Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: Angua »

Jw. czy można połaczyć samicę w wieku poprodukcyjnym (ponad 2 lata) z młodym samczykiem? Skoro samica już nie ma rui, czy bedzie ją traktował po prostu jak towarzysza zabaw? Ktoś ma doświadczenia?
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: sachma »

ciezkie pytanie... chyba nigdy nikt jeszcze tego nie probowal... ale mi sie wydaje ze trzeba by zasiegnac opini weta... choc musze przyznac ze skoro nie ma rujki to z samcem mozna laczyc...
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: Mycha »

Ja mam- łączyłam Śmietanę z Nergalem i było ok. Samczyk z początku na nią wskakiwał, próbował kopulować, a ja później przeżywałam zawał, że może być w ciąży, ale nie była :wink: Mój Nergal mieszkał wtedy sam, a ja nie chciałam by był do końca samotny. Myślę jednak, że powinnaś w 100% upewnić się, że samiczka nie ma już rujki, bo ciąża może być dla niej nawet zabójcza. Acha, moja Śmietanka miała wtedy 2,5 roku, ale mam teraz prawie 2 letnie samiczki, które mają wszystkie objawy rujki (np. przy zabawie) więc nie wiem czy możliwe, że jeszcze są płodne, czy udają :wink: - mają 1 rok i 7-8 miesięcy.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: limba »

żeby jeszcze nie było tak że samiczka dostanie rujki przy spotkaniu z samcem... :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: lajla »

heh jesli sie nie myle Iva tez laczyla stara samiczke z samcem :))
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: mataforgana »

1 an et demi Ménopause théorique des femelles
czyli - póltora roku - teoretyczna menopauza samiczek...

i ja się tu zastanawiam, bo za pare miesięcy sama będę w takiej sytuacji, czyli - mały gó*** i dwie stare baby...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: Lulu »

jaszczerze mowiac bym nie zaryzykowala... ale moze to juz tylko taka moja panikarska natura ;) niby samiczka plodna juz nie jest, ale a noz sie zdazy, ze dostanie ta rujke... a ciaza w tym wieku to coz... jak dla mnie takie laczenia to tylko dla odwaznych ;)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: mataforgana »

dlatego chyba nie będę ryzykowac, bo panikara ze mnie... ;)
i po prostu...wezmę od nezu dwóch chłopaczków :D
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Stara samiczka i młody samiec - czy można?

Post autor: Lulu »

Temat wyciagnelam podczas zmian forumowych i niestety wypowiedzi zniknely.

Wyciagnelam go poniewaz po smierci Ciu BeBe zostala osamotniona... nowego szczura przygarnac nie mozemy,a jako, ze mamy 5-ciu pelnojajecznych samcow to zastanawialam sie czy jest sposob na to by sprawdzic czy BeBe jest juz bezplodna oraz czy jest wiek, w ktorym wiadomo, ze samica nie jest na 100% w stanie zajsc w ciaze... Bo nie chce ryzykowac zdrowiem BeBe i narazac ja na ciaze w tym wieku.

Od czasu posta, ktory zaginal bylam jeszcze u dr Bieleckiego i jego sie pytalam... niestety jego odpowiedz oznacza samotnosc BeBe: niektore samice moga zajsc w ciaze nawet w wieku 4 lat :-(

Oprocz tego dodam, ze ostatnio pisalam, ze juz od dawna rujki nie widzialam u BeBe.. a jako zycie lubi platac figle, to nastepnego dnia po tym jak to napisalam mala dostala mega rujki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”