Lublin - biały samiec do adopcji

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
WakeSkadi
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 31, 2012 1:59 pm
Lokalizacja: Lublin

Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: WakeSkadi »

Witam !

Jakiś czas temu trafił do mnie samiec szczura o niesamowitym charakterze. Nigdy wcześniej nie miałam pod opieką tak spokojnego i ufnego szczura. Uwielbia się on tulić i zwracać na siebie uwagę. W dodatku jest niesamowicie puchaty, co w połączeniu z białym futrem i czarnymi jak węgielki oczami, daje niesamowicie słodki efekt.

Szczur trafił do mnie, bo znudził się dzieciom pewnego człowieka. Postanowiłam go przygarnąć z myślą o znalezieniu mu nowego domu. Nadałam mu imię Escape. Jego imię wzięło się stąd, że pewnego dnia upodobał sobie wyjątkowo ten przycisk na klawiaturze, pomagając mi w ten sposób odpisywać na e-maile. Niestety ESC musi znaleźć sobie nowy dom, gdyż moje szczury nie dogadują się z nim.

Obrazek

Obrazek
Z nami na DS:Juniorstein, Rusznic, Kościej, Rigby.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: sciurus vulgaris »

Witam,
czy problem leży po stronie ESC czy raczej Twoje szczurki go nie akceptują? Nasze mini-stadko składa się z dzieciaka i mocno kluskowatego samca, może udałoby mi się namówić TŻta na Escape'a , ale muszę znać jego stosunek do innych szczurków gdyż ta moja ferajna to nie są jakieś super alfy.
Awatar użytkownika
WakeSkadi
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 31, 2012 1:59 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: WakeSkadi »

Problem leży po stronie moich szczurów. Niestety moje dranie nie akceptują go i koniec.

Esc nie należy do osobników superdominujących. Na neutralnym terenie jest mocno wycofany, trzyma się blisko człowieka. W porównaniu do moich chłopaków jest bardzo nieśmiały. Słabo bada otoczenie.

Można spróbować połączyć ESC'a z twoimi samcami. Myślę, że z młodszym nie będzie problemu. Ze starszym może być różnie, ale to sam/a wiesz najlepiej.

Pozdrawiam.
Z nami na DS:Juniorstein, Rusznic, Kościej, Rigby.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: sciurus vulgaris »

Za starszego dam sobie rękę uciac, nie ma mowy żeby odrzucił jakiegokolwiek szczurka ;-) na początku jest lekko zaniepokojony ale jeśli ESC nie wykaże w stosunku do niego agresji to Twitch pokocha go bardzo szybko. W jakim wieku jest ESC? Musialybysmy pomyśleć o transporcie, ale wstępnie będę chetna.
Awatar użytkownika
WakeSkadi
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 31, 2012 1:59 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: WakeSkadi »

ESC ma ok. 1,5 roku. Jeśli decydowałabyś się na próbę adopcji, to nie widzę żadnego problemu. Jeśli szczury nie dogadałby się ze sobą, to ESC może zawsze wrócić do mnie. Napisz mi jeszcze skąd jesteś i wtedy będziemy myśleć nad ewentualnym transportem.
Z nami na DS:Juniorstein, Rusznic, Kościej, Rigby.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: sciurus vulgaris »

Jestem z Łdz. Rozmawiałam z narzeczonym, ku mojemu zdziwieniu był mocno za adopcją. Spróbujemy więc, jesteśmy dobrej myśli. Wypełniać ankietę?
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: sciurus vulgaris »

