Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Pasta przyspieszaj?ca wydalanie po?kni?tych w?osów.

Post autor: jagas »

Co o tym sądzicie? http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod Czy ogonom to potrzebne? Ktoś może próbował?

pzdr radek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: Ania »

Słyszałam o tym, ponoć podobna pasta jest standardowym "wyposażeniem" przy kotku, nie spotkałam się natomiast z tym, by było potrzebne i w ogóle stosowane przy szczurku,.
Myślę, że główna różnica leży w długości sierści (świnka morska - królik - szczur) ale kto wie... Ja nie próbowałam ale też i nie było u mnie takiej potrzeby, nie słyszałam też, by czyjś ciuras "zapchał" się sierścią.
Może to kolejny produkt stworzony zanim powstanie potrzeba? ;-)
Dzięki za link, poszuakm przy okazji na stronach czy ktoś stosował...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: Lulu »

kiedys Osama wyrywal sobie sierc. zaczal miec problemy z oddychaniem. wet zaproponowal taka paste (tyle, ze dla kota),nawet ja kupilam, bo mial pomysl, ze moze oddycha tak ciezko z powodu wlasnie zalegajacej siersci. ale okazalo sie, ze problemy z oddychaniem wynikaly z czegos innego, wiec nawet nie sprobowalam z pasta...
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: turybiusz »

Ania napisała:
ponoć podobna pasta jest standardowym "wyposażeniem" przy kotku
Nie przy każdym. Moj kot dostaje potwornej alergii na wszystkie karmy z dodatkiem maltpasty. Ponieważ szczury też są alergikami, wiec ja bym nie ryzykowała.
Myślę, że główna różnica leży w długości sierści
Raczej chodzi o intensywność linienia i proporcje długości włosa do pojemności mordki (szczurowi nie jest tak łatwo połknąć własny włos). Tak mi się wydaje.
...
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: Masterton »

Ja stosuję pastę tej firmy, tylko że nie gryzoni a dla kota i fretki. Przy persie naprawde pomaga usuwać zatory z sierści z przewodu pokarmowego (albo to tylko autosegestia Filipa, myśli sobie "dostaje paste odklaczajaca i juz nic mi nie przeszkadza" ;) ), a poza tym on bardzo to lubi. Szczurom tez smakuje, choc nie podaje im pasty, kiedys jednak wywlekły ze smietnika pusta tubke - byla w strzepach.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: Anita »

Podobno fretki za tym przepadają i stosuje się to u nich jako najlepszą nagrodę ;)
Więc może podawać to szczurom jako smakołyk?
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: czukukkcza »

już bezpieczniej im dać marchewkę,albo jogurtowego dropsika...
ja bym nie ryzykowała-skoro nie ma potrzeby,a wręcz przeciwnie-jest niebezpieczeństwo że uczuli,to po co...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: LiNkA »

Tak, macie racje, są takie pasty dla fretek nazywa się malt-pasta (tez ja dawałam swojej freci) fretki uwielbiają ją,wrecz dały bys sie za nią pokroic :D
Jednak tak jak wypowiadała sie kolezanka wyżej, nie dawałabym takiej pasty dla szczurkow skoro i tak bez iej mogą przezyc długie, piekne lata, lepiej juz dajmy cos co nasz maluszek lubi najbardziej ;)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
ailurus
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 06, 2006 12:33 pm

Pasta przyspieszająca wydalanie połkniętych włosów.

Post autor: ailurus »

Zamiast pasty na bezoary można dawać troche masła do lizania. Koty dobrze przerabiają tłuszcze więc dla nich jest to bezpieczna metoda, natomiast myśle że dla szczurów bez nadwagi też nic nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”