[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

szczur niszczyciel

Post autor: merch »

No ja miałm i mam kilka takich nicponiów, co ciekawe to sklonności sa dziedziczne i wyuczone, im więcej sztuk w stadzie tym gorzej , Jeden z moich szczurów specjalizuje się w dywanach , ale postarał się o asyste w dwójke wyrywają po 3cm kwadratowe na 5 minut, inny specjalizuje sie w kablach i tez przyucza , grzebanie w kwiatkach kochaja wszystkie ostatnio im przeszło ciekawe na jak długo. Trzeba patrzec z czułoscią na wygryziony dywan i pogryzione ksiązki mysląc jak ładnie wygryzły nono :) . Na naprawde cenne rzeczy kup szafy ( ja wziełam kredyt ) i da sie zyć ;)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczur niszczyciel

Post autor: ESTI »

Wiesz merch, to nie to, ze mi czegos szkoda...nie po stworzylam ten temat. ;)
Bo mam i kocham ciury nie do dzis i wiem, ze niszcza, rozrabiaja - taka ich natura.

Natomiast Lucy przechodzi wszelkie granice, jest nieposkromiona...chociaz dzisiaj porozmawialysmy sobie troszke i...poskutkowalo chyba. Jakos dzisiaj nie byla juz taka rozbrykana, takze Elmo po rozmowie ze mna nie tknal ni kabelka w peszelku. ;)
Zobaczymy jak bedzie dzisiaj...jutro...tzn. 3 grudnia. :lol:
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

szczur niszczyciel

Post autor: merch »

Gratuluje zdolności do perswazji :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

szczur niszczyciel

Post autor: Ewqa »

Szczury to gryzonie :) ;) Ja zawsze w takich sytuacjach myslę jakie ładne frędzelki zrobiły specjalnie dla mnie ;)
Mam nadzieję że kiedys zwycięzy lenistwo i jej sie już nie bedzie chciało gryźć co popadnie. Lunka taka kiedys była ale jej już przeszło, teraz tylko kradnie i wynosi.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: sue »

hehe ;) moja samiczka obgryza mi jeden narożnik, ojciec stwierdził że jej brakuje wapna :] ale w sumie zanim to zauważyłam to jej kupiłam wapno jabłkowe i od razu szczurcia wzięła się za pożeranie tego cuda ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: tulpenik »

Misza obgryzała ścianę, kupiłam wapienko - Misza stwierdziła, że ściana lepsza. poddałam się.
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Angua »

[quote="tulpenik"]Misza obgryzała ścianę, kupiłam wapienko - Misza stwierdziła, że ściana lepsza. poddałam się.[/quote]
mam to samo, wapienko jest w klatce - nie ruszane, skorupki z jajka - owszem, do porozrzucania np. w łozku są całkiem fajne, a do obgryzania najlepsza i tak jest ściana. Poprzednie szczury nie obgryzaly sciany, kwestia upodoban...
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Kaka »

zastawcie te obgryzione miejsce czymś
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: sue »

ale zastawianie nie ma sensu, przynajmniej w moim wypadku, bo ja 'zatkałam' cały kąt swetrem, to mała znalazła sobie inny, równie fajny, a zastawić całą scianę nie sposób, szczur nadal bedzie gryzł, choc mi pomaga wapienko smakowe ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: tulpenik »

Muszę wypróbować smakowe wapienka, może się uda :-)
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: IVA »

Mało prawdopodobne, że zrezygnuje. Moje mają wapienka smakowe w klatkach, lubia je podgryzać ale nie ma nic lepszego niż ściana, no chyba, że jest jakas gipsuwa figurka - im ładniejsza tym smaczniejsza :)
Raczej trzeba polubić takie wzorzyste ściany
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: ESTI »

Tak, ja wczoraj pomalalowalam sciane na krwisty czerwony, a dzisiaj juz mam sliczne biale wzorki na dole. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: sue »

ja szczura od okna odganiam jak tylko sie zbliża, bo też ciągnie zimno, a ten jej ulubiony róg jest przy oknie [ balkonowe okienka posiadam ;] i po pewnym czasie stwierdza że już nie bedzie gryzła, a rano jak patrze to wapienka coraz mniej ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: Lulu »

a ja kiedys na przykladzie Osamy nauczylam sie, ze nie wszystkie sciany sa smaczne ;)

mieszkalam w internacie to tam bylo strasznie smaczne sciany, jak nocowalam u rodzicow to tez Osama musial sciany poogryzac, jak bylam z nim u mojego bylego faceta to tez :roll:

ale o dziwo jak sie przeprowadzilismy to tego mieszkania to sciany sprobowal raz... i na tym sie skoczylo... i cos w tym musi byc, bo teraz zadne nasze szczurki nie obgryzaja scian (wola drewno, nowe fotele to jest to ;) ). widac tu sciany sa niesmaczne :lol:
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Mój szczur je mi scianę.

Post autor: sue »

moze to kwestia czy tynk jest nałożony, moze ściana była czymś jeszcze pokryta zeby farba dobrze sie trzymała, co nie smakowało sczurowi ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”