Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Post autor: valhalla »

Nie sądziłam, że tak szybko założę temat drugiemu z Agutów... moje cudowne, wielkie kluchy, moi dwaj chłopcy. Przybyli do mnie we wrześniu 2011, parę dni po śmierci małego Glusia. Były dwiema malutkimi pchełkami, które trafiły pod opiekę dwóch starszych chłopców. Rozrabiały, biegały, wskakiwały ludziom na głowy - zero szacunku, zawsze mówiliśmy, że Aguty są bezczelne i rozpuszczone. I takie były... beztroskie, rozpieszczone chłopki. Jako jedyne nie miały za sobą smutnej historii, mamuśka urodziła 8 malców z wpadki sklepowej - ale właścicielka postąpiła odpowiedzialnie i znalazła maluchom domy. A także rozpuściła je do granic możliwości. Przyjechały do nas dwa malce, przekonane, że im wszystko wolno i że świat przecież kocha szczury. I tak było. W naszym małym świecie szczury zawsze były kochane.

Obrazek

Człapek był tym większym i tym bardziej śmiałym. W pewnym okresie życia można było nawet nazwać go małym tyranem. Zawsze miał predyspozycje do alfowania, Frodo pod koniec życia oddał mu władzę i przez parę miesięcy Człapek rządził. Był silnym i zdecydowanym, ale dobrym alfą. Potrafił dziabnąć innego szczura, ale nigdy nikogo poważnie nie rozpruł, znał granice i nie chciał nikogo na serio zranić. Dziabał człowieka przez kraty, ale ręki w klatce nigdy nie zaatakował. Zawsze lubił głaskanie i drapanie za uszkami. Miał apetyt na wszystko, co nadawało się do jedzenia. Nawet, jeśli człowiek już coś przeżuwał, musiał uważać - Człapek był gotów wsadzić pyszczek do ust człowieka, byle by to dostać. Miał też ogromny apetyt na życie. W ostatnich tygodniach mimo swej tuszy biegał po domu, zwiedzał każdy kąt i poszukiwał człowieka, który by go wygłaskał i wytulił jak zawsze.

Obrazek

Parę dni temu zaczął wykazywać te same objawy, co jego brat. Niestety, nie zareagował na leki. Steryd dał chwilową poprawę na jeden dzień. Dziś już było bardzo źle. Człapek miał płyn w płucach i spowolnione serce. Gdybyśmy mu nie pomogli odejść, pewnie by się udusił...

Obrazek

Człapku, Człapinko kochana. Nie chcieliśmy Cię żegnać tak szybko, nie 3 tygodnie po Twoim bracie... Człapku, byłeś ukochanym szczurem Tomka i jego najlepszym szczurzym przyjacielem. Potrafiłeś pokazać prawdziwą miłość i przywiązanie. Wciąż nie mogę uwierzyć, że Cię nie ma. Przecież tydzień temu jeszcze miętosiłam Cię na kolanach, a Ty lizałeś mi palce. Kochałeś spokój, jedzenie i porządek w stadzie. Nawet, gdy zostałeś zdetronizowany przez młodszego, wcale się tym nie przejąłeś. Węgielek będzie tęsknił za swoim przyjacielem... tak jak i my. Żegnaj, kochana Człapinko, do widzenia. Pędź do brata i reszty, teraz znów jesteście we dwóch, nierozłączne, wyjątkowe Aguty.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Post autor: unipaks »

:(
leć do brata, Człapku...[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Post autor: mikanek »

[*] :(
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
herazeusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 9:53 am

Re: Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Post autor: herazeusz »

Niech zazna spokoju w szczurzym niebie.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Post autor: Afera »

Nie wierzę. :( Wykrusza się nasza stara gwardia, zamyka się powoli pewien rozdział...[*]
9 duszyczek za TM [*]
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Człapek (2.08.2011-23.03.2013)

Post autor: treehouse »

:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”