Nie chce zaakceptować nowego...

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

Tak więc próbowałam wszystkich metod z wątku http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149 i nic, już prawie miesiąc a Profesor Gizma dalej leje na wybiegach. Chociaż widać, że się go boi bo podchodzi do niego, Gizmo zaczyna wrzeszczeć a Profesor ucieka do mnie. Z dnia na dzień mój srebrny, potulny jak baranek Profesor staje się coraz większym tyranem, zazwyczaj dostawałam tylko ostrzegawcze dziaby, ale dzisiaj ni stąd ni zowąd wgryzł mi się w dłoń, krwawić mocno krwawi a o bólu już nie wspomnę. Mam go już pół roku i nigdy, przenigdy nikomu krzywdy nie zrobił, aż do dziś... Naprawdę nie wiem co się z nim dzieje, czy aż tak źle wpływa na niego obecność nowego szczurka? Wiadomo, że obecność nowego jest troszkę niekomfortowa dla zżytego stada, ale aż tak :-\
Wiem, że miesiąc to niedużo, ale nie mogę patrzeć jak to moje małe gołe biedactwo (pokaleczone poniekąd) siedzi samo, nudzi się i trzęsie z zimna...
Ma ktoś może jakieś sprawdzone sposoby na taki przypadek? Paul_Julian i jordan radzili mi żeby odizolować go, aby nabrał sił. Gizmo troszkę podrósł i nabrał sił, ale naprawdę nie wiem co robić z tym dalej. Przestudiowałam całe forum i nic mi tu nie pomaga :-\ Ani wanilia, ani czysta klatka, ani nowy, nieznany neutralny grunt, ani ciasny transporter, nic...
Na szczęście Aster nie jest tak wrogo nastawiony do Gizma jak Profesor. Dwa razu już go obronił przed mocnym dziabem, no ale sam zaczyna się bać Profesora, bo troszkę go przerasta no i jest troszkę groźniejszy teraz. No wysiadam, ubolewam strasznie, bo widzę jak się całą trójka męczy.
Myślałam nad kastracją, Aster pozbył się agresji to teraz Profesor... Ale agresja jest spowodowana obecnością Gizma, więc raczej sensu by to nie miało, prawda?
Co mam robić w tej sytuacji?
Gizmo, młody szczur a siedzi ciągle taka osowiała kulka. No patrzeć na to nie mogę :(
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: smeg »

Moim zdaniem jak najbardziej kastracja jest wskazana, skoro Profesor stał się agresywny nie tylko w stosunku do szczurów, ale i do ludzi. Obecność Gizma wyzwoliła w nim potwora ;) I teraz pewnie ciężko go będzie ułagodzić zwykłymi sposobami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

No tak, ale ugryzł tylko raz. Asterowi zdarzało się to częściej, gryzł wszystkich jak leci. Profesor tylko mnie raz, no i Gizma, bo się go nie wiem, boi?
Ale tutaj znowu mnie męczy jedna kwestia, czy kastracja pomoże w zaakceptowaniu Gizma? Bo agresja jest spowodowana przez niego, nie przez hormony. Wiadomo, szczur po kastracji jest spokojny i wyciszony, ale czy to coś wskóra? Bo to są jakby dwie inne kwestie. Eh, sama już nie wiem. Chyba za bardzo przeżyłam jedną kastrację i dlatego teraz będzie problem podjąć jakąkolwiek decyzję..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

Nikt nie ma naprawdę żadnego pomysłu? :(
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: Kluska123 »

Odizoluj je od siebie na tydzień, dwa. Potem znowu spróbuj je połączyć. Jeśli znowu będą dziaby - wykastruj.
Pamiętaj, że po kastracji hormony 'potrzebują' około miesiąca by się unormować (dr Piasecki mi ostatnio mówił jak kastrowałam agresora), tak naprawdę nie masz pewności czy mu minie, ale na 99% masz szansę na pozytywne zakończenie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

Izoluję, łączę, izoluję, łączę... Profesor ze stresu zaczyna mnie gryźć.
Kluska123, wiem bo kastrowałam już jednego mojego agresora i po dziwo po 3 tygodniach już był spokojny.
Tyle że u niego to nie hormony, bo on jest z natury bardzo spokojnym szczurem, to obecność Gizma tak na niego wpływa.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: Kluska123 »

Kurczę, to nie wiem :(
I za każdym razem przejawia agresję?
To nawet kastracja nie pomoże.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

Nie zawsze, bo niekiedy popchnie go i zwieje albo do mnie albo pod łóżko. No ale jak się mocno pobiją to potem i mnie się obrywa i Asterowi, który potem zdruzgotany chowa mi się pod bluzą... A Gizmo od razu w panikę wpada i wrzeszczy wniebogłosy, on nie piszczy, on się drze :-\
Już nie wiem co mam z nimi robić... Kastracja tu nie pomoże, bo to nie hormony a zmiana sytuacji.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

Przepraszam za ppp ::)

Gdyby to nie było takie trudne, to bym nie pisała o tym tutaj, bo wiadomo, że jak agresja to kastracja, ale w tym wypadku to wymiękam już :-\
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: Flaumel »

Gizmo bardzo się drze? To może wykastrować panikarza? (ktoś gdzieś skutecznie kastrował, ale nie wiem jak panikujący jest panikarz :) i to tylko strzał w ciemno)
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nie chce zaakceptować nowego...

Post autor: marts »

Ma 3 miesiące i jest strasznie drobniutki, więc nie bardzo widzę tu kastrację...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”