Gady i p?azy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Gady i p?azy

Post autor: Mycha »

Czy jest tu ktoś kto posiada w swojej menażeii domowej różnego rodzaju gady lub/i płazy?
Chodzi mi może konkretnie o węże i jaszczurki (które nie posiadają w swym jadłospisie gryzoni), ale chętnie poczytam też o żółwiach i innych tworach :)
Bo wiecie... Ja się zakochałam... Ale o tym później :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gady i płazy

Post autor: Zorlis »

Miałam jakiś czas temu harduna (agama stellio), ale mi padł... Dawałam mu świerszcze, ale mało jaszczurek żywi się gryzoniami (z tych bardziej dostępnych to np. agamom można podawać). Dużo z kolei jest węży które można karmić filetami rybnymi lub surowym mięsem. Póki co zastanawiałam się nad pończosznikiem...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Gady i płazy

Post autor: Mycha »

No to witaj w klubie :)
Właśnie zakochałam się w tych wężach- są piękne, dają się oswoić no i w miarę będę mogła przeżyć jego karmienie. Gdzie polecasz kupić gadzinę?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Gady i płazy

Post autor: Masterton »

Od sprawdzonych ludzi na forum terraryjnym.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

Gady i płazy

Post autor: Krówka. »

mi sie podobają zbożówki, mleczne i pytony :roll:
ale nie stać mnie na odpowiednio duże terra, a o rodzince nawet nie wspomne...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Gady i płazy

Post autor: lajla »

ja mam zolwia stepowego aktualnie :))

mialam miec jaszczurki dokladnie Gekko vittatus (gekon paskowany) i Eumeces schneideri (scynk berberyjski) ale jakos nie wyszlo i z jaszczurkami bede musiala poczekac az bede miala wlasne mieszkanie :)
rozwazam tez legwana brazowego i Chinskiego gekona tygrysiego :))

marzy mi sie Morelia viridis (ale odmiana zielona) zawsze uwielbialam weze, ale z wiadomych przyczyn ich nie posiadam, i raczej nie bede :wink: no chyba ze zamieszkalam bbym kiedys z kims kto posiada :)) bo sama sobie raczej nie kupie ;)
mam slabosci do zielonych wezy, sa przepiekne :))
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Gady i płazy

Post autor: Shady Lane »

Ja mam jaszczurkę, fajne stworzonko, chociaż nie jestem do niej tak przywiązana jak do szczurów. No wiecie, do niej trudno mi się tak przytulać, ale mimo to lubie na nią patrzeć. Tak właściwie to jest to bardziej jaszczurka mojej kuzynki, która mieszka w mieszkaniu obok. Jej mama za nic nie chce się zgodzić na jaszczurkę w mieszkaniu, więc Ganja (fajne imie :D ) mieszka u mnie. Ale ja nic przy niej nie robie, tylko wgapiam się bezmyślnie lub głaszczę
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Gady i płazy

Post autor: nezu »

Hm...zolwia stepowego mam..;)
A wlasciwie w czystej teorii moj brat ma.
Mile i stosunkowo nieklopotliwe stworzonko o ile bedzie mial poza podloga mieszkania terra i lampe grzewcza, niektorzy zapominaja ze zolwie to zwierzeta zmiennocieplne i potrzebujace slonca czy chociaz jego substytutu..;)
Zolw nazywa sie Florek, acz jest plci pieknej.
Ma jakies hm...17 lat. Kazdej zimy zapada w letarg.
Z plazow posiadam aksolotla, odmiane albinotyczna (rozowe cialo, czerwone skrzela). Bardzo sympatyczny i niemal nie do zdarcia zwierz, tyle ze z racji skrzel zewnetrznych musi mieszkac sam, badz z przedstawicielami wlasnego gatunku. Skrzela moglyby rybom smakowac..
Akurat on trafil do mnie ze szkoly. Ktos wpuscil jego i dwojke jego kolegow do akwarium z pyszczakami. Kiedy do mnie trafily nie mialy odnozy ani skrzeli,ich ogony byly ponadgryzane.
Jeden albinosek umarl nastepnego dnia, drugi, ciemno ubarwiony z nieznanych przyczyn po dwoch miesacach.
Trzeci ma sie swietnie i pelza sobie po dnie prywatnego stulitrowego akwarium..;)
Nie sa wybredne, jedza praktycznie kazdy pokarm pochodzenia zwierzecego. Jemu smakuje na przyklad zywa i mrozona ochotka, mieso serc wolowych, ddzownice.
Aksolotle maja niesamowite zdolnosci regeneracyjne. Moj paskud trafil do mnie bez konczyn, ze zjedzonymi skrzelami i podrgyzionym ogonem.
Teraz jest caly i zdrowy, ze wszystkimi czterema lapkami i slicznym pletwowawtym ogonem.
Tylko skrzela ma krotsze i mniej rozgalezione niz u nienadjedzonych osobnikow..
Pozostalosc po przeslosci.
Ogolnie, bombowy jest..:>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”