Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

Hej. Miałam niedawno dwa szczurki samiczki Białą i Czarną (prawdziwe imiona to Porzeczka i Truskawka) i Czarnej pojawiło się coś na głowie. Poszłam z tym to Weta i powiedział mi żebym się nie martwiła bo to jest narośl kostna. A zachowywała się normalnie. Dopiero po około tygodniu zaczęła zachowywać się dziwnie. przestała chodzić na tylne nóżki, bardzo schudła, ale to jeszcze nie o to chodzi w moim problemie. Około dwa tygodnie temu Czarna nas opuściła :(:( Odeszła na moich oczach płakałam dwa dni :( No i sęk w tym że bałam się że Biała sie tym bardzo przejmie że będzie za nią tęsknić... Od mniej więcej dwóch tygodni Biała jest sama w klatce, biorę ją na ręce bardzo często aby nie czuła się samotna. Ona zawsze była energicznym szczurkiem i do tego przytulaskiem. Lizała członków rodziny i mojego chłopaka po dłoniach i to było w niej najsłodsze. Robiła to od maleńkiej... A od przedwczoraj zauważyłam u niej że zgasł u niej taki zapał do życia. Przez kilka dni po odejściu Czarnej biegała lizała i wogóle a teraz widać to po niej że jest taka przybita. Nie dziwię się bo długo była razem z Czarną. Teraz nie liże nikogo, nie biega tylko tarza się na brzuchu (???) Nie chodzi normalnie tylko się tarza. Nie chce się już bawić ;(( Nie wiem co się z nią dzieje :(( Proszę Was o pomoc :( Nie chcę jej stracić tak mocno ją kocham. Nawet pisząc ten temat trzymam ją na kolanach ;(( Miał ktoś podobny problem??? ??? ??? ???
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: nienazwana »

Że tęskni to pewne na bank. Ale co to znaczy że nie chodzi tylko się tarza? Ma problem z łapami, ciągnie łapy za sobą??? Opisz dokładnie jak to wygląda lub wrzuć filmik może.
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

Nie ciągnie łapek za sobą. łapki ma zdrowe rusza nimi normalnie ale to wygląda jakby jej się nie chciało chodzić normalnie. Nie ma brzuszka w górze tylko tarza się na nim.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: nienazwana »

Kurczę, to nie jest tak, że jej się "nie chce chodzić normalnie", to raczej wyglada na jakiś objaw neurologiczny. Do weterynarza pędem!!!! Bez tego ani rusz!!!
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: nienazwana »

I to do takiego co się zna na szczurach. Z jakiego jesteś miasta??? Trzeba poszukać na forum opinii o dobrych wetach w Twojej okolicy.
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

Tak wygląda normalny szczurek ma brzuszek w górze to jest link do obrazka http://gazetabaltycka.pl/wp-content/upl ... szczur.jpg
A na tym zdjęciu szczurek już bardziej leży na brzuszku i tak to właśnie wygląda i tak Biała ostatnio chodzi. Jakby leżała cały czas
http://filumlanae.blox.pl/resource/Dima_blox.JPG
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

Jestem z Zawiercia a właśnie w Zawierciu nie ma dobrego weterynarza dla takich zwierzątek ;/ W Łazach jest Weterynarz. Byłam u Weta w Zawierciu z Czarną bo mi koleżanka poleciła że tam była ze swoim szczurkiem. Poszłam tam z Czarną i powiedział mi że to narośl kostna i zebym sie nie martwiła a tu po czasie Czarna odeszła...
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

I do tego jeszcze nie myje sie jak normalny szczurek tylko też robi to leżąc...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: nienazwana »

W Zawierciu na forum znalazłam weta na Królowej Jadwigi chyba nr 15. A skąd wiesz, że ten w Łazach się zna dobrze na szczurach?? Jak masz sprawdzoną opinię to trzeba jechać natychmiast. To nie jest "normalne" zachowanie szczura. To, że tęskni to inna sprawa ale wtedy zazwyczaj zwierzaki są osowiałe, smutne, takie przygaszone, mało ruchliwe. A takie poruszanie się jest bardzo niepokojące. Nie zwlekaj z wizytą u weta bo zwlekanie może gorzko kosztować.
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

Co do Weta na Królowej Jadwigi to właśnie tam poszłam z Czarną i powiedział mi że to jest narośl kostna i żeby się nie martwić a potem Czarna odeszła... Pójdę tam jeszcze z Białą. Co do Weta w Łazach to dokładnie nie wiem ale moja koleżanka mówiła że była tam ze szczurem i wszystko poszło dobrze... Biała też jest smutna, osowiała i mało ruchliwa. No i do tego jeszcze sprawa z tym brzuszkiem. Jak Weterynarz w Zawierciu nie da rady to pojade do Łaz... Zobaczymy co będzie...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: nienazwana »

Daj znać co z małą. Bywa, że najlepszy weterynarz nie jest w stanie uratować ogonka, dlatego, zakładając że się zna, tak szybko bym go nie skreślała. Może oprócz tej narośli było coś jeszcze nie w porządku i dlatego szczurka odeszła. Trudno zawyrokować.Ale moim zdaniem nie daj sobie wmówić, że wszystko jest ok, poszukaj ewentualnie szybko dodatkowej konsultacji.
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: kolo5141 »

Byłam u Weta i powiedział mi że Biała nie jest chora tylko bardzo samotna :) Poszłam do zoologicznego i kupiłam jej małą koleżankę :) Nazwałam ją Szara i Biała od razu się zmieniła :) Widać że czuje się o wiele lepiej nie jest już ospała i osowiała :) Cieszę się jak cho cho a to wszystko dzięki "nienazwanej" Bo to Ona najbardziej się tym zainteresowała i pomogła mi :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja Szczurusia dziwnie się zachowuje :(

Post autor: xiao-he »

To dobrze że Białej się poprawiło. Ale pamiętaj że szczury ADOPTUJEMY, a nie kupujemy w sklepach zoologicznych. Poczytaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678 ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”