Nie chce jeść :-/

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

Witam.
Jestem tu nową osobą i nie wiem czy w dobrym dziale pisze możecie mnie poprawić potem.
A więc tak miałam dwa szczurki samiczke i samca. Samiczka była starsza miała już prawie 2 lata. Zmarła 09.09.2012 roku. Miała raka. Natomiast samiec ma 8 miesięcy. Nie byli razem w klatce byli osobno ale po pokoju razem biegali. Wraz z moim chłopakiem po śmierci samiczki postanowiliśmy przenieść samca do jej klatki, bo jej klatka jest zdecydowanie większa niż jego. Więc wymyliśmy dokładnie tą klatke i następnego dnia już był w niej. Na początku bał się w niej siedzieć przesiadywał w domku i tylko czasami wychodził sie załatwić swoje potrzeby. Lecz od momentu zamieszkiwania tej klatki po samicze przestał jeść karme :-/ tylko pije. Jak wychodzi biegać po pokoju to gryzie ściany, rury, papiery , jak mu dam owoc, chlebek, serek to troszke zje ale nie duzo. Jego apety strasznie zmalał :-/. I nie wie co mu jest !? Czy on może tęsknić za samiczką ? Czy co ? Bo sie martwię o niego. . . :(
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: alinak »

Na pewno teskni za szczurkiem swojej plci, ewentualnie wysterylizowana samiczka, ktora bedzie mieszkala RAZEM Z NIM
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

A nie jest za późno na kupienie nowego kolegi dla samca?
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: alinak »

Nigdy nie jest zapozno, ale nie kupuj adoptuj tu z forum jest tyle malych szczurkow ze szok. nie umiem doradzic wiekowo ale przy odpowiednim laczeniu (wskazowki sa rowniez na forum) wszystko bedzie super.
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

Na czym polega ta adopcja? I dodam, że raczej nie mam jak za adoptować ogonka, ponieważ przebywam zagranicą w Belgii. I dla mnie jedyną opcją sprawienia ogonko to jest zakup w sklepie zoologicznym.

I przed chwilką dałam dla mojego maleństwa makaron gotowany, wcinał tak aż mu się uszka trzęsły, lecz karmy nadal nie je tylko ją powącha i odchodzi :-/ .
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: alinak »

A w Belgii to moze byc ciezko z transportem, a moze gdzies tam sie oglaszaja ze maja maluchy z wpadki do oddania :) nie wiem jak to tam funkcjonuje. Moze karma mu niesmakuje szczurki sie wybredne a samotnosc mu dodatkowo nie sluzy.
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

W Belgii nie ma chyba takiego czegoś jak adopcja szczurka prędzej ktoś umieści ogłoszenie, że odda kota, psa, fretke.

Hm... A zadam jeszcze pytanie takie jedno co zrobić żeby samiec nie sikał na mnie? Tzn. On dosłownie nie sika a przechodząc po mojej ręce zostawia kropelki moczu i to tylko na mnie na nikogo więcej. I gdy siedze czytam coś, pisze, czy słucham muzyk na słuchawkach to potrafi przyjść i słuchawki mi zabierać, podgryzać, a nawet buzi daje :-) to jest jakaś oznaka, że szczurek się oswoił, cxy też ze chce sie bawic?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: noovaa »

Nigdy nie jest za późno ;)
Poczytaj porady dotyczące łączenia i daj mu kolegę. Szczurki nie powinny być same. Poczytaj o stadności i o tym jakie to ważne. Przeszłości nie zmienisz, ale możesz mu dać lepszą przyszłość ;].

Do dorosłego szczura, najlepiej 2 maluszki lub jednego podrośniętego. Jeden maluch będzie się nudził, bo będzie miał dla starszego za dużo energii :).

Znaczy Cię. To normalne u samców i raczej tylko kastracja może to zmienić.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

Aha, a w sklepach zoologicznych dostałabym szczurka w takim samym wieku jaki ma moj samczyk czyli 8 miesiecy?

A koniecznie trzeba podjać sie kastracji? Nie chcem tego mu robic :-/
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: noovaa »

Nie musisz :) ... To tyczyło się tylko siusiania na Ciebie :). Po kastracji by przestał ( najprawdopodobniej ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

Mi jego siusianie aż tak bardzo nie przeszkadza :-)
A możecie mi powiedzieć też dlaczego liże dłonie, albo palce ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: noovaa »

1. Bo lubi, 2. Bo nie ma szczurzego towarzysza i próbuje Cię iskać, 3. Bo brakuje mu minerałów i liże "sól" ze spoconej ( nawet jak nie czujesz ) dłoni.
Można zgadywać. Na punkt 3, pomoże wapienko w klatce :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: alinak »

To znak przyjaźni lub zlizuje słony pot w dłoni czy palców ;)
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: marryjuana »

Bo Cię lubi :).Mój robi tak samo,ostatnio mi "wymył" ucho ;).
Myszkaaa
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 02, 2012 5:11 pm
Numer GG: 6301948
Lokalizacja: Belgia/Siemiatycze

Re: Nie chce jeść :-/

Post autor: Myszkaaa »

He he he wapienko ma kupiłam mu nie dawno gdy zaczol mi grysc sciany i rury :-) psotnik mały. Za uszy to mnie gryzie a szczegolnie za kolczyki :-)
A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z językiem szczurzym oni rozumieja kazdy jezyk czy np jak kupilam szczurka w Belgii to on bedzie rozumial tylko jezyk francuski czy tez inne ? Bo spotkalam sie w pracy z psem ktory tylko rozumial slowa po francusku po polsku nic nie rozumial. I wlasnie jak mowie do Manka po polsku daj buzi to sie patrzy na mnie dziwnie a gdy powiem po francusku Donne-moi un baiser albo samo baiser to daje calusa :-) wiem, ze to pytanie glupie jest ale dosc ciekawe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”