Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

Dziewczyny dziękują ;)

Magamaga: Właśnie z tym aportowaniem to bardzo podobnie jak pies :P I wszystkie psy jakie znam nie chcą oddawać (bo i czemu by mieli jak już sobie taki samolocik upolują, a tu człek już z łapami sie pcha i chce im takie fajne coś podprowadzić ;D )

MiśKosztela: w sumie pisząc, że to laborki miałam na myśli to, że to takie kundelki nierodowodowe. Możliwe, że jakichś tam przodków rasowych miały, ale pewne to to nie jest. Mogły mieć i mogły nie mieć ;)

yss: no widzisz, przejrzałaś ją, a ja sie nabrałam na te czytanie no ;D . No, ale takie symulowanie to też o jakiejś tam inteligencji świadczy ;) ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Telimenka »

o nie ten Myszor jak pogina ja juz sie gubilam gdzie on sie znajduje jeszcze taki maluszek ;)

A Szczurcie przeboskie...moje to by na mnie jak na debila spojrzaly gdybym zaczela od nich wymagac biegania za samolocikiem. Wymyslalam im kiedys takie zabawy, jakies piorka itp to na poczatku cos sie ruszyly a pozniej wyszly spod pieca zobaczyc kto sobie z nich takie zarty robi,spojrzaly z politowaniem i wrocily grzac dupska :)

Mizianie dla Twoich slicznych Pannic i dla Myszorkow :)
MiśKosztela
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 23, 2008 3:19 pm

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: MiśKosztela »

Hmmm... Prawdziwe laborki są albinoskami, a każde inne musiały mieć jakiś nie laborkowych przodków, bo gen np. black tanu, czy lh.
Śliczne kluchy masz ;)
Moje kochane ogonki Mafia, Cappuccino i Blues ;* ... Oraz sunia Pamela, kot Elton. :D
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

Telimenka: No mysza przyśpieszenie ma niezłe czasem ;) A tam potem to już po mnie lezie, po szlafroku a ja sobie stoję, nie wiem czy widać, bo trochę cień tam pada ::)
Szczurole już tak entuzjastycznie za samolocikiem nie ganiają :) . Znudziło im się ;D Podejrzewam, że niedługo całkiem oleją tak jak Twoje ;) Zresztą my tylko parę razy rzucaliśmy, bo to trochę tak śmiesznie było, w sumie nie wiedzieliśmy, że będą reagować na to w ogóle. Tylko chłop se zrobił samolocik z nudów i rzucił przez pokój i akurat do klatki wleciał ;D No i ta Gama "rach ciach" i go dorwała, chyba w locie zdążyła złapać. Szkoda, że tego uwiecznionego nie mam, bo strasznie szybki refleks miała, tak się obruszyła fajnie ;D Dobrze, że ptaszków nie mamy ;)

MiśKosztela: No ja to rozumuję tak, że laborki, to jedna z odmian myszy domowych i są jeszcze japońskie i rasowe(te które maja rodowody). No i te laboratoryjne, to kiedyś białe tylko były, a później były krzyżowane i tak różne kolory powstały chyba. Przynajmniej tak czytałam gdzieśtam ::) Ale te rasowe to może też z początku się wywodziły się z laboratoryjnych ??? . Ja już nie wiem, bo sie gubię w tych pojęciach:D Zresztą to chyba nie aż tak ważne ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Telimenka »

Ja widzialam ze ona sie po Tobie wspina ;) wiec spoko. Hehe no madrzeja Szczury co beda za samolocikami latac jak jakies Głupki.
Heheh a te Twoje myszory to serio jak rasowki troche wygladaja ale ja sie nie znam wiec w sumie nie mnie oceniac :)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

Heheh a te Twoje myszory to serio jak rasowki troche wygladaja ale ja sie nie znam wiec w sumie nie mnie oceniac :)
ee trochę pewnie tak, ja tam też się nie znam, rasówki to ja na fotkach tylko żem widziała ;) :P
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: susurrement »

głośno domagam się nowych fotek!
przede wszystkich Gotki, która mnie w sobie rozkochała od pierwszego wejrzenia :) te uuuszy! :-*
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

