Kot, a inne zwierzątka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Apple
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 21, 2005 3:10 pm

Kot, a inne zwierz?tka

Post autor: Apple »

Za nie długo prawdopodobnie będę mieć malutkiego kotka. Jak myślicie, czy dogada się on z moim szczurkiem i mewką japońską?
<",'__',___
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: M0j0_J0j00 »

z mewką japńską napewno nie ale ze szczurkiem może tylko uważaj na kotka aby go szczurek nie pogryzł i odwrotnie ;)
Malina :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: Lulu »

ja bym uwazala... wiesz, nawet jezeli sie zaprzyjaznia to nigdy nie ma pewnosci, ze kot nic nie zrobi szczurkowi... sa w naturalnym zwiazku: ofiara - lowca. a z natura sie nie zwyciezy...
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: Zorlis »

Ja mam już ponad dziewięcioletnią kocicę, która na inne zwierzęta reaguje w taki sposób, że siedzi i się gapi :P Bliżej nie podejdzie. Raz tylko pacnęła łapką (pazury miała schowane) myszkę, która łaziła mi po biurku.
A pięć razy większego od siebie psa ganiała po mieszkaniu ;)
Apple
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 21, 2005 3:10 pm

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: Apple »

Heh :) Mam nadzieję, że mój kotek nie będzie miał silnych instyktów łowieckich. W każdym razie będę próbowała je na każdym kroku neutralizować. Może jak go wychowam od malutkiego w przekonaniu że mewka i szczurek są jego przyjaciółmi to jakoś je zaakceptuje (oby był taki jak kotka Zorlis ;)). Oczywiście zachowam stosowną ostrożność, żeby żadnej ze stron nic się nie stało :)
<",'__',___
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: martwa »

..moje obydwa dachowce maj? b. silnie rozwinięte instynkty łowieckie, jeden znajda, jeden z domu, jeden facio, druga panna, a oboje gdyby tylko mogli.. to wiadomo co by zrobili, ale nie mog? :lol:
czasami po prostu brakuje kamieni
Emila
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 25, 2005 4:11 pm

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: Emila »

LuLu ma rację lepiej zawsze uważać na kotka .... np. mój pies raczej nie przepada za Lunką. musze z nia bardzo uważać bo jednak jakbym puściła Lunke po domku to dużo by z niej nie zostało :-(
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Kot, a inne zwierzątka

Post autor: nezu »

tak, predyspozycje kocie do polowan to jedna z indywidualnych kocich cech.
Nie kazdy kot taki jest, ale nie kazdy jest tez w kontaktach ze szczurami bezproblemowy.

Ja mam szczescie do pojetnych kotow, ktore mi na szczury nie poluja, oczywiscie staram sie, zeby koty nie znajdowaly sie w tym samym pomieszczeniu co wypuszczone na wolnosc szczury, albo byly tylko pod kontrola.

Z jednym z moich poprzednich kotow Zmora nawet spala, przytulona do kociego futra.
Stwierdzam jednak, ze nie kazdy kot taki jest i nie nalezy ryzykowac szczurzego zdrowia czy zycia.
Egzystencja obu gatunkow w jednym domu czy mieszkaniu jest mozliwa, znam wielu zaszczurzonych kociarzy, trzeba jednak zachowac srodki ostroznosci.
Nastaw sie tez na to, ze przez pierwsze dni twoj szczur bedzie sparalizowany ze strachu(Zszywce i Spince przyzwyczajenie sie do Zapalki zajelo 3 dni). Jednak po paru dniach przywyknie do nowego domownika i zacznie zachowywac sie naturalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”