1. Od jak dawna zajmujesz się szczurami? Pierwsze szczury miałam około 10-12 lat temu, 2 lata temu postanowiłam nie doszczurzać się więcej ale szczęśliwy przypadek mi na to nie pozwolił i kompletujemy nowe stadko. :-)
2.Czy posiadasz już szczury??Jeśli tak to ile, w jakim wieku i jakiej płci? Dwóch samców - starszy ma ponad rok , młodszy urodził się na przełomie kwietnia/maja
3. Czy masz klatkę? Jakie są jej wymiary?.Jak będą wyglądały wybiegi? Casita 100, wybiegi do tej pory przebiegały głównie na łóżku, ale wynikało to raczej z preferencji moich obecnych Panów, którzy od biegania wolą chowanie się wśród poduszek. Oprócz tego mamy jeden całkowicie zabezpieczony pokój dostępny dla ogonków. Każdy wybieg oczywiście pod kontrolą moją lub narzeczonego.
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?Jaką ściółkę stosujesz? Oprócz karmy podstawowej wzbogacamy dietę naszych maluchów świeżymi i suszonymi owocami i warzywami, gotowanym bez soli makaronem, raz na jakiś czas gotowanym mięskiem. Dostają także jogurty, gerberki i robione przeze mnie przeciery owocowe. Ściółka: Cat's Best Eco
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury? Ciężko byłoby mi rozmnożyć trzech Panów i na pewno nie zamierzam dobierać do nich samicy ;) Nie, nie zamierzam.
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informował o stanie zdrowia pupilków? Do jakiego weterynarza chodzisz lub zamierzasz chodzić? Oczywiście. Chodzimy do lecznicy AS na ul. Składowej w Łodzi.
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jaki będą miały kontakt ze szczurami? Mamy psa i kota. Oba zwierzątka od małego są przyzwyczajone do gryzoni w domu dlatego nie reagują na nie nawet ciekawością. Na wybiegach trzymane z dala od szczurków.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? Kto zaopiekuje się szczurami pod
twoją nieobecność? Mieszkamy we dwójkę, zazwyczaj (z powodu pracy muzyka) wyjeżdżamy osobno więc zawsze jest ktoś w domu. Jeśli zaś zdarzy się sytuacja w której ktoś będzie musiał zająć się naszymi maluchami mamy kilku uszczurzowionych znajomych i ... uszczurzowioną mamę, która przez lata wychowywała ze mną szczurzyce w przeszłości. :)
9. Czy łączyłeś/aś już nieznające się wcześniej szczury? Czy zdajesz sobie sprawę z ewentualnych trudności? Niedawno połączyliśmy naszego małego Teemo z dorosłym Twitchem. Oba szczurki zaakceptowały się od razu, mam wyjątkowo spokojne stadko. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że każdy szczur jest inny i łączenie może przebywać różnie. W przypadku problemów mam nadzieję na pomoc forum.
10. Czy zgadasz się na wizytę przed adopcyjną? Zapraszam serdecznie :-)
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? (lub czy podpiszą ją Twoi rodzice, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią)? Jesteśmy pełnoletni, podpiszemy umowę.
Awatar użytkownika
WakeSkadi
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 31, 2012 1:59 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: WakeSkadi »

Cieszę się że jesteście zainteresowani. Pozostaje nam wybrać tylko środek transportu. Może w najbliższym czasie będziecie w Lublinie lub ktoś z waszych znajomych. Ja popytam również swoich. Byłby to najlepszy sposób dostarczenia ESC do nowego domu.

Mam jeszcze do Was jedną prośbę. Gdy adopcja dojdzie do skutku, chciałabym zobaczyć zdjęcia ESC w nowym domu.
Z nami na DS:Juniorstein, Rusznic, Kościej, Rigby.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: sciurus vulgaris »

Oczywiście, będziecie dostawali regularne raporty. ;-)

Niestety, żadne z nas w najbliższym czasie nie odwiedza Lublina. Znajomych wciąż pytamy.
Awatar użytkownika
WakeSkadi
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 31, 2012 1:59 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: WakeSkadi »

Dziś ESC znalazł już swój dom. Są jeszcze u mnie cztery szczury do adopcji:

Krzywy

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=41216

oraz trzej bracia: Egon, Mopek i Szatanistek.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=41214
Z nami na DS:Juniorstein, Rusznic, Kościej, Rigby.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Lublin - biały samiec do adopcji

Post autor: sciurus vulgaris »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c3 ... 19a80.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16d ... 8fd9b.html

zdjęcia z nowego domku, póki co chłopaki oswajają się ze sobą na zmianę na kanapie/fotelu. Nie ma jeszcze przyjaźni, ale znudzone małym fotelem bez niczego do zabawy już się na siebie nie denerwują, wkraczamy w etap tolerancji. :-)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”