[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cynamonova
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 14, 2005 2:17 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: cynamonova »

szukałam na forum czegos o kandyzowanych owocach ale nic nie znalazłam albo przeoczyłam.
czy ktoś ma jakies informacje o reakcji na kazdyzowane pysznosci?
mam wrazenie ze w takich owocach musz byc jaies srodki konserwujace, zabezpieczajace przed 'grzybem' i mam dylemat czy dac dziewczynom kawalek takiej gruszki.... :?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz mar 05, 2006 2:12 pm przez cynamonova, łącznie zmieniany 1 raz.
CynamoNoVa
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: Lulu »

mam wrazenie ze w takich owocach musz byc jaies srodki konserwujace, zabezpieczajace przed 'grzybem' i mam dylemat czy dac dziewczynom kawalek takiej gruszki....
a nie mozesz sprawdzic skladu? :drap:

ja nawet nigdy czegos takiego nie jadlam i nie wiem jak wyglada :oops:

ale mysle, ze jeeli jest napakowane chemia to nie ma co szczurow na sile uszczesliwiac. lepsza zwykla gruszka :)
chociaz kawaleczek takiej jednorazowo zaszkodzic nie powien...
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: Mona i Kuba »

Takie owocki raczej nie dla ogonków - to znaleźliśmy na kulinaria.pl:
Kandyzowanie - konserwowanie całych lub pokrojonych owoców, np. gruszek, moreli, skórek owoców cytrusowych oraz niektórych kwiatów, np. fiołka. Zabieg ten polega na kilkakrotnym smażeniu tych produktów w syropach o coraz większej zawartości cukru, dzięki czemu owoce zachowują pożądany kształt. Im kwaśniejsze i mniej rozdrobnione owoce, tym bardziej stężony musi być syrop. kandyzowane owoce są wykwintnym dodatkiem do ciast, lodów i innych deserów.
a taki opis na onet wiem:
Kandyzowanie, zabiegi, którym poddaje się m.in. skórki owoców cytrusowych celem uzyskania słodkiej bakalii zwanej cykatą. Kandyzowanie rozpoczyna się od moczenia skórek w roztworach soli kuchennej o wzrastających stężeniach, następnie po trwającej kilka tygodni fermentacji gotuje się je w wodzie aż do całkowitego usunięcia soli, po czym przez kilka dni w syropie z cukru o wzrastającym stężeniu, na koniec kandyzowane skórki suszy się rozkładając je w cieniu. Także utrwalanie owoców przez nasycenie ich cukrem (nawet powyżej 70%).
Za dużo w tym przetwarzania, cukru... nie, lepiej dać naturalne!
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
cynamonova
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 14, 2005 2:17 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: cynamonova »

jak to przeczytalam to samej odechcialo mi tej gruszki, ktora lezy przede mna...

bardzo dziekuje za info :)
pozdrowienia dla Was i waszych ogonow ;)

:zakochany: :zakochany:


cos mi nie wyszlo z tym postem :drap: w kazdym razie dalam kobitkom po malutkim kawaleczku bo tak sie patrzylu jak poczuly tą gruszke jakby to byla ich życiowa milosc.

a co do skladu to kupowalm na wage takze skladu bark.
pozdrawiam ;)

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Czw Mar 02, 2006 8:10 pm ]
Prosze korzystac z opcji EDYTUJ.
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2006 8:01 pm przez cynamonova, łącznie zmieniany 1 raz.
CynamoNoVa
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: Śliwa »

kandyzowane owoce są nafaszerowane cukrem....... strasznie słodkie i niecałkiem zdrowe mówiąc delikatnie.......... juz lepiej kupić sobie surową gruszkę pokroić w plastry i ususzyć na kaloryferze........może nie będzie taka ładna jak gruszka kandyzowana ale przynajmniej będzie miała smak gruszki a nie cukru...
Gruszka zawiera wystarczające ilości cukru w sobie, więc po co ją jeszcze kąpać w cukrowym syropie i to kilka razy :sciana2:
cynamonova
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 14, 2005 2:17 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: cynamonova »

takie suszki Dziewuchy dostają... myślałam raczej o jakiejs nowowości. Ale to był zonk :) teraz w ramach pyszotek rozpoczelam masową produkcję kolb

Pozdrawiam
CynamoNoVa
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: Nisia »

Odgrzebuję.
Wczoraj w skepie ze zdrową zywnością (Vege, w podwórku za kinem Femina) znalazłam suszone gruszki. Nie było składu, więc pytałam ekspedientki, jak one sa przygotowywane. Podobno tylko suszone, żadnych dodatków. Ale sa słodkie, bo to ze słodkich gruszek. I to nie sa czipsy, czyli nie są takie znowu cieniutkie. Sa grube i troche słodziutkiego miąższu w środku.

Tam tez mozna kupić ekologiczne warzywka - podobno zero pestycydów, metali ciężkich i innej chemii.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: Dory »

Nie lepiej samemu suszyć na kaloryferku ;) ?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] kandyzowane owoce

Post autor: Fatty »

[quote="Dory"]Nie lepiej samemu suszyć na kaloryferku ;) ?[/quote]
u mnie by do tego nie doszło - mam taką dziwną właściwość : gdy coś do jedzenia leży sobie, od razu zjadam, odruchowo .. a więc nie ma opcji aby gruszki doczekały suszenia ;)

Takie suszone gruszki, o których napisała Nisia, od czasu do czasu w moim domu się pojawiaja(mam rodziców -wielbicieli owoców suszonych) , ich nie tykam bo jakoś mi nie podchodzą -tak wiec wolę kupić 'gotowca' ;)
Gdy następnym razem któreś z rodzicieli przyniesie łup w postaci suszonych gruszek, z zakupów, moje szczurki czeka degustacja ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”