Echh.. fotki pewnie niedługo jakieś będą, ale mych chyba na razie nie, a szczególnie Goti właśnie, bo ostatnio znowu jej się pogorszyło z tym drapaniem i ma bardzo poprzerzedzane futerko na pyszczku i koło uszek, wygląda jak siedem nieszczęść i nie chce takich przygnębiających fotek wstawiać :( Było już lepiej, choć i tak sie drapała sporo, ale jej te futerko sporo poodrastało. No a teraz znowu. I znowu ją smarujemy maścią i jeśli niedługo nie przejdzie jej, to kolejna wizyta u weta ją czeka. Myśleliśmy, że to może jeszcze jakaś alergia dochodzi do tego, bo w sumie goić sie goiło, ale drapanie nie ustawało. Nawet około tygodnia tylko na suchym chlebku były, bo chcieliśmy zobaczyć czy to nie na pokarm jakiś. Od jakiegoś czasu też tylko na ręcznikach papierowych i chusteczkach są, bo myśleliśmy, że to może na trociny. Ale nic to nie dało. A świerzb to chyba nie jest, bo miała badane zeskrobiny i ten gronkowiec wykazało tylko. Więc może tamto jeszcze(gronkowiec) nie udało się wybić. Echh szkoda mi już tego stworzonka, takie malutkie, a to diabelstwo ją tak męczy. Ryczeć już czasem się chce :( :(
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: susurrement »

ojeeej :( biedna Goti..
strasznie mi sie smutno zrobiło, jak takie złe wieści o ślicznotce poczytałam.. biedactwo piekne :( ucaluj ode mnie maluszka, jesli tylko da rade.. trzymam kciuki, zeby sobie cholerstwo wreszcie od niej poszlo! i mizianie dla calego stada przesylam! :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

susurrement: stadko wytarmoszone, mycha wycałowana ;)

U szczurkowych wszystko ok :) Panny są u nas ponad miesiąc. Zaaklimatyzowały się już zupełnie i wzięły w posiadanie cały pokój :P Ale tylko na jakieś kilka godzin dziennie ;) I co może wydać się śmieszne to dla szczurów trzeba było więcej zabezpieczeń niż dla myszek. Bo akurat tak wyszło, że szczury w więcej zakamarków chciały się wpychać :) Myszki grzeczniejsze jakieś ;D Albo akurat tak wyszło, że te szpary za wysoko dla myszek, a dla szczurków w sam raz :P Choć na szczęście ich za wiele nie ma. Do tego mamy teraz dwie zapory anty-szczelino-drzwiowe(tzn. przed szczeliną pod drzwiami), bo myszkowa zapora zbyt łatwa do wyjęcia dla szczura, za to szczurowa zbyt mało szczelna dla myszy ;) Czyli atakują na dwa fronty :P
Zauważyłam też współpracę jakąś ;D Szczurole obgryzły kawałek(na szczęście niewielki zdążyły) dywanu. Potem mychy były wypuszczone i sobie patrzyłam jak mycha w radosnych podskokach znosi sobie skrawki dywanu - wyraźnie jej się spodobały ;) Poza tym dowiedziałam się o schowku mysim z żarciem, spiżarenka mała ;D, bo szczurole ją odkryły i jej wyżarły co nieco suchego chlebka. Teraz mycha od razu po wyjściu z klatki robi patrol i leci za szafkę- spiżarnię :D
Co by tu jeszcze... Mają wasze szczury takie pomysły, żeby wchodzić nogawka, a wychodzić drugim końcem spodni?, bo nasze i owszem ;) I potem muszę je z gaci (w sensie spodni, żeby nie było ;D ) wygrzebywać ;D
A w ogóle to chodzenie po firance już było. I po parapecie. I po grzejniku. I po żyrandolu. A nie, tu się zagalopowałam ;) Po żyrandolu (jeszcze) nie :)

No dobra, to teraz fotki. Sporo tego