Mój zapach...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Monti
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:14 am

Mój zapach...

Post autor: Monti »

Wydaje mi się, że mój szczuzio czasami nie reaguje na mój zapach i zastanawiam się czy może to być wywołane "zakłócaniem" tego zapachu przez np. zapach owoców lub mydła.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mój zapach...

Post autor: Lulu »

ja nie rozumiem...

a jak szczur ma reagowac na Twoj zapach? o co chodzi??
Monti
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:14 am

Mój zapach...

Post autor: Monti »

Chodzi o to, że szczury (przynajmniej te które znam) zanim wejdą na na rękę najpierw ją obwąchują, poznają swoich panów głównie po zapachu.

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2005 ]
Przepraszam też, że niejasno się wyraziłam.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mój zapach...

Post autor: Lulu »

i Twoje nie zawsze wchodza?? o to chodzi?

moje nie obwochuja mnie przed wejsciem, szczury maja na prawde dobry wech, poprostu wiedza, ze to ja. potrafia przybiec do mnie z drugiego konca pokoju i wskoczyc na kolana. nie musza najpierw sie zatrzymac, obwochac i sprawdzic czy to ja...

a jezeli szczur nie zawsze chce na Ciebie wejsc to moze nie ma na to ochoty, lub znalazl cos ciekwaszego do zbadania.

ale jezeli jest u Ciebie juz jakis czas to jestem na 100% pewna, ze zawsze Cie poznaje. zapach mydla nie ma tu nic do tego. poprostu ma ciekawsze rzeczy do roboty niz siedzenie z Toba ;)
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Mój zapach...

Post autor: martwa »

..zmysł węchu jest u szczurów wybitnie wyostrzony, to logiczne, że jeżeli po jedzeniu np. kurczaka nie umyjesz r?k i pójdziesz przywitać się ze swoim pupilem jego pierwszym odruchem może być nawet chęć zjedzenia twoich palców (trzeba uważać - nie każdy szczur się w porę opamięta)..
..moje szczury np. uwielbiaj? zapach i smak balsamu z masła kakaowego - dlatego nie mogę go używać, bo jestem momentalnie oblegana stadkiem ciepłych jęzorków :lol:
..natomiast gdy głaszczę Docenta (samca), a następnie macham ręk? przed noskami samiczek zamkniętych w klatce - rzucaj? się wówczas w?ciekłe w obronie swojego terytorium (a głównie Bej-bi), zapach samca jest tak intensywny, że samice nie widz? wyra?niejszej różnicy między zapachem Docenta na moich palcach, a samym Docentem..
..sama nie wiem czy szczury kojarz? mnie głównie po zapachu - zwykle pachnę jakim? jedzeniem, kremem do r?k, innym szczurem, kotem, innym człowiekiem ( :lol: ), może poznaj? konsystencję dłoni? może rzeczywi?cie wszystko, co im pachnie czym? spoza ich terenu jest postrzegane jako ja? nie zmienia to faktu, iż owszem - inne zapachy zakłócaj? jakby prawidłowo?ć "węchowego widzenia" szczurów..
czasami po prostu brakuje kamieni
Monti
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:14 am

Mój zapach...

Post autor: Monti »

Dzięki :D
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

Mój zapach...

Post autor: ber_ry »

też się nad tym zastanawiałam.a jak umyje się włosy bardzo pachnącym szamponem weźmie się prysznic żelem pod prysznic umyje twarz też jakimś żelem a na koniec posmaruje się kremem to możliwe jest żeby szczurek rozpoznał?
czasami myśle że moja szczurcia nie odróżnia mnie od moich sióstr.
ja i zetka :D
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

Mój zapach...

Post autor: M0j0_J0j00 »

Pewnie zę szczur cie rozpozna każdy człowiek jak i zwierzęwydziela swój zapch nawet jesłi by trzba było go wyszorowaćto i tak po chwili ten swój zapach się nawraca a te mydła i inne gówienka pomagają tylko aby skóra i higiena została zachowana i zapachy są dodatkiem dla ludzi a nie dlaszczurków bo one inaczej słyszą i inaczej czują zapachy...
Malina :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Mój zapach...

Post autor: Nisia »

Moje też czasem obwąchują moją rękę zanim wejdą, ale mam wrażenie, ze to jest raczej zastanawianie się: wejść, czy nie? Jeżeli decyzja jest n atk: szybciutko wbiegają na ramię, jeśli na nie - idą gdzieś indziej.
A jeżeli w danym miejscu jest nudno, albo chcą się wyprzytulać (albo coś przeskrobały :twisted: i chcą się przypodobać :lol: ) to przybiegają bez wąchania.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”