pomocy jak odebrać porud??

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

szczu*milka
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Podgrodzie/Szczecin

pomocy jak odebrać porud??

Post autor: szczu*milka »

to cieszę się że wszystko się dobrzew skończyło i gratuluje maluchów :wav:
niech rosną duże :flex: :flex: :flex:
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 5:35 pm przez szczu*milka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: Albi ^_^
Po drugiej stronie mostu:
Kami :* [+]23.08.2008[+]
Wacek[']26.06.2004[']
Kebabr
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 11:55 am

pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Kebabr »

No widzicie wszystko jest w jak najlepszym porządku a wy od razu zaczynacie najeżdżanie na dziewczyne.
Olimpia
Posty: 146
Rejestracja: czw lut 02, 2006 6:56 pm

pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Olimpia »

[quote="Kebabr"]No widzicie wszystko jest w jak najlepszym porządku a wy od razu zaczynacie najeżdżanie na dziewczyne.[/quote]
Tak to juz jest na tym forum... :?

Cale szczescie ze sie Kasia nie zrazila i ze ze szczurcia wszystko w porzadku!!! :D
Dbajcie o nia z kolezanka zeby miala sile na opieke nad maluchami. :flex:
I KONIECZNIE pisz co u nich slychac!!! ;)
Doma
Posty: 339
Rejestracja: czw paź 05, 2006 5:55 pm

pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Doma »

Te osoby porostu strasznie kochają szczury ;)
Gratuluje maluchów :zyczenia:
A może jakieś fotki?? :hihi:
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 9:06 pm przez Doma, łącznie zmieniany 1 raz.
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość."
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

pomocy jak odebrać porud??

Post autor: PaulinaK »

Zgodzę, się z Kebabr, z tego co widzę to ona ma też 1 szczura i raczej nie czepiacie się jej tak jak mnie...

Ale wracając do tematu, no to świetnie, że wszystko, ze szczurkami dobrze :hihi:

:occasion4:
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
kasia_www_
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 18, 2006 12:31 pm

pomocy jak odebrać porud??

Post autor: kasia_www_ »

WIELKIE dzięki za pomoc.podobno mamusia świetnie opiekuje się kluseczkami :thumbleft: nie będę narazie robić im zdjęć chcę aby się nacieszyły sobą.
ika113
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 19, 2006 7:34 pm

RE: pomocy jak odebrać porud??

Post autor: ika113 »

maja 2 miesieczna szczurzyca urodziała dzisiaj 3 maluchy musz epowiedziec z enie jest zbyt delikatna depta po nich itd. małe piszcza czesto czy to normalne nic im nie bedzie jak oan na nich lezy .prosz eodpowedzcie!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam
Ewelina
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Lulu »

ika113, prosze, zlituj sie. Nie pisz we wszystkich tematach w dziale tego samego. Wystarczy, ze napiszesz jeden post w jednym temacie. To, ze piszesz wdzedzie nie powoduje, ze wiecej ludzi Ci odpisze jedynie dodajesz pracy Moderacji, bo ktos te posty musi kasowac, skoro za kazdym razem jak tak robisz znikaja.
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[split] Dziecioczki Luny.. dziewięć ciurów

Post autor: xTVRx »

Tak, to normalne zachowanie, nie przejmuj się tym.
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
asiulla
Posty: 76
Rejestracja: śr sty 24, 2007 8:49 pm

RE: pomocy jak odebrać porud??

Post autor: asiulla »

Troche strachu, ale wszystko skończyło się dobrze :))
Cała moc szczurasków ... :o
Awatar użytkownika
Shiro4
Posty: 71
Rejestracja: pn mar 27, 2006 10:54 pm
Lokalizacja: Gdynia

RE: pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Shiro4 »

Do Ika 113:
Mocno za młoda twoja samiczka na rodzenie dzieci :( miałam kiedys taki przypadek dawno temu kupiłam taką szczurkę i doprowadziło do slepoty ,żyła tylko rok,ale była kochanym zwierzaczkiem.Uważaj na nią i ją obserwuj czy nic złego sie nie bedzie działo z nią.nie to ,że strasze ale lepiej dmuchac na zimne.
Wieloletnia wielbicielka szczurzej populacji:)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

RE: pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Pleiades »

Uch, ja właśnie stwierdzam, że może niektórzy panikują niepotrzebnie ?

Z ta "klatką całą we krwi" to też jest wątpliwe... Może po prostu szczurka urodziła.. To naturalne, że potem walają się po całej klatce kawałki chustek/ręczników nasiąknięte krwią... Właśnie przekonałam się o tym, że to naprawdę typowy "zapach" gniazda... Brudne szmatki, młode.. A szczurzyca upaprana krwią u nasady ogona i nie ma właściwie kiedy z siebie tej krwi zmyć. Więc na pewno objawy porodu są bardzo widoczne :) I dłuugo pozostają...
Co do deptania młodych, to nie wiem.. Ja nie zaglądam w gniazdo, żeby nie niepokoić matki i młodych. Ważne, że wszystkie zyją, są dobrze odżywione (w pierwszych dniach zobaczysz na brzuszku białą plamę - to żołądek, gdzie jest gromadzone mleczko), a zaglądać do samego gniazda gdy jest w nim samica to nie chcę, zwłaszcza że na początku, po porodzie, chwytała moje palce zębami, czyli broniła dzieci. Nie stresuję jej zbytnio, zatem...
A umorusane w krwi szmatki, oczywiście, poniewierają się do dzisiaj w klatce. Nie likwiduję ich, bo mają zapach gniazda i młodych, więc one muszą pozostać tam, gdzie są. Mamuśka wyścieliła sobie nimi gniazdo i dobrze ! O to chodzi. Ma poczucie bezpieczeństwa i intymności. Maluchy również.

Pozdrawiam

Plei.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

RE: pomocy jak odebrać porud??

Post autor: Basia_el »

To wszystko dobrze. :) Trzymam mocno kciuki za maluszki :) Wymiziaj je, jak troszke podrosną. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”