Produkty mięsne, rybne itp. w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

najczesciej szczury dostajÂą :

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

kurczaka
17
39%
indyka
1
2%
woÂłowe
1
2%
wieprzowe
1
2%
mieso - inne
2
5%
rybĂŞ
4
9%
'gerberki' miesne
1
2%
'gerberki' miesno-warzywne
9
20%
owady
2
5%
nie dostajÂą tego typu rzeczy
6
14%
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Produkty mięsne, rybne itp. w diecie szczurów

Post autor: jokada »

co najczęściej z tych rzeczy dostaja u was szczury?
w jaki sposób przygotowane ?
gotujecie dla niech specjalnie?
dostaja surowe?
czy zdarza sie ze dostana kawałek przyprawionego miesa/ryby? (parówki/wędlina)
czy tylko gotowe gerberki?
czy takze wieksze kawałki do pogryzienia?
jaka ryba?

zapraszam do ankiety
i wypowiadania sie
:D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: ESTI »

[quote="Asiek"]co najczęściej z tych rzeczy dostaja u was szczury? [/quote]
- kurczaka
- indyka
- czasami wolowinke
- rybke
- gerberki miesno-warzywne

[quote="Asiek"]w jaki sposób przygotowane ? [/quote]
Gotowane miesko z warzywkami, makaronem, kaszka itp...czasami mieszam z gerberkiem.

[quote="Asiek"]gotujecie dla niech specjalnie? [/quote]
Gotuje specjalnie dla ciurow, pozniej dodaje warzywka i makaronik. Albo jak gotuje wywar na zupke, to przed przyprawieniem wyjmuje kawalki mieska i warzyw.

[quote="Asiek"]dostaja surowe? [/quote]
Nie daje surowego ze wzgledu na salmonelle i robale.

[quote="Asiek"]czy zdarza sie ze dostana kawałek przyprawionego miesa/ryby? (parówki/wędlina)[/quote]
Czasami, ale bardzo rzadko.

[quote="Asiek"]czy takze wieksze kawałki do pogryzienia? [/quote]
Kiedys dalam kosci, ale nie byly zainteresowane.

[quote="Asiek"]jaka ryba? [/quote]
Jaka sie nawinie (pstrag, makrela, dorsz itp).
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: Zirrael »

Och moje słonka kochają gerberki... ale ponieważ ostatnio stadko mi się powiększyło, to wrócę do gotowania specjalnie dla nich.... Najchętniej moje panny wcinają gotowanego kurczaka z dodatkami (makaron, ryż, warzywa gotowane razem z mięsem) , jeśli drobno im pokroję zjedzą i marchewkę, bardzo lubią gotowaną pietruszkę, brokuły i ziemniaki... Jeśli chodzi o przyprawione mięsko to parę razy zdarzyło im się ukraść z kanapki plasterek kiełbasy i pożreć większość zanim dopadłam i odebrałam :wink: Ale normalnie to nigdy nie dostają takich rzeczy (i pewnie dlatego kradną, w końcu zakazany owoc smakuje najlepiej).
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: falka »

ja odkrajam kawalątek piersi z kurczaka, kiedy mama robi obiad i wrzucam to na chwilkę do wrzątku albo daję kawałek chrząstki, kiedy na obiad są udka. właśnie kupiłam pierwszego gerberka z mięskiem (jarzynowa z indykiem) i został on powitany z entuzjazmem (tak samo jak jarzynowa bez indyka) ;). czasami też kawalątek rybki, tak jak ESTI, jaka się nawinie ;). surowego nigdy, jeśli chodzi o przyprawione to mój tata czasem łamie zakazy i daje "taki maciupeńki kawałeczek, jak główka od szpilki" ;), ale wtedy krzyczę :lol: !
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: Lulu »

ja nienawidze gotowac :oops: no i nie umiem.
u nas w domu gotuje Daniel, ale on jest wegetarianinem i nie bede go prosic o gotowanie mieska dla ciurow ;)

tak wiec miesko dostaja tylko w formie gerberow ;) a to juz roznie, ale najczesciej kupuje im same miesne, czasami tylko 'obiadki'...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: sachma »

najczesciej kawalek piersi z kurczaka z wazywami i makaronem...czasem dostsna gerberka z miesem albo swierszcza czy macznika.
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: Korlis »

Moje szkraby to uwielbiaja wszsytko :wink: Dosłownie wszystko,tylko za słodkościami nie przepadaja i sie bardzo ciesze :o
:P
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: Mycha »

- co najczęściej z tych rzeczy dostaja u was szczury?
kurczaka- nie
indyka- nie
wołowe- nie
wieprzowe- nie
mieso - inne- nie
rybę- mięsa nie jedzą i nie jest to spowodowane gustem mamy, bo ta mama nie je nawet rybek. Rybki dostają raz na 3-4 miesiące. Przy okazji, kiedy Dorka dostaje.
'gerberki' miesne- nie
'gerberki' miesno-warzywne- tak, ale dostały raz czy dwa
owady- na działce, na wolności jest polowanie więc także dżdżownice i inne tego typu żyjątka- np. pająki. Nawet gdybym chciała to nie potrafię ich przed tym powstrzymać...

