Szarlatany z Jaroszówki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Szarlatany z Jaroszówki

Post autor: natureminemka »

Witam :D
Przedstawiam wam Galdera - mojego pierwszego szczurka :). Maleństwo na razie mieszka samo :C. Chcę adoptować mu kolegę - codziennie sprawdzam jak ma się sprawa szczurków szukających domków, ale niestety nie kwalifikuję się na razie do adopcji ponieważ nie posiadam klatki, a na zakup będę miała dopiero pieniądze po 10 maja. Galder powoli zaczyna się do mnie przyzwyczajać, poza akwarium jest bardzo żywiołowym i energicznym szczurkiem, wszędzie wtyka nosek i wszystko sprawdza ; ). Ciężko zrobić mu jakiekolwiek zdjęcie. Jedynym miejscem, w którym siedzi spokojnie jest mój kark - chowa się za włosami ; ). W akwarium mimo, że postarałam się w miarę je umeblować (tylna ściana z kraty po klatce dla królika do wspinaczek, pięterko powieszone na plastykowych listewkach, przyklejonych do ścianek silikonem, gałąź do wspinaczek plus hamak własnej roboty) większość czasu śpi, rzadko kiedy widzę żeby buszował. Z reguły rozbudza się na wieczór, ale wtedy jestem zazwyczaj w domu i go wypuszczam. Wyraźnie brakuje mu towarzysza, no ale musi poczekać jeszcze trochę.

A teraz zdjęcia :D

Tak potrafi siedzieć i siedzieć :)
Obrazek

Obrazek

Tutaj przeuroczo wyszedł *.*
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pycho mu ucięło trochę, ale taki żywy jest, że ciężko go uchwycić :)
Obrazek

Obrazek

Złapany w biegu :D Jedno z wyraźniejszych, tak szybko pocina ; )
Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: u Karo :D

Post autor: unipaks »

Maluszek prześliczny! :-* Zdrówka mu życzę i jak najprędzej kumpla do wspólnych zabaw i szczurzego iskania :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: u Karo :D

Post autor: Venefico »

Jaki słodki pysio :D Wymiziaj go porządnie :)
tunel ♥ :D
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: natureminemka »

tunel ♥ :D[/quote]



Galder coraz bardziej się przyzwyczaja, wypuszczony szuka kontaktu ze mną, wchodzi na mnie, bawimy się w szczurze 'zapasy' i 'berka' ; ) Boi się trochę gdy podchodzę do niego. Rozluźnia się dopiero kiedy powącha rękę. Ponadto często mnie liże, jednak nie wiem czy to z powodu braku jakiś minerałów czy z sympatii ;)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: mania85 »

Słodkie maleństwo :) myślę że przy oswajaniu przydało by się jakieś męskie towarzystwo ;) Jesteśmy z tego samego miasta więc w razie potrzeby chętnie służę pomocą :)Mizianko dla maluszka :-* :-*
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: natureminemka »

No tak... Założyło mi się kiedyś temacik i tyle było o nim słychać ;) Trochę nadrobię zaległości i nie obiecuję, że regularnie będę wracać, moooże jak coś mnie natchnie.

A więc od czasu pojawienia się Galdra, który wkrótce dostał kumpla - Silenoza działo się... troszkę ;) Szczurki rosły, socjalizowały się. Silsowi przychodziło to ciężko, dostałam go ze sklepu zoologicznego, w którym pracowała koleżanka. Bał się dotyku, za każdym razem gdy próbowałam go złapać piszczał i wiał co prędzej. Udało nam się jednak te uprzedzenia pokonać. Wkrótce po tym z przypadku trafiły do mnie dwie dziewczyny, od znajomego terrarysty, miały służyć jako matki karmówki, z tym, że narobiły mu kłopotów, uciekając stale to z plastykowego pojemnika, to z akwarium. No więc zakup drugiej klatki i tak o to zostałam posiadaczką czterech szczurów. Po jakimś czasie podjęłam decyzję dotyczącą kastracji chłopaków, co by stadko połączyć. I tu zaczyna się smutna historia... Mój ukochany Galder nie przeżył zabiegu... Odszedł 27 grudnia 2012. Przyznam, że był to mój faworyt w stadzie. Można z nim było zrobić wszystko, a zachowaniem, swoją wieczną 'zabawową' miną rozśmieszał każdego gościa i był ulubieńcem odwiedzających. Troszkę jego zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kukiełka
Obrazek

ehhh.. Tyle o Galdku[*]

Czas na resztę towarzystwa.
Silenoz - chłopak, który łączy nieśmiałość i spore przywiązanie do opiekuna w jednym. Jednego dnia super pieszczoch, przybiega, bawi się, a następnego speszony, chowa się za łóżkiem, nie daje się złapać i piszczy przy próbach. No cóż, jak baba z okresem ; ) Lubi siedzieć na ramieniu, ciągnąć moje kolczyki, spać w hamaku i dobrze zjeść. Chłopak absolutnie niekonfliktowy wobec innych szczurów.
Obrazek
Obrazek

Puritania - mała mysza ; ) Raczej lubi niezależność, do pieszczot nie jest skłonna ale po smakołyki jak najbardziej przychodzi ; ) Często wspina się po nogawce i dalej po ubraniu aż nie wśliźnie się na ramię.
Obrazek
Obrazek

Simulacra - mała torpeda, wypuszczona cały czas penetruje pokój, a zjeść coś przy niej to nie lada wyzwanie ; ) Jest super złodziejką, próbuje grzebać w śmietniku, wszędzie wejdzie. Nie raz znajdzie się nóż czy łyżeczkę w klatce, która była brudna od czegoś dobrego ; ) Czasami takie rzeczy transportuje do klatki, że nadziwić się nie można skąd to taki pomysł miało ; )

Tamtaram, kłus wyciągnięty:
Obrazek
Obrazek

Na razie tyle, mam jeszcze jedną szczurcię od niedawna ale nie mam zdjęć, aparatu też niestety nie ;) Te były robione pożyczonym.

