Skaczące szczury...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

<:3 )~~~~

Post autor: Maugosia »

Tak, tak, moja szczurcia też skakała... odleglosc okolo 75 -80 cm i również zdarzały jej sie skoki 'bajkowe' czyli łapki rozciapiżone na wszystkie strony i sru, na ziemie, albo po scianie... piekne to sa widoki, mozna boki zrywac, co te male kruszynki potrafia wykombinowac. W ogóle, to jak ona gdzies skakała, to robiła 'zapas' i leciała dalej niż tego potrzebowała, o i nawet po ciemku skakała. ahh : )
Na poczatku myslalam, ze to ja ja nauczylam tak skakac (szczurcia z wersalki po kiju przechodzila na pufe, ja zabierałam kij, wchodzilam na wersalke i kusiłam ją płatkiem kukurydzianym, a ona robila 'jumpa' : ) , ale teraz widze, ze wiele szczurow skacze. :albino:
Obrazek
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Skaczące szczury...

Post autor: Ewqa »

No to juz mam dwa skaczące szczury: Luna nauczyła Norkę, tzn.Norka się przyglądała i sama zaczęła skakać. Obie radośnie pędzą zaraz na biurko i regał obgryzać książki ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

Skaczące szczury...

Post autor: kris »

u mnie byl jedek nie duzy skok ;] gdy drugi raz probowalem laczyc Ratte i Milke. Wsadzilem je do wanny a Ratta nie lubi byc bezemnie na obcym dla niej terenie. Ja kleczalem nad wanna i sie patrzylem jak Ratta chce sie wdrapac po scianie wanny,a w jednej chwili (c)hops ....(chciala skoczyc na bark) a tu benc na ziemie i szybko do klatki od Milki zbadac co jest w jej starej klatce=]
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
Carmi
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 18, 2005 1:41 pm

Skaczące szczury...

Post autor: Carmi »

U mnie klatka Niuni stoi na biurkua Nońka na podłodze, ale ten spryciarz do tej pory wdrapywał się po pionowym kablu na wysokość ok.1,5metra. Jak zlikwidowaliśmy kabel to teraz noniek skacze na biurko:) niestety to troszke za wysoko, więc za każdym razem spada na podłogę:) niestety, wcale go to nie zniechęca, wrecz mobilizuje do dalszych prób;)
Kiedy Ciebie zabraknie to mnie też odwagi zabraknie by szukać, by iść...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Skaczące szczury...

Post autor: Ewqa »

[quote="Carmi"]niestety, wcale go to nie zniechęca, wrecz mobilizuje do dalszych prób[/quote]
To dowód na to że brakuje mu towarzystwa :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Psia_kostka_1211
Posty: 128
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 7:29 pm

Skaczące szczury...

Post autor: Psia_kostka_1211 »

Mysia któregoś razu skoczyła z krzesła na stół (ok 40cm) a ze stołu na moje ramie ok. 50cm) wpasowała sie idealnie ;) Nawet babcia sie śmiała
Ze mną: Kaszalot i Kropa

Za TM: Myśka (*)
Awatar użytkownika
Lady Ant
Posty: 198
Rejestracja: czw lip 14, 2005 9:09 pm

Skaczące szczury...

Post autor: Lady Ant »

U mnie skacze Cleo, jej rekord to jakies 60 cm i bez trudu wyskakuje z wanny, wspina sie po stojaku n apłyty na parapet, a jak raz wepchnęła sie za szafę to chodziła bokiem-tzn nózki na sciance szafy a plecki na scianie - smiesznie wyglądała

A złodziejem najwiekszym był Hannibalek, marchewki kradł namiętnie a raz mu sie ni eudało jednej wyplątac z reklamówki więc wziął reklamówke w pyszcze i biegł za łóżko.
Poza tym próbował wciądnąc do klatki pustą butelkę po Pepsi ( 1,5 litra) ale mu sie nie zmiesciła :D i pistolet na kulki i sprytnu był bo łapał za lufe ale tez sie nie chcial zmieścic...

no i figurki... jak tylko byl w stanie udźwignąc to zanosił do klatki, wszystkie gry musiały sie odbywac z Hannibalkiem umieszconym w klatce ze wzgledów bezpieczeństwa.
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

skakuny

Post autor: dummy »

zastanawiam się czasami ,czy szczury czasami nie pochodzą od pasikoników(wedle teorii ewolucji, hehe).
1.skoki na krótkie dystanse(tak do 15 cm w górę). Najśmieszniejsze jest jak sie potarmosi(nakrycie ręką, potarmoszenie),Zdenkę lub Dżabę. Jak tylko się Zdejmuje rękę to wykonują jeden gwałtowny skok, po któym następuje seria małych w różnych kierunkach i natychmiast ucieczka do dziury(np w kocu), następnie natychmiastowe wychylenie się na zewnątrz i zaczepianie ręki i tak w kółko. Szczególnie w tym gustuje Dżaba, ta to już jest skakunem wielkim,
2 Skoki dłuższe. Zdenka-przeskakuje z ławy na fotel (gdzieś 50 cm odległości), wskakuje mi na nogę(pionową) i wspina się po niej, skacze z różnej wielkości mebli na inne, wtłacza sie za komputer(nu pagadi!!!!!)i z dziury za nim usiłuje wskoczyć na monitor....skakuny
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Skaczące szczury...

Post autor: knautia »

fluska nie skacze, nie ma mowy, jwst za stara, za ciężka i za leniwa... jak ją wzięłam to prawie się nie ruszała, ateraz wspina się po klatce, włazi na półki i po konarze na samą górę, co uważam za postęp i pozytywny wpływ matyldy :)

matylda skacze, oczywiście, ale głównie w dół i w poziomie , do góry raczej rzadko i do wys. ok.40 cm. (I think :scratch: )za to lubi się wspinać, jeśli powierzchnia jest wtstarczejąco przyczepna :)

silver, ze wzgledu na młody wiek , wszystko ma przed sobą, a zapowiada się dobrze, biorąc pod uwagę jej galopki mieszane z różnymi rodzajami podskoków , z tym, że to wygląda raczej na radosny bieg (w tempie ekspresoym, ma sie rozumieć) niż ukierunkowane działanie, ale jak podrośnie... czuję, że nic się jej nie oprze :lol:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skaczące szczury...

Post autor: Lulu »

[quote="knautia"]silver, ze wzgledu na młody wiek , wszystko ma przed sobą, a zapowiada się dobrze, biorąc pod uwagę jej galopki mieszane z różnymi rodzajami podskoków , z tym, że to wygląda raczej na radosny bieg (w tempie ekspresoym, ma sie rozumieć) niż ukierunkowane działanie, ale jak podrośnie... czuję, że nic się jej nie oprze Laughing[/quote]


hihi, to chyba rodzinne. to samo bym mogla napisac o Ciu ;)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Skaczące szczury...

Post autor: knautia »

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Skaczące szczury...

Post autor: Angua »

Miłka wskakiwała bez problemu na szafke wys. 50 cm prawie z miejsca, bez rozbiegu ;) Obie wspinały sie po kwietniku na parapet, po kablach na biurko, a Cykoria raz wlazła na samą gorę regału, trawersem i z przewieszkami chyba, nie widzialam tego, bo wyszlam na chwile z pokoju, ajak wrocilam, paskuda siedziala juz na gorze i zrzucala stamtąd rozne duperelki :D Ale teraz Miłka juz jest zbyt stateczna na takie numery.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”