[świebodzin/Zielona Góra]Oddam mlode szczurki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

SirJohny
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2013 11:30 am

[świebodzin/Zielona Góra]Oddam mlode szczurki

Post autor: SirJohny »

Witam

Niestety przez moja glupote urodzilo nam sie stadko szczurow, kupilismy z zona szczura naszemu dziecku, wszystko bylo by fajnie ale mamy go ze sklepu i siedzial kolo drugiego szczura i Pani powiedziala ze i tak pojda do weza, wiec z litosci kupilismy tez kolege ktory okazal sie kolezanka i mamy teraz 11 szczurow urodzonych 18 stycznia. Sa 2 albinosy, niebieskie, mieszane 2 lyse w tym jeden slepy. Szczury poza tym sa jak zywe srebro zdrowe i podchowane - szukamy dla nich domu.
Do odebrania w okolicach Swiebodzina/Zielonej Gory
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SirJohny
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2013 11:30 am

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: SirJohny »

Zapomnialem podac kontakt

ss.sawicki@gmail.com

SirJohny pisze:Witam

Niestety przez moja glupote urodzilo nam sie stadko szczurow, kupilismy z zona szczura naszemu dziecku, wszystko bylo by fajnie ale mamy go ze sklepu i siedzial kolo drugiego szczura i Pani powiedziala ze i tak pojda do weza, wiec z litosci kupilismy tez kolege ktory okazal sie kolezanka i mamy teraz 11 szczurow urodzonych 18 stycznia. Sa 2 albinosy, niebieskie, mieszane 2 lyse w tym jeden slepy. Szczury poza tym sa jak zywe srebro zdrowe i podchowane - szukamy dla nich domu.
Do odebrania w okolicach Swiebodzina/Zielonej Gory
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: Nina »

Dobrze by było zrobić każdemu szczurkowi osobne zdjęcie i napisać jakiej jest płci.

Czy rodzice są rozdzieleni?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: MichalKonstanty »

A więcej informacji? Nt każdego szczura + zdjęcie minimum jedne każdego malucha. Napewno łatwiej będzie Wam znaleźć domy dla Nich. Jest możliwość dowozu ewentualnie w okolice Wrocławia? Czy maluchy zostały porozdzielane wg płci? Żeby świeżo upieczona mamusia nie została zaraz babcią.
Obrazek
julliet11
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 12, 2013 9:23 pm

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: julliet11 »

No właśnie daj zdjęcia każdego ze szczurasków :).
Jeśli uda się załatwić transport do Łodzi to jestem w stanie zaadoptować 2-3 samiczki, to idzie do uzgodnienia.
A i czy rozdzieliłeś rodziców ?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: nausicaa »

a co to znaczy, że jeden ślepy? taki się urodził czy coś się stało?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
SirJohny
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2013 11:30 am

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: SirJohny »

nausicaa pisze:a co to znaczy, że jeden ślepy? taki się urodził czy coś się stało?
Jest duzo mniejszy bez siersci i ma oczy otwarte na wpol i cofa sie do tylu caly czas - wydaje mi sie ze moze byc slepy - od urodzenia
julliet11
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 12, 2013 9:23 pm

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: julliet11 »

Ja bym takto ślepotka wzięła :). Jeśli to samiczka, gdyż takowe bardziej mnie interesują:).
Dasz zdjęcia samiczek ?
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: emi2410 »

Wstaw zdjęcia każdego malca z osobna. ;)

Rodzice rozdzieleni?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: Venice »

Jakie śliczne malce. Jeszcze się odezwę... :P
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: nausicaa »

tak, zrób zdjęcia maluchów. tego ślepotka też. dzisiaj wyadopotowałam do domku stałego szczurcię, która właśnie jest ślepa od urodzenia i niestety te źle wykształcone trzeba będzie jej usunąć, bo to już jej się papra i jest stan zapalny. W razie czego mogę dać DT takiemu maluchowi. z tym, że w wawie.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: nausicaa »

przepraszam za PPP, ale ten ślepy, to samczyk, tak?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Nika...
Posty: 286
Rejestracja: pt maja 25, 2012 2:58 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: Nika... »

Jak sobie radzi na co dzień ten ślepy maluch?
Ma problemy w życiu codziennym czy nadrabia innymi zmysłami i daje radę?

