Szczęściarz

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szcz??ciarz

Post autor: Ayumi »

Więc...
jeśli malec przeżyje tą noc, to od jutra będę próbowała wykarmić maleńkiego DZIKUSKA.
Szczurek został wyrzucony z gniazda dzisiaj ok 18.00 (prawdopodobnie jako eliminacja słabszych osobników w stadzie). Znalazł go mój kolega. Maluch na oko ma około 2 tygodnie, ma już prawie całkiem otwarte oczka, ale się czołga. Dużo śpi. Jest dzikim szczurem, takim coś a la agouti (to się chyba nazywa szczur wędrowny?), takim z piwnicy... u nas w domu parafialnym przy kościele w podziemiach między stropem a sufitem zalęgło się stado (podobno ok 1000) szczurów, które non stop się rozmnaża, czasem widuję zwisające z sufitu ogonki :shock: i do tego są strasznie hałaśliwe. Często maluchy leżą pozabijane na podłodze. Tego udało się uratować. Jeśli przeżyje tą noc (jest u mojej koleżanki, która studjuje chemię - powiedziałam go jak ma go karmić), to od jutra będzie u mnie. Księża chcą wytępić całe stado, ale nie mają serca ani pomysłu jak to zrobić, a ogonków wciąż przybywa... :( Jak myślicie, czy udałoby się choć trochę oswoić "kanałowego" szczurka? Trzymajcie kciuki, żeby przeżył! :wink:

[ Dodano: Czw 06 Paź, 2005 ]
P.S. Nazwali go Szczęściarz.
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczęściarz

Post autor: ESTI »

A byly przypadki uratowania i odchowania dzikuskow, wiec moze niech sie oni wypowiedza w tym temacie...mi sie nie udalo...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

a co ci się konkretnie nie udało? oswojenie, czy nie przeżyl?

właśnie dzwoniła Tereska, mówi, że mały "jeszcze" żyje i co najważniejsze - JE! może coś z tego będzie...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Szczęściarz

Post autor: mataforgana »

pogadaj z nezu, ona ostatnio uratowała takiego dzikuska :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

maleństwo wygląda zupełnie jak mój Dolls, może jest trochę ciemniejszy i różni się od niego tym, że ma szare łapki a Dollsik ma rózowe...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Szczęściarz

Post autor: nezu »

A tak, mam przedstawicielke dzikiego szczurzego rodu u siebie, kilkutygodniowa spasiona babke ktora mi rozstawia 3 razy wieksze samice po kątach..;)
Kiedy do mnie rafila byla mniej wiecej w podobnym wieku co Dolls, moze troszke mlodsza. Byla juz pokryta futerkiem.
Jesli beda potrzebne jakies informacje sluze pomoca na pw..;)


Jiii, kolejny dzikus na forum ^____^
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

Dolls, to moje domowe spryciadło, ma miesiąc, a ten dzikusek ma 2 tygodnie... i... już jest zamówiony... :shock:
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczęściarz

Post autor: ESTI »

Moja dzikuska nie przezyla szoku...chyba serducho, albo trutka, ktora wczesniej zjadla...

[ Dodano: Sro Paź 05, 2005 10:42 pm ]
Jak to zamowiony???
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

no jak go odchowamy (sprobujemy) to ma pójść do takiej gosi... (nawet mi nie pozwolą znalezionego szczura zatrzymać... :roll:

[ Dodano: Czw 06 Paź, 2005 ]
jak sie uda i mały przeżyje tę noc, to jutro wieczorem trafi do mnie i wtedy postaram sie go obfotografować...


maly jest juz u mnie =)
Obrazek



a tu jeszcze dwie fotki:
1) Obrazek
2) Obrazek

[ Dodano: Czw 06 Paź, 2005 ]
ej... co tu się stało z tymi postami? czy mogłabym prosić, żeby jaiś mod to troszke uporzadkowal? bo mi sie chyba cos wyslalo 2 razy... :oops:

[ Dodano: Czw 06 Paź, 2005 ]
i już znalazłam dla niego odpowiednią właścicielkę - będzie miał ciepły, kochający domek =)[img]http://[/img]

Fotki uporzadkowane/edit ESTI mod
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczęściarz

Post autor: ESTI »

Ayumi, loboziu jaki on sliczny!!! Szkoda, ze nie jestes z Warszawy, to bym miala 5 scura... :oops:

No nie moge sie nadziwic...pieknosci. :D

Jak sytuacja, czy je i pije...jak sie czuje...pisz szybko, bo jestem strasznie ciekawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

no więc tak:
bardzo ładnie je z pipety, niestety jak byl u tereski to nie radzil sobie z rozmoczonymi platkami owsianymi, bo takie cos tez mu probowala dac
stosuje sie do polecen nezum maluch sobie doslownie bryka, chodzi po pieterku swojej klatki, wspina sie po schodkach i na preciki, miał troche dziwny nosek jak go znalazlysmy, ale juz sytuacja z noskiem zostala opanowana i jest czysciutki (nosek)
Tereska chce go zabrać, jak zacznie samodzilnie jeść, a wiem z tego co widziałam, że ona się bardzo dobrze opiekuje swoimi zwierzakami (dużo o nich czyta i naprawde zapewnia fachową opiekę, jej zwierzaki mają wszystko), naprawdę nie mogł trafić na lepszą panią, bo ona już go kocha!!
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczęściarz

Post autor: ESTI »

O kurcze, kurcze...jakby to byla Warszawa...to bym walczyla o nia strasznie. :twisted:

Bardzo sie ciesze, ze mala ma sie dzielnie i, ze nezu pomogla Ci radami. Tule mocno malutka dzikuske i czekam na wiesci. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

boooooooooziu!!! on/ona mnie liże!! i ssie palce i zlizuje resztki jedzonka z rąk, jakie słodkie... i ma nawet takie maleńkie ząbki

i tak fajowo siusia ^^ (i robi maleńkie kupki)

tylko za żadne skarby nie można zobaczyć płci... tzn na 90% wydaje mi się że to chłopczyk...

[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 ]
aha... i obecnie jest strasznie mały... coś w wielkości średniej myszki...

[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 ]
właśnie skończyłam go karmić i miałam jak zwykle po karmieniu zamiar pomasować brzuszek... myślicie, że sobie spryciula pozwolił? guzik! normalnie wspinaczki po mojej rece mu sie zachcialo i nie zamierza usiedziec spokojnie tak jak zwykle przy "brzuszkowaniu", bo ogolnie, to mu sie bardzo masazyki brzuszka podobaja i bardzo je lubi ^^
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Szczęściarz

Post autor: nezu »

Ciemniejsze toto .o caly odcien od mojej Toffie ale sliczne niesamowicie... :zakochany:
A przy toalecie i masowaniu zachowuje sie kubek w kubek jak Toffie, cos z tych wedrowniczkow za mklodu straszne wiercipiety sa :lol:

Wierze w to z wszystkich sil :)
Mam nadzieje ze bedzie ci sie dobrze chowal a u Teresy znajdzie dom do konca zycia.

No nie no jakie cudo.. :zakochany:
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Szczęściarz

Post autor: Ayumi »

on ma taki smutny pyszczek (widac to na 1 fotce od góry) czasami wydaje mi sie, że nie trzeba bylo go zabierać... ale on tam leżał taki maleńki i biedniutki, że zrobiło mi się go żal...

[ Dodano: Pią 07 Paź, 2005 ]
Nie udało się... :cry:
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”