Havoriowe kluchy ♥

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: havoria »

Czarna gwiazda wisi nade mną i moim stadem w tym roku. Znowu niosę złe wieści. :'(
Tydzień temu, w niedzielę zdarzył się tragiczny w skutkach wypadek, w skutek którego Kidd nas opuścił. To były sekundy, nikt nie zdążył zareagować.
Helenka najwidoczniej bardzo przywiązała się do Bonny i Kidda i chciała je mieć szybko u siebie, ale dlaczego aż tak szybko? :'( Czasem myślę sobie, że jestem okropnym domem, ale żadna z tych śmierci nie była tak naprawdę z mojej winy, mimo że o wszystkie się obwiniam. :(
Leć, Kiciuniu.
Oprócz tej tragedii mam kolejne złe wiadomości - Francis chyba się przeziębiła. Obudziła się dzisiaj i zaczęła strasznie kichać. Daję im tran raz w tygodniu, dodatkowo im zrobię jeszcze dzisiaj wody z miodem, a jutro albo w poniedziałek skoczę po jakiś olejek do inhalacji. Mam nadzieję, że obejdzie się bez weta. :(
Jeszcze nigdy aż tak bardzo nie wyczekiwałam końca roku.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: Marzka95 »

Ojej ostatnio wszyscy mają złe wiadomości. Bardzo mi przykro i trzymam kciuki, aby żadne większa choróbsko się nie rozwinęło. Trzymaj się.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: diana24 »

Czasem tak to już jest, że los nas nie oszczędza...
Bardzo mi przykro... Trzymaj się jakoś... :(
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: harleyquinn »

Ostatnio właśnie tylko te złe wieści :( Trzymajcie się tam
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: fidusiowa »

Rany, przeżyłam prawdziwy szok, kiedy zobaczyłam w podpisie ile ogonków jest już za TM. Najbardziej pamiętam Twoje dwie pierwsze szczurcie, bliźniaczki mojego Chrupka, a teraz już ich nie ma :( Za szybko te małe paskudy od nas odchodzą. Bardzo Ci współczuję straty tylu Aniołków... Trzymaj się.

Nowe ogonki są cudowne, mój Bazylek [*] jak do mnie przyjechał też był taki malutki :) Wszyscy bali się, że zrobią mu krzywdę i nie chcieli brać na ręce :P Czekam na więcej zdjęć dziewczynek ;)
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: havoria »

fidusiowa, ja również nie do końca umiem uwierzyć w mój podpis. Nigdy bym nie pomyślała, że w rok dopiszę tam aż 4 szczury. :-\ W styczniu Fela, we wrześniu Helenka i Bonny i niedawno Kitka. :'(
Na szczęście Francis już nie kicha i to był tylko fałszywy alarm.
No i trzymajcie kciuki za coś bardzo ważnego, ale jeszcze nie zdradzę co, bo nie chcę zapeszyć. :)
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: fidusiowa »

Havoria, nie trzymaj nas już w niepewności! ;D
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: havoria »

fidusiowa, miał się pojawić u nas nowy ogonek, ale po 2 nieudanych adopcjach (szczególnie druga przebiegła dość... nieprzyjemnie, bo co do pierwszej absolutnie rozumiem wybór) nie byłabym tego taka pewna. :( Czasami przestaję się dziwić ludziom, że idą i kupują zwierzaki w sklepach.
Zobaczymy, czy w końcu coś się uda, na razie się nie poddaję i szukam dalej. :)
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: diana24 »

Czasem nie ma co na siłę szukać, przyjadą w końcu same do domu, jak u nas ostatnio Plamka ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: havoria »