- w jaki sposób przygotowane ?
Gotowane lub prażone (w sreberku)

- gotujecie dla niech specjalnie?
Zależy- jeśli chodzi o rybę, to przy okazji podawania psicy (która nie biegnie na jej widok do miski...), a jeśli chodzi o inne rzeczy to sama gotuję

- dostaja surowe?
Nie

- czy zdarza sie ze dostana kawałek przyprawionego miesa/ryby? (parówki/wędlina)
Być może przesadzam, ale wszystkie szczurki, które są teraz u mnie nie miały w przyszczku ani kiełbas, ani smazonych ryb, ani wędlin, ani parówek (odkąd u mnie mieszkają). Zresztą nie jedzą mięska, ale jeśli chodzi o rybkę tyczy się to samo.

- czy tylko gotowe gerberki?
Gerberki owszem, ale warzywne czy owocowe. Unikamy mięska, ale miały do czynienia z gerberkiem z kurczakiem.

- czy takze wieksze kawałki do pogryzienia?
Nie.

- jaka ryba?
Makrela
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: Angua »

co najczęściej z tych rzeczy dostaja u was szczury?
najczęsciej rybę, bo ja tez konsumuje (innych mięs unikam)

w jaki sposób przygotowane ?
gotowaną, czasem surową

gotujecie dla niech specjalnie?
specjalnie, bez soli i przypraw
dostaja surowe?
jw.
czy zdarza sie ze dostana kawałek przyprawionego miesa/ryby? (parówki/wędlina)
bardzo rzadko, jeżeli już, to wędzona rybe

czy tylko gotowe gerberki?
czy takze wieksze kawałki do pogryzienia?
tylko w kawałkach
jaka ryba?

przeważnie morskie
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: ifuritka »

Powinna byc opcja "To co konkretnie mam na obiad:P"
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: sachma »

[quote="ifuritka"]Powinna byc opcja "To co konkretnie mam na obiad:P"[/quote]

:shock: to najgorsza odpowiedz jaka mozna by udzielic...
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: limba »

Moje ciury dostaja kurczaka i indyka. Zarówno sama gotuje np. z włoszczyzna, jak i dostaja gerberki. Surowego nie daję. Rybe czasem dostają albo makrelę albo tuńczyka.
Czy specjalnie gotuje? Nie ale u mnie co 2 dni jest gotowana zupka i oddzielny garnek jest dla ciurków.. Miesko i warzywa mieszam albo z makaronikiem albo z kuskusem albo z kaszą (rózna)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: merch »

Moje dostają mięsne elementy od czasu do czasu zamiennie z jajkiem na zasadzie podziel sie posiłkiem, czyli jak ja coś jem dostają i one ,jeśli mama gotuje jakaś zupę na mięsie czy kościach to zawsze staram sie zabrać dla nich kawałeczki mięsa czy chrzastek , sama gotuje wyłacznie zupy warzywne i wtedy oczywiście tez dostają co nie co.
PS Sachma człowiek to tez zwierze jeśli dbasz o to co jesz to i szczurom nie powinno zaszkodzić. W końcu nie raz sie podkreśla ,ze zwierzęta tez potrzebują soli, a człowiek potrzebuje mniej niż niektórzy solą, wszystko zależy od tego jaką kuchnie prowadzisz , jeśłi wszystko jest smażone i ocieka tłuszczem oraz jest doprawione na maksa to pewnie nie powinnaś tego dawać szczurom , jeśli gotujesz zupe doprawiając ją umiarkowanymi ilosciami soli i ziołami zupełnie nie rozumiem czymu miesko z takiej zupy podane w niewielkich ilościach miałoby szczurom zaszkodzić. Podobnie jak kawałek gotowanego jajka, tuńczyka z puszki w sosie własnym czy wołowiny duszonej z warzywami.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: soho »

u mnie niestety ( lub stety :?:) moje slonka dostja co najwyzej gerberka z miechem ... ja jestem bezmiesna i niestety moj Qba tez musi byc ;) , wiecmoje scury sa skazane jedynie na gerberki z miechem
ale mam zamiar im to wynagrodzic na swieta jak wszystkie przybeda do PL gdzie babcia miesa nie oszczedza - beda mialy swoje miesne swieta ;)
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

produkty miesne, rybne itp w diecie szczurzastych

Post autor: moniaaa »

Pytanie: jeżeli bez przypraw powinno być wszystko to w jakiej postaci podajecie rybę? Chyba nie wędzoną, na pewno nie smażoną, a puchach też jest pełno przypraw... ???
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”