Czy ktoś bardziej doświadczony w kwestii takich szczurków mógłby mi powiedzieć jak i czy w ogóle przebiega łączenie takiego skrzata z innymi szczurami?
Nie miałam doświadczenia ze ślepym ogonkiem, ale gdyby ktoś mnie wspierał w razie potrzeby radą mogłabym go przygarnąć.
Wiem, że dla chorych szczurów znacznie ciężej znaleźć domek, bo każdy chce mieć pięknego i zdrowego ogona. Myślę jednak, że każdy zasługuje na miłość i szansę.
"Nie dbam o to, co ludzie myślą, albo mówią o mnie, wiem kim jestem. "
http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow ... .php?t=132
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36490
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: pauliska »

Nika... pisze:Jak sobie radzi na co dzień ten ślepy maluch?
Ma problemy w życiu codziennym czy nadrabia innymi zmysłami i daje radę?

Czy ktoś bardziej doświadczony w kwestii takich szczurków mógłby mi powiedzieć jak i czy w ogóle przebiega łączenie takiego skrzata z innymi szczurami?
Nie miałam doświadczenia ze ślepym ogonkiem, ale gdyby ktoś mnie wspierał w razie potrzeby radą mogłabym go przygarnąć.
Wiem, że dla chorych szczurów znacznie ciężej znaleźć domek, bo każdy chce mieć pięknego i zdrowego ogona. Myślę jednak, że każdy zasługuje na miłość i szansę.
To nie tak,że nikt nie chce chorych szczurków, właśnie ludzie litują się nad nimi i chętnie je adoptują bo są takie biedne ;) Jeżeli chodzi o tego malucha to to,że nie widzi to chyba nie jest jego jedyny problem poruszanie się do tyłu to zły objaw....byłeś z nim u weterynarza?? Biorąc takiego szczurka trzeba zdawać sobie sprawę,że może długo nie pożyć, jego leczenie teraz bądź w przyszłości może być bardzo kosztowne, taki szczurek potrzebuje doświadczonego opiekuna, bo być może najmniejsza różnica w zachowaniu, którą dostrzeże opiekun może być objawem jakiejś choroby genetycznej. Tutaj rada dla oddającego przejrzyj forum poczytaj trochę o tym czego szczury potrzebują, poproś aby chętnie na szczurki wypełniali ankiety i może kiedy będziesz już pewien popytaj czy ta osobą na 100% ma czyste konto, czy może już oddawała szczury, albo np. wiadomo,że było coś u niej nie tak warto poświęcić trochę czasu i w ten sposób znaleźć jak najlepsze domki ;)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddam mlode szczurki

Post autor: nausicaa »

Nika, ślepa maluszka, przynajmniej kiedy miałam ją u siebie do dziś ranka radziła sobie świetnie. szczury i tak mają kiepski wzrok, a że to jeszcze albinoska była, to tym bardzo wzroku używałaby średnio. Szczury i tak radzą sobie w większości wibrysami. Mała była tylko ostrożniejsza, kiedy włożyłam ją do nowej klatki, ale to był dla niej w ogóle pierwszy raz, kiedy była w klatce z prętami, hamaczkami i półeczkami, nie w akwarium. Dzisiaj u sylwij, do której trafiła na DS szybko się zaaklimatyzowała, biega po łóżku bez problemu. Z dorosłymi szczurami też się super dogadała u mnie, u sylwiij łączenie w trakcie. Ale mała jest taka mała, że jak ma miesiąc to dobrze i szuka cycka jeszcze. koniec offtopu. więcej można przeczytać w tym wątku: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=39450

pauliska, ja zrozumiałam, że poruszanie się do tyłu to ze strachu może. ale w sumie zawsze dobrze dopytać.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”