Karma i reszta

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

No to zmiany wczoraj przywitałam nowego członka naszego stada : Małą Mysz Wielkouchą.
Mała mysz waży 40 gram. Wczoraj wstęnie zapoznawała sie z klatką i resztą panienek. Na poczatku wydawał mi się ,ze wszystko przebieg apomyslnie potem jednak okazało się ,ze malec znalazl czyjś kawałeczek poledwicy wędzonej na zimno i Karma go pogoniła tak ,ze obydwie się wystraszyłyśmy ( znaczy ja i Maluch) maluch uciekal tak szybko,ze praktycznie przetoczył się z pietra na sam dół a stamtąd ja tylko z nieznacznie mniejszą prędkoscią go zabrałam. Kłopoty z łaczeniem niewatpliwie będą bo dziewczyny rezydują głownie pod szafkami a jakby co to ja tam praktycznie zerową mozliwość szybkiej interwencji , dodatkowy problem , to to ,ze malutka jest przeszło 10 krotnie mniejsza od dziewczyn. A tak poza tym to bardzo odwazny i fajny szczur. Zdjęcia niebawem

A no i jeszcze myslę nad imieniem domowym, może Gabrysia , ze skrótami Brysia i Bisia?
PS przyszla mi do głowy mysl w momencie kiedy nadawałam tytuł , mojemu tematowi alfa szczurem byla Szyma i nic nie zapowiadało , że juz wkrótce obejmie je Karma, czyżbym wykrakała :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Karma i reszta

Post autor: Anita »

Gabrysia ładne imię :)

Czekamy na zdjęcia... ;)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Szyma nie żyje umarła między 1.30 a 1.45 21.09.2006 urodziła się 22 września 2004 w środę. Dziś wydawal się coraz lepsza. Natomiast reszta stada zachowywała sie dziwnie - czuła?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Karma i reszta

Post autor: Guślarka »

['][']['] dla Szymy :-(
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Karma i reszta

Post autor: Bartek i Ilonka »

Tak mi przykro :cry: :cry: :cry:

Ilonka
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Karma i reszta

Post autor: Lulu »

przykro mi... :-(
[`]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 8:47 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Zwierzaki się starzeją. , wracaja pytania jak dlugo ? Co robić gdy zacznie się coś dziać- pojawiają się guzki operować , czy dać im rosnąć - pytania na które nie ma odpowiedzi. Brysia mimo ,że w stadzie jest samotna, moje staruszki to nie kolezanki dla niej. Wraca nienawiść do terrarystów .Karma szczur z hodowli karmowej oprócz pasozytów nosi jeszcze skłonność do guzów sutka i to w o wiele mlodszym wieku , niż tak zwana norma przewiduje- toz ona nie ma 1 1/2 roku a dwa usunięte 3 rosnie :(.



Magiczne 2 lata
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2006 8:35 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Karma i reszta

Post autor: miska »

[quote="merch"]Karma szczur z hodowli karmowej oprócz pasozytów nosi jeszcze skłonność do guzów sutka i to w o wiele mlodszym wieku , niż tak zwana norma przewiduje- toz ona nie ma 1 1/2 roku a dwa usunięte 3 rosnie [/quote]
Karma jest z tej hodowli karmowej z allegro? z tej, z ktorej wykupywano szczury we wrzesniu zeszlego roku?
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

dokładnie miska
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Karma i reszta

Post autor: miska »

czyli jest siostrą moich Abbie i Blacky...
wiec one tez pewnie maja sklonnosci do nowotworow:(
na szczescie na razie nic sie nie dzieje...

kiedy u Karmy pojawil sie pierwszy guz?

bedzie miala kolejna operacje?
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 5:10 pm przez miska, łącznie zmieniany 1 raz.
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Karma i reszta

Post autor: merch »

Pozdrów siostrzyczki ! Nie wiem , na razie po tej słabo dochodzi do siebie. Także zobaczymy , na pewno nie w najblizszej przyszłośći. Możesz podać jaieslinki do fotek swoich dziewczyn?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

Karma i reszta

Post autor: miska »

na razie nie mam zdjęć ale w najbliższym czasie postaram się jakieś skombinować. zaproszę koleżankę z aparatem:)
mogę tylko napisać, że są całe czarne, tylko na brzuszkach mają białe wzorki.

życzę Karmie zdrowia, niech szybko wraca do zdrowia. trzymam za nią kciuki.
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Nie ma już Karmy

Post autor: merch »

16 września 2005 roku trafia do mnie Karma, dziś w nocy odeszła gdzieś między 3 a 4 .20. Miala zapalenie płuc , ktore niestety nie przechodziło , mimo leczenia. Zawsze była bardzo aktywnym szczurem , z nieziemskim wprost apetytem. Lubila facetów :). Dziś w nocy sporo się przemieszczała - myslalam ,ze w końcu jej się polepsza, a ona szukała miejsca ,zeby umrzeć. Bardzo jest mi smutno.
Ostatnio zmieniony czw sty 25, 2007 5:18 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Karma i reszta

Post autor: ESTI »

Smutno...
Dla Karmy...
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”