KOMENDY

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

KOMENDY

Post autor: Santa99 »

[quote="mazoq"]ja nie uczyłam Arali żadnych komend, nie słucha mnie nawet jak się wydzieram "złaź stamtąd!!!!" a jakoś żyjemy i mamy się dobrze :D[/quote]

Chodziło mi o porubioną część. "Nie słucha mnie nawet" :? Czyli Cię nie słucha... A my chcemy małe usłuchane pasQdy. Sorki za małego off topa :ops:
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

KOMENDY

Post autor: Yshia »

JA z komendami jeszcze nie praktykowałam.. narazie od wczoraj - przybył do nas Teodor - Filip prawie wogóle nie interesuje się mną tylko małym ;-) nawet nie kręci go juz wchodzenie pod koszulkę...
A tak poza tym, ile trwało takie wyuczenie waszych pociech tych wszystkich zawołań, sztuczek, etc. ?
~~jestem chora~~
marcia
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:03 pm

KOMENDY

Post autor: marcia »

Ja rozmawiam z moimi dziewczynkami jak z człowiekiem, reagują na imiona, jak krzyknę przestań!! to od razu uciekają od kwiatków (kabli nigdy nie gryzły) a najlepsze jest jak zaszeleszcze jedzonkiem w pudełku to jest dopiero wyścig :haha: :lol: :lol:
Gruszeczka i Malutka, Malutka i Gruszeczka
Lindeloth
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 27, 2006 12:29 pm

KOMENDY

Post autor: Lindeloth »

Ja mam moją niecały tydzień... i w sumie powoli zaczyna reagować na "Linka!!" ale najczęściej jest tak ,że wkładam ręke do klatki i cały czas ją wołam i w końcu przychodzi i sama wyłazi z klatki ;)... a teraz robi tak, że biore serek otwieram klatke i wołam ja po imieniu, po jakimś czasie powinna zacząc reagowac na imie...

Czytałam o tricku, w którym szczurek się obraca na komede... a robi sie to tak, że podstawia się brzydalowi ;) smakołyk pod nos i krevci w kółko a ten za nim biega, w tym samym czasie wypowiadając komnde po jakimś czasie szczurek już bez smakołyku zaczyna sie krecic na daną komende.. :)
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

KOMENDY

Post autor: Dory »

[quote="Lindeloth"]Czytałam o tricku, w którym szczurek się obraca na komede... a robi sie to tak, że podstawia się brzydalowi smakołyk pod nos i krevci w kółko a ten za nim biega, w tym samym czasie wypowiadając komnde po jakimś czasie szczurek już bez smakołyku zaczyna sie krecic na daną komende.. [/quote]

Uważam, że coś takiego, jest bezsensownym drażnieniem i męczeniem stworzenia, ku ludzkiej uciesze :? .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
bastek
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 8:48 am

:)

Post autor: bastek »

Mój mycus reaguje na imię i bardzo sie z tego ciesze a gdy gwizdam staje na 2 łapkach:)))) :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :hihi: :hihi: :hihi: :zakochany:
Kiedy do szczurka tuli się ludź, to ludź do szczurka musi coś czuc!:)
Szakal
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 1:12 pm

KOMENDY

Post autor: Szakal »

Moje szczurki są jeszcze młode, ale będę się cieszył, jak zaczną reagować na imię, a poza tym mówię do nich jak do ludzi i one czują o co chodi.

Mój kolega ma kota, który jest bardzo mądry i zawsze bez wyjątku słucha. Pan mówi "Pusiu chodź albo nie" i Pusiu przychodzi albo nie... :lol:
byle przeciąć kurz na pół...
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: Sileas »

Póki co małe są u mnie dwa tygodnie, ale w momencie gdy puszczam je na obcym terenie, i gdy się rozłażą - znaczy za daleko niż bym chciała, gdy powiem "Wracaj!" to wracają...
Wątpie by się mnie słuchały, może po prostu ta komenda ich wytrąca z równowagi i chcą wrócić do bezpieczenego miejsca - tzn pod moją koszulą ;)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

KOMENDY

Post autor: Blue »

Hi
musze sie pochwalic, ze kiedy jeszcze Junkie byl u mnie jedynakiem, sluchal komend. Do teraz rozumie jak muwie Zejdz lub Zostaw lub Wynocha ^^. Wszystkie tez sie pokazuja gdy ich imie powiedziec. Na "smaczne smaczne" wychodza z domków , na "Wejdz do góry" wspinaja sie na mnie i jeszcze kilka rzeczy ^^ *dumna*
hash
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 03, 2006 7:46 pm

KOMENDY

Post autor: hash »

heh:) mój ogoniaty potworek reaguje na cmokanie:D...a jeszcze bardziej reaguje na "chodź do mamusi".. ;) a innych komend go nie chce uczyć..po co mi jakiś wytresowany szczuras;p...
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

KOMENDY

Post autor: vipszczur »

nie wiem jak nauczyc te szczuyrki co mam teraz przychodzenia na zawolanie mialem kiedys takie szczura co poprostu robil wszystko mnie nie ugryzl nigdy natomiast innych a szczegolnie moja siostre nalogowo gryzl orzychodzil na zawolanie pozatym byl niesamowicie sprytny niestety odszedl w tamtym roku... on jakos sam sie naczyl przychodzi wolalem go a on juz byl :)
Obrazek
mwkp
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:30 pm

KOMENDY

Post autor: mwkp »

Sama nie wiem jak jest z moim. niby przychodzi na 'chodź masz' ale tylko jak nie jest zajętym jakąś pochłaniającą czynnośćą (obryzanie ściany itp.). Gdy włazi mi za dekolt a akurat tego nie chcę mówię mu 'na ramię' i wychodzi, czasem się psuje ale zwykle działa, 'na ramię' działa też gdy chcę z nim gdzieś wyjść i wkładam rękę do klatki by się wyspinał. "Wracaj/ nie chodź tam" paraliżuje go na 3 sekundy i sprawia że nie idzie tam gdzie miał zamiar co mi się podoba :) W sumie to nie uczę go w jakiś konkretny sposób a rozmawiam i nakłaniam przysmakami. Np. jak jest grzeczny na spacerze to dostaje duże ciach po powrocie do klatrki, jak jest upierdliwy to nie dostaje. I tak Mam go ponad miesiąc i jakoś się ta bestyja nauczyła tego co należy :) Choć jak to każdy ma hymory i czasem totalnie olewa czy coś mówię czy nie ale takie uroki tego zwierzaka :) :lol2:
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

KOMENDY

Post autor: sauatka »

Pucca mnie w ogole nie slucha :lol: i nawet nie mam zamiaru jej niczego uczyc, moge sobie wolac, krzyczec, a ta nic... dalej robi swoje :D. Nikiedy tylko zareaguje na cmokanie i oderwie sie od tego co akurat robi, ale trwa to kilka sekund :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”