Dżuma

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

D?uma

Post autor: Eruntale »

Sądzę że to najwyższy czas powiadomić was o odejściu Dżumy- najwyższy, bo większość bólu już minęła i mogę pisać o tym bardziej spokojnie.
Przybyła do mnie dwa lata temu, w maju, razem z bukiecikiem konwalii- była moim prezentem na 17 urodziny i zarazem pierwszym szczurem.
To może głupio zabrzmieć, ale zawdzięczam jej wiele- przez nią trafiłam na szczurze forum, poznałam was, spotkałam się w krakowie z Nezu, która przedstawiła mi swoich znajomych...i tak się wszystko potoczyło że bez nich nie byłabym tu gdzie jestem i taka jaka jestem- a wszystko dzięki kapturkowi o wielkim sercu.
Była już dość duża kiedy do mnie przyszła- myślę że mogła mieć ok 7 miesięcy- ale mimo to, nie było problemu z oswojeniem jej. Teraz kiedy o tym myślę, zastanawiam się czy nie była po prostu oddana przez kogoś do zoologika, bo się komuś znudziła.
Zawsze pogodna i radosna, dawała wszystko ze sobą robić, przychodziła się przytulać, szczególnie przymilna była jak zniszczyła mi cokolwiek. Była ze mną nawet na obozie konnym,gdzie zrobiła sporą furrorę i AFIK, zachęciła do zaszczurzenia się parę osób.
Przez całe swoje życie była szefową stada, ale nie nadużywała władzy, była najprzyjaźniej nastawiona do wszystkich nowych szczurów- najmniej je dręczyła.
Kilka miesięcy temu wyczułam u niej malutki guzek- poszłam do weterynarza, orzekł nowotwór- ale podskórny, nieuciskający na żaden organ- odmówił operacji ze względu na wiek zwierzęcia. Guz rósł i rósł, aż w końcu stał się prawie taki jak druga Dżuma...nie był złośliwy, nie było ani pół przerzutu- operacja by wszystkiemu zapobiegła...ale nikt tak staremu szczurowi nie podałby narkozy.
Nigdy się nie poddała, była tak samo radosna jak zawsze- ale w końcu zaczęła mieć problemy z chodzeniem, pod sam koniec stado ją delikatnie odsunęło od siebie i posmutniałą jeszcze bardziej. Nie mogłam na to patrzeć i uśpiłam ją.
Wybacz mi maleńka, zawiodłam...Ale zawsze cię będę pamiętać- wesołą i łagodną, jaka byłaś przez całe życie, do końca.


Obrazek
Dżuma artystyczna
i Dżuma przyziemna, z Łezką

[']
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Dżuma

Post autor: Velis »

[*] ważne że już nie cierpi [*]

pozdrawiam gorąco.
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dżuma

Post autor: Lulu »

Eru, tak mi przykro :cry:
dalas jej dobre zycie i godna smierc - na pewno jest Ci za to wdzieczna...

[`]
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dżuma

Post autor: mataforgana »

['] ...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Dżuma

Post autor: sopocianka »

[']
:cry:
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Dżuma

Post autor: Ayumi »

['] :sad2:
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Dżuma

Post autor: Angua »

['] dla Dżumy
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Dżuma

Post autor: Yshia »

[*]
~~jestem chora~~
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Dżuma

Post autor: martwa »

@-,-'-,-'--
czasami po prostu brakuje kamieni
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Dżuma

Post autor: falka »

śliczny z niej na pewno aniołek [']
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Dżuma

Post autor: Fatty »

[']
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Dżuma

Post autor: Maugosia »

: (
[']
Obrazek
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Dżuma

Post autor: Elbereth »

[']
przykro mi :cry:
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Dżuma

Post autor: sauatka »

['] :sad2:
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Dżuma

Post autor: Dory »

kochana... :cry:
smutno [']
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”