diana24, ta twoja krówka jest śliczna. Widziałam te mioty, absolutnie obłędne ogonki. :D Mi może uda się przygarnąć cudaka ze Szczurzej Chaty, jak na razie czekam na info. :)
U nas na razie nic specjalnego się nie dzieje, oprócz tego, że mam coraz większą paranoję. Napchałam ostatnio grubym na wybiegu papieru do pudełka po chusteczkach, pod spodem były suszone banany i ogólnie jakieś smakołyki. No i się bawiły, ładnie, fajnie, to pomyślałam, że im może wstawię to pudełko na noc do klatki, żeby w razie nudy nie piłowały prętów. Skończyło się na tym, że wstałam w środku nocy, żeby im to zabrać, bo sobie pomyślałam, że co jeśli wyciągną papiery i przewrócą sobie pudełko na głowę, nie będą umiały wyjść i się uduszą? :-\ W sumie trochę bez sensu, bo to cieniutki karton, więc by przegryzły, no ale mam fioła na ich punkcie. Codziennie rano i jak wracam ze szkoły do nich zaglądam, wyciągam je i oglądam czy wszystko okej. Teraz weszły w okres jakiegoś buntu i się często okładają, to potrafię kilka razy w nocy wstawać jak któraś piśnie, żeby sprawdzić czy sobie nie zrobiły krzywdy.
Z innej beczki, wydaje mi się, że one są jakieś strasznie malutkie. Mają ok. 4 miesięcy, a ważą ledwie 200 g i mało przybierają na wadze (na początku 40 g na miesiąc, a ostatnio tylko 20 g). To też już mój poryty beret i są po prostu malutkie, czy faktycznie coś im może być? Boję się, że ich niedożywiam czy coś, ale okrągłe brzuchale i wiecznie pełna micha jak na razie skutecznie mi wybijają to z głowy. :P W sumie jak je wzięłam to faktycznie były tycie, tak tycich ogonów jeszcze nie miałam. Może to też sprawa pochodzenia albo za szybkiego zabrania od cyca albo po prostu są malutkie, a ja muszę iść na terapię. :P
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Bethesda
Posty: 121
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 4:27 pm
Numer GG: 1859385
Lokalizacja: Legnica

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: Bethesda »

Przeczytałam Twój wątek i nie dziwię się, że się denerwujesz, ale spróbuj nabrać do tego większego dystansu. Nie można ciągle żyć w stresie. Złe chwile się zdarzają, niestety, nic na to nie poradzimy. A piski w klatce nocą to norma ;)
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla ogonków.
Inka, Chmurka, Beza
Aniołki: Dama, Czarna, Albinoska [*][*][*]
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40283
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: havoria »

Dzisiaj wróciłam z Warszawy z nowym ogonkiem. Nazywa się Maja, ale jeśli nie będzie na to reagować, to zmienimy imię prawdopodobnie na Mary. Ma 7 miesięcy, jest dumbouchym, minkowym cappedem. Przy moich czteromiesięcznych, karmówkowych babach wygląda na wielkoszczura, mimo że jest normalnych rozmiarów. Zaliczyła czterogodzinną podróż z Warszawy do nowego domku i odkąd przyjechała jeszcze się porządnie nie przespała i teraz już ledwo stoi. Pewnie jak pogasimy światła, to się gdzieś ułoży i będzie odsypiać. :)
W poprzednim domku też był golden, więc pierwsze spotkanie z moim zaliczyła dość spokojnie i ciekawsko obwąchała Lunę przez pręty. Jak maluchy przebiegały obok jej klatki i do niej zaglądały też na spokojnie, więc jestem dobrej myśli.
Ze mną gorzej, bo dotknąć mi się nie daje - przyjechała z rujką. :P Co próbuję ją dotknąć, pogłaskać, cokolwiek, to ta hop w bok i uchale latają. :D
Wrzucam 2 zdjęcia, jak na razie telefonowej jakości, ale za jakiś czas będą jakieś porządniejsze. :)
Obrazek Obrazek
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: Buba »

Ale śliczna dziewuszka :) Wytarmoś za uszami haha :D
I dużo zdrowia dla reszty stada :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: diana24 »

Śliczna panienka ;) Moja też miała być na początku Maja, ale mój domowy ekspert (narzeczony) od imion dla szczurów wymyślił Plamkę :) Wstyd się przyznać, ale na 10 szczurów tylko 2 mają wymyślone przeze mnie imiona :o
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Bethesda
Posty: 121
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 4:27 pm
Numer GG: 1859385
Lokalizacja: Legnica

Re: Havoriowe kluchy ♥

Post autor: Bethesda »

Jej, dumbo... Urocza :) Uwielbiam te uszka.
Wrzuć więcej zdjęć ;D
Inka, Chmurka, Beza
Aniołki: Dama, Czarna, Albinoska [*][*][*]
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40283
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”