czy to normalne?? Pomocy!!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gajooffka
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 11:28 am

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Gajooffka »

Mam pierwszego szczurka i on siedząc w klatce wogole sie nie rusza, czasami coś zje, napije sie i siedzi w kącie,albo śpi.Jak go wyjmę to od razu wchodzi mi do rękawa i siedzi tam godzinami, szczególnie przy końcu rękawa pod pachą, a jak mu dam do powąchania palce to oblizuje je i delikatnie skubie...czasami chodzi dookoła mojego ciała trzymając sie stanika,ale nie chce siedziec na dłoniach, a jak go puszczę po biurku, to ucieka i jest jakis nerwowy... Mam go dopiero 3 dni i nie wiem czy to normalne...Proszę...Powiedzcie mi czy z moim ogonkiem wszystko w porządku??Może macie jakiś pomysł co zrobić,zeby sie troche ożywił w klatce??
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Licha »

Po prostu jest nieoswojony jeszcze :) Jesli chce siedizec ciebie to wszystko ok . Trzymaj go bliko siebie niech ozbacyz ze moze ci zaufac . Jesli normalnei je i pije , a nawet iska cie (oblizywanie i skubanie) to wszystko jest na dobrej dordze :) Powodzenia :]
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Kaka »

Szaczur jest u Ciebie dopiero 3 dni!! nie powiem Ci ile dni nleży oswajać szczurka bo to wszystko zależy od zwierzątka i od tego jaka Ty jesteś. Musisz mu poświęcać dużo czasu. Przede wszystkim gdzie kupiłaś szczurka???czy od kogoś kto rozmnozył w domu czy ze sklepu zoologicznego??? bo jesli ze sklepu zoologicznego to sie nie dziwię ze jest aż tak płochwliwy, bo tam szczurki nie mają dobrego kontaktu z człowiekiem bo sa z hodowli którym zależy jedynie na zysku :/. POczytaj forum, tych tematów jest mnóstwo!!
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Astra1000
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:04 pm

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Astra1000 »

Ja mam w domku małego dziskuska (od wczoraj :D) ale kupiłam go z zoologa... więc sądze że oswajanie jescze troche potrwa :( jak narazie to jak wkladam ręke żeby go wyjąć to ucieka czym prędzej w rób i tak siedzi cichutko...a jak juz go wyjme to zeskakuje ze mnie szybciutko i lece do kaltki... co mam zrobić...? :(
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Gucio »

Astra-Gumka jak siediz w klatce to tez boi sie wejsc na reke, ucieka etc ;-)
Natomiast jak jest ze mna-to wpycha sie pod bluze albo w kieszen kamizelki :) Czasem usnie na rekach. Lezałysmy sobie właśnie na łóżku-ona zawinęła się w moja polarkowa bluzę a jaczytałam gazete :) Widze, ze sie tak nie boi jak na początku :)
Gajooffka
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 11:28 am

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Gajooffka »

moj ogonek jest z zoologa,ale takiego malutkiego... Dzisiaj zrobił postepy, bo jak go postawiłam na biurku, to nie uciekał jak zwykle za ramkę,tylko wszedł mi na rękę, a potem...do rękawa:) :wink:
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Kaka »

radzę poczytać naprawdę ten dział oswajanie, bo na forum jest mnóstwo tych tematów!!!
wystarczy troche poszperać :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Dziabka
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 2:21 pm

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Dziabka »

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że nie zawsze z zoologa są takie płochliwe. Mój Szczurkoś, jak tylko pojawił sie w domu, to wszystkich zawojował, a do tego wcale się nie bał, już od początku łaził po wszystkich i wcale nie uciekał i zachowywał się normalnie... :D
Nawet nie mam zdjęcia mojego Szczurkosia...
madae
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 12, 2005 5:03 pm

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: madae »

Moj jest u mnie niecały tydzien, ale juz od poczatku nie bał sie mnie i nie uciekał, nie gryzł itp. A jest ze sklepu. Ale jak wsadze reke do klatki to jeszcze sam na mnie wchodzi. Mam nadzieje ze to sie zmieni :)
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: Santa99 »

Nie będzie od razu latał. Musi się przyzwyczić. :) Też mam szczurkosia, dostałam dzisiaj na urodziny. Całusek Kacperku (właśnie chrupie)
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Moja Aria po dwóch tygodniach ;)

Post autor: Layla »

Aria znalazła się u mnie w wyniku dramatycznej historii jej mamusi. Moja koleżanka znalazła szczurzyczkę i zabrała ją do weta, żeby sprawdzić czy wszystko ok, bo w końcu znaleziona. A tu niespodzianka- szczurzyca jest w ciąży, prawdopodobnie została wyrzucona. Koleżanka była w szoku- w końcu chciała przygranąć jednego szczurka a tu następne w drodze. Usłyszałam o tym i pomyślałam- czemu nie? I tak Aria zaraz jak zaczęła jeść normalne jedzonko znalazła się u mnie. Jest już 2 tygodnie i jest... cudowna. Już całkiem się oswoiła, rozpiera ją ciekawość i uwielbia bawić się moimi palcami i włosami, które namiętnie "czesze". Nie mam żadnego doświadczenia, to mój pierwszy szczurek, ale oswajanie poszło świetnie. Pozdrawiam;)


PS. Wasze forum jest świetne i można się stąd wiele dowiedzieć o naszych pupilkach

:D
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czy to normalne?? Pomocy!!

Post autor: ESTI »

Layla fajnie, ze masz szczurcia. Moze pomyslisz o przygarnieciu dla niej rozniez towarzysza.
Milej lektury forum zycze. ;)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”