor: Kluska123 »

Ojeju, nie wygląda to za ciekawie :-\
Nie masz innego wyjścia, musisz je rozdzielić i to natychmiast. Nie możesz pozwolić na to, by ogonki gryzły się w taki sposób nawzajem. Oddawanie szczurków z powodu bójek nie wchodzi w rachubę, obserwuj kiedy się te bójki najczęściej zdarzają, piszesz, że od niedawna, jakiś powód musi być, skoro dotychczas żyły w zgodzie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Bójki ...

Post autor: noovaa »

Jeśli ogonki mają około pół roku i są to samce, przyczyną może być burza hormonów. Agresywnego ogonka wtedy można wykastrować i często przechodzi. Bywa tak, że samo nie przejdzie.

( nie wiem jak je trzymasz, bo nic nie napisałaś tutaj )
Mogą też się gryźć z powodu za małej klatki czy braku wybiegów.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Lumi »

Kluska123 pisze:Ojeju, nie wygląda to za ciekawie :-\
Nie masz innego wyjścia, musisz je rozdzielić i to natychmiast. Nie możesz pozwolić na to, by ogonki gryzły się w taki sposób nawzajem. Oddawanie szczurków z powodu bójek nie wchodzi w rachubę, obserwuj kiedy się te bójki najczęściej zdarzają, piszesz, że od niedawna, jakiś powód musi być, skoro dotychczas żyły w zgodzie :)
Od niedawna tzn jakieś 3 tygodnie . Bardzo mnie to martwi dlatego też myślałam o rozdzieleniu tylko że mam ten problem z alergią a nie mogę powierzyć opieki nad nimi np . mamie ponieważ ja już po sprzątaniu jednej klatki mam problem dlatego mam teraz dylemat i wielki problem .
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bójki ...

Post autor: Kluska123 »

Ale rozdzielenie ich z czym by się wiąząło, że piszesz o alergii? :)
Bo rozumiem, że gdzieś teraz ich obecna klatka musi stać.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Lumi »

noovaa pisze:Jeśli ogonki mają około pół roku i są to samce, przyczyną może być burza hormonów. Agresywnego ogonka wtedy można wykastrować i często przechodzi. Bywa tak, że samo nie przejdzie.

( nie wiem jak je trzymasz, bo nic nie napisałaś tutaj )
Mogą też się gryźć z powodu za małej klatki czy braku wybiegów.
Dziennie są na wybiegu jakieś 2 godzinki kiedy wracam do domu . Klatkę niedawno kupiłam większą więc myślę że to też nie ten powód . Czasami biją się podczas jedzenia a czasami zwyczajnie nic nie robiąc potrafią zacząć .
Obrazek
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Lumi »

Kluska123 pisze:Ale rozdzielenie ich z czym by się wiąząło, że piszesz o alergii? :)
Bo rozumiem, że gdzieś teraz ich obecna klatka musi stać.
Znaczy ja mam tak że kiedy zmieniam im ściółkę to na buzi robi mi się taki jakby suchy fragment przy ustach i do tego stosuję sterydy . Mam też czasami tak kiedy biorę szczurki na ręce ale to o wiele rzadziej .
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bójki ...

Post autor: Kluska123 »

Aha :) wiesz, ja nie widzę innego wyjścia, jak rozdzielenie ich przynajmniej na dzień, dwa. Zobaczysz, czy zatęsknią za sobą, spróbujesz z powrotem włożyć delikwetna do klatki i może przestaną się tłuc. Radzę Ci oddzielić szczura, który gryzie i atakuje od reszty stada. Ja tak robię, jak któryś z moich samcolów dostaje całodniowego świra. Od razu się uczy pokory i przy powrocie do klatki tuli się do reszty bandy :D U mnie to się sprawdza, życzę powodzenia!
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Lumi »

Mam tylko dwa szczurki no ale cóż dzięki za radę może jeszcze się czegoś dowiem :)
Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bójki ...

Post autor: Kluska123 »

Ale to nie ma nic do rzeczy ;) Jeżeli się gryzą, do krwi to musisz ich rozdzielić, nieważne, czy są w dwójkę czy trójkę, czy jest ich więcej :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Lumi »

Tak wiem jutro z rana zamierzam je rozdzielić ale co potem ? Jeżeli po łączeniu nie przestaną się gryźć ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Idusia »

Kastracja :)
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Lumi »

Idusia pisze:Kastracja :)
Tego się boję ze względu na niepewność wybudzenia :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bójki ...

Post autor: Kluska123 »

Z ta kastracja to tez nie jest powiedziane, nie masz pewnosci, czy po jajcieciu cos sie zmieni. Zawsze mozna sprobowac, a co do wybudzenia, no coz wszystko zalezy od szczurka, ale jesli znajdziesz weta, ktory sie choc troche specjaliyzuje w ogonkach to nie powinno byc problemu :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Bójki ...

Post autor: Idusia »

Wiesz, ryzyko zawsze jest, ale jako ostatni sposób ratunku, myślę, że warto to przemyśleć.
Zaszczurzona o__O
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”