Mam też obecnie na DT dwóch chłopców, niedługo jadą do nowej właścicielki.
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: mania85 »

W końcu jakieś informacje się pokazały ;) Śliczne szczuraski, takie w sam raz do całowania w brzusio ;D Przykro mi z powodu Galdera. Mizianko dla stadka wysyłamy z Kajtusiem :-*
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: natureminemka »

Podziękowanie w imieniu stada ;) Nową klatkę kupiłam dopiero co, na 9 szczurów :D Więc aż się prosi żeby kolejny szczurek do domu zawitał. Chciałam mieć stado samcze zawsze, a tu wyszły mi samiczki i co tu robić. Jednak krótkowieczne zwierzątka i kastracja jest ryzykowna więc nie wiem czy warto jeśli nie ma wyraźnej potrzeby.
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: u Karo :D

Post autor: unipaks »

Szkoda Galdka...[*] :(
Szczuraski na fotkach fajne (ten kłus po prętach klatki wyszedł tak udatnie ;D )
Wygłaszcz stadko :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: natureminemka »

Aj, mam chwilę i nawet chęć to napiszę co nie co. Zdjęć ogonów nie mam niestety. Może uda mi się pożyczyć aparat w tym tygodniu ; ) Szczury w porządku, być może nowy starszy Pan do nas zawita do towarzystwa dla Silenoza po Galdku. Odkąd maluszki, które miałam na DT wyjechały siedzi biedak sam, od dawna szukam mu starszego kompana ale musi spełniać pewne kryteria, przede wszystkim przyjacielskość wobec innych szczurów no i wiek, Silsowi w tym miesiącu stuka roczek. Miejmy nadzieję, że tym razem się powiedzie i chłopak przyjedzie do naszego domu : ) Wkrótce jakieś info jeśli dojdzie do skutku adopcja. Oprócz tego poczyniłam drobne zakupy - transporter koci i zamówienie na kilka hamaków. Jeszcze muszę dorwać jakiś mniejszy transporterek na dwa szczury ze względu na podział płci. Przyda się też jakby kiedyś jakieś malce zawitały do mnie albo na wizyty u weterynarza z pojedynczym szczurem ; )

A tak poza szczurami to mój konik ściga się z wiatrem w poszukiwaniu wiosny:
Obrazek
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: natureminemka »

Ehhh... Ale się dziś zdenerwowałam... Była umówiona adopcja, miałam ok. 20 jechać po nowego chłopa, jutro razem z Silenozem i nowym mieliśmy jechać do domu(bo Sils pojechał ze mną na święta, dziewczynek dogląda sąsiadka ale jego samego nie miałam serca zostawić)... I tak wyszło, że wracam bez nowego, bo nagle okazało się, że znalazła się osoba, która mieszka blisko i weźmie całe stadko. Z jednej strony - rozumiem, że może tak lepiej dla tego ciura było, ale z drugiej strony jestem zła i smutna, że mój szczur musi dalej być sam. Teraz to chyba wezmę co bądź. Młode, stare... Byle szybko! A tak poza to Silenoz ma pare cyfrówkowych zdjęć. Trochę chłop pochodził po czym schował się za monitor:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ddd ... 70cb4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/288 ... db837.html
W ostateczności zachciało mu się spać i ziewnął:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/210 ... 6eb47.html
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: u Karo :D

Post autor: mania85 »

Szkoda że adopcja się nie powiodła, ale jakby mu ciachnąć jajeczka to mógłby z laskami zamieszkać ;)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szarlatany z Jaroszówki

Post autor: natureminemka »

No mógłby ale wiem, że chce jeszcze jakiś chłopów to nie ma potrzeby. Samiczki małe i szalone, a samca to się jednak dobrze w garści trzyma, mają więcej ciałka i to taka moja najbardziej lubiana cecha zewnętrzna w nich ; ) Co prawda Silenoz waży tylko 360 gr :o Strasznie mały jak na samca, ale jestem pewna, że jest z jakiegoś chowu wspobnego to nie ma się co dziwić. Mam nadzieję, że mi się jakiś chłop koło 700 trafi kiedyś :D hehe
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szarlatany z Jaroszówki

Post autor: mania85 »

Chcesz 700g? Mam Stefana o tej wadze, mogę pożyczyć ;D
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szarlatany z Jaroszówki

Post autor: natureminemka »

700 gr? Nieźle, nieźle :D Chętnie pożyczę ;) A może mój maluch tyle dorośnie? Bo mam nowego! :D Postaram się o zdjęcia w najbliższym czasie :)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”