maluszki lilo juz sa! :D

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: mataforgana »

TADAAAM!!!! znowu ja ;)
uprzejmie informuje, iż Nightstar tez już nie jest wolna! ;) wyszłam dziś na chwilę do parku z Iskrą i spotkałam kolege z przedszkola. na widok małej krzyknął: 'k.! ty masz szczurka! dlaczego ja nic o tym nie wiem?! ja też chcę!!!' :D Damian ma dużą klatkę ( niedawno pozegnał chomika, więc klatka stoi pusta ), no i doświadczenie z gryzoniami ( coprawda chomikami, ale juz zdążyłam mu naopowiadac o szczurach ;) ) no i MARZY o jakimś ogoniastym maluchu :)
Krwiopij, akceptujesz? :)

odebrałabym obie małe 22 lipca, bo akurat bede w Łodzi ( egzamin na prawko ;) ). co ty na to? mogłabym cie odwiedzic, albo, jesli wolisz, umówiłybyśmy się na mieście. hm? :) czekam na potwierdzenie obu rezerwacji ( Ceres i Nightstar ) i datę odbioru obu skarbow :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Lulu »

ja tylko pragne poinformowac, ze wymyslilismy imie dla Tess.

tzn Tess, nie jest zle, ale chcielismy by miala imie nadane przez nas ;) mam nadzieje, ze rozumiecie.


imie wybralismy po dlugiej burzy mozgow. moze nie jest wyszukane i idealne, ale czujemy, ze jest nasze.

to imie to: ciu-blue (czyt. ciu-blu)
Frank
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 28, 2005 5:12 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Frank »

Ale ten kolega z przedszkola to juz nie chodzi do przedszkola, mam rozumieć? ;)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: mataforgana »

jasne, Frank,w rzeczy samej ;) kolega z przedszkola rok ode mnie jest młodszy, lat ma 17 :) i porządny z niego chłopak :)

a tak na marginesie, przywlekłam do domu drugiego kota - Felicję. szczurom sie nie podoba, ale w sumie wspózycie pod jednym dachem da się znieść... koty na dole, szczury na górze ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: zona »

Zdjęcia moich małych wreszcie mam, lekkawo niewyraźne, ale sie cholery ciągle ruszały:)
http://wernyhora.livenet.pl/?d=produkt&id=1085
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: merch »

Ja tylko powiem ze uwazam ze najlepiej nie całkiem rozdzielac miot jesli gdzies nie ma zadnego szczurka to najlepiej od razu z jednego miotu wziac dwa, to dla nich duzo mniejszy stres jak jednak coś takiego samego ( bratnia szczurza dusza) zostaje choć okolicznosci sie zmieniają . Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Lulu »

merch , nie wiem czy zauwazylas, ale krwiopijka tylko tak oddaje szczurasy ;)
jest to zaznaczone na poczatku...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: merch »

Nie zauwazyłam :), ale zauwazyłam pojedyncze niki przy szczurkach i ostanio chętnego bez szczurka na jednego szczurka to przypomniałam :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: nezu »

merch...zapomnijmy o dawnych klotniach, chce ci tylko napisac, ze nie kazdy jest w stanie i moze sobie pozwolic na dwa szczurki z jednego miotu.
Wiekszosc z ludzi ktorzy adoptowali szczurki od krwiopijki ma ich juz cale stadko. Dwa zamiast jednego to niestety zbyt wiele. Lepiej juz doszczurzyc sie jednym i laczyc z drugim.
A jesli to bedzie czyjs pierwszy szczurek...no coz, nie ja pierwsza i nie ja ostatnia wiem ze na jednym przewaznie sie nie konczy..;)
I wcale nie musi byc to brat czy siostra ogoniastego delikwenta..trzeba tylko miec odrobine cierpliwosci przy laczeniu..;)
Ja polaczylam tak juz 5 szczurow. Zaden nie jest ze soba spokrewniony i jakos nie jest mi z tym zle..:>
Poza tym..czy mozna komus odmowic posiadania ogoniastego przyjaciela wtedy kiedy bedzie mogl sobie pozwolic tylko na jednego, ale tym jednym opiekowac sie jak najlepiej potrafi?
Wszyscy wiemy ze czlowiek mu drugiego ogona nie zastapi ale okolicznosci nie zawsze pozwalaja doszczurzyc sie...Zmorka mieszkala ze mna sama przez caly rok i jakos sobie we dwie radzilysmy.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: merch »

Czasem jak ktoś nie ma zadnego warto go spróbować przekonać, ja tez łaczyłam szczurki i nie ukrywam był to i dla mnie i dla nich stres , jeśli więc mozna tego uniknać... a czasem mozna. Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Frank
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 28, 2005 5:12 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Frank »

Krwijopijko, przepraszam, ale niestety nie uda mi się ich przekonać :(
Zwalniam więc Sliver, bo jak będę ją zatrzymywac, nikt inny by jej może nie chciał i by została u Ciebie, a tego pewnie nie chcesz....
Przepraszam, moi rodzice są nieugięci...

Oczywiście będę ich dalej przekonywac, ale nie zdąże w 3 tygodnie, szzególnie, że wyjeżdżam... A bezsensu jest, zebyś trzymała tyle czasu dla mnie Sliver...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: krwiopij »

[quote="mataforgana"]Damian ma dużą klatkę ( niedawno pozegnał chomika, więc klatka stoi pusta ), no i doświadczenie z gryzoniami ( coprawda chomikami, ale juz zdążyłam mu naopowiadac o szczurach Wink ) no i MARZY o jakimś ogoniastym maluchu :)
Krwiopij, akceptujesz? :)[/quote]
jesli kolega obieca, ze w najblizszym czasie rozejrzy sie za kumpela dla malej, to akceptuje... :) wazne jest, zeby maluchy nie musialy zyc samotnie...

[quote="mataforgana"]odebrałabym obie małe 22 lipca, bo akurat bede w Łodzi ( egzamin na prawko ;)). co ty na to? mogłabym cie odwiedzic, albo, jesli wolisz, umówiłybyśmy się na mieście. hm? :)[/quote]
uff, dobrze ze juz teraz uprzedzasz... akurat zdarze posprzatac... :lol: bo chyba wpadniesz do mnie, co? poznasz cala wesola rodzinke... :D


[quote="LuLu"]ja tylko pragne poinformowac, ze wymyslilismy imie dla Tess.
tzn Tess, nie jest zle, ale chcielismy by miala imie nadane przez nas ;) mam nadzieje, ze rozumiecie.[/quote]
jasne, przeciez to wasz ogonek... :P

[quote="zona_braunera"]Zdjęcia moich małych wreszcie mam, lekkawo niewyraźne, ale sie cholery ciągle ruszały :)[/quote]
bezowe husky... sliiiiczne... Obrazek


[quote="merch"]Ja tylko powiem ze uwazam ze najlepiej nie całkiem rozdzielac miot jesli gdzies nie ma zadnego szczurka to najlepiej od razu z jednego miotu wziac dwa, to dla nich duzo mniejszy stres jak jednak coś takiego samego ( bratnia szczurza dusza) zostaje choć okolicznosci sie zmieniają . Pozdr M[/quote]
tak to ja bym chciala, ale nie wierze w cuda niestety... zalezy mi za to bardzo, zeby male mialy towarzystwo, zatem - zeby trafily do domu, w ktorym juz sa szczury lub jak najszybciej mialy sprawionych kompanow... dla mnie szczur samotny to szczur nieszczesliwy, wiec nie chce takiego losu dla moich maluszkow...

okej, to daje uaktualniona liste maluchow... :)

DZIEWCZYNKI
1. aithe - Mycha
2. ceres - mataforgana
3. eileen - roenna
4. elaine - Dona
5. nightstar - zainteresowana: mataforgana
6. saraphe - wolna
7. sliver - zainteresowana: Frank
8. ciu-blue (tess) - LuLu

CHLOPCY
1. laroch - sopocianka
2. draconis - AMB

dzisiaj maluchy rozrabiaja... nauczyly sie juz normalnie poruszac na czterech lapkach i radosnie te umiejetnosc wykorzystuja... :lol: biedna lilo nie moze sie od nich opedzic... musze zabierac je co jakis czas, zeby mama od nich odpoczela... upilnowac je oczywiscie latwo nie jest... :lol: kazde jest czyms zainteresowane, kazde musi pojsc w inn strone, ech... juz sobie wyobrazam, co sie bedzie dzialo za kilka dni, kiedy nie bede mi usypiac po 5 minutach kombinowania... :lol:

mimo ze sa takie malutkie, juz zaczely interesowac sie jedzeniem lilo... dzisiaj pierwszy raz sprobowaly mleka dla kociat, ktore codziennie dostaje lilo... chyba im smakowalo... :) poza tym ciekawsko podskubywaly salate (niepryskana, prosto z babcinego ogrodka) i gotowanego ziemniaczka... naprawde sa rozkoszne... :D mam nowy zestaw filmikow, to pochwale sie dzisiaj jeszcze... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: mataforgana »

no jasne, że cię odwiedzę, krwiopij, nawet z moim facetem, pozwolisz? ;) bardzo bardzo chcę poznać całe twoje stadko! :)

co do towarzystwa dla maluchów - wiesz, to jest tak, że na razie obaj koledzy musza przekonac do szczurków rodzinę ;) a jak dobrze pójdzie, to sie porozglądam za koleżankami dla obu dziewczynek :) bo przeciez wszyscy wiemy, że to się zazwyczaj nie konczy na jednym ogonku... ;)

chociaż szczurcia husky od Pukacza żyje sobie u mojego przyjaciela sama, Grzyb poświęca jej dużo czasu i Pixi chyba nie narzeka... mielismy plan, żeby załatwic jej szczurze towarzystwo, ale Pixi niechcący sie wkopała - pozarła kawał ściany w nowym domu Przemka 8) ;) no i niestety jego rodzina zarządziła, że na razie nie wyda zgody na drugiego szczura... aczkolwiek mamy z Przemkiem nadzieję, że za jakiś czas im przejdze i cos się wtedy wymyśli ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Frank
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 28, 2005 5:12 pm

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: Frank »

Krwijopiko, mój post nad Twoim....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

maluszki lilo juz sa! :D

Post autor: krwiopij »

[quote="mataforgana"]no jasne, że cię odwiedzę, krwiopij, nawet z moim facetem, pozwolisz? ;) bardzo bardzo chcę poznać całe twoje stadko! :)[/quote]
hmm... pozwalam... ;) :lol:

[quote="mataforgana"]co do towarzystwa dla maluchów - wiesz, to jest tak, że na razie obaj koledzy musza przekonac do szczurków rodzinę ;) a jak dobrze pójdzie, to sie porozglądam za koleżankami dla obu dziewczynek :) bo przeciez wszyscy wiemy, że to się zazwyczaj nie konczy na jednym ogonku... ;)[/quote]
jesli naprawde beda powazne proby sprowadzenia do domu drugiego szczura, to w porzadku... tylko zeby nie bylo tak, ze: '- mamo, moge drugiego?', '- nie'... i koniec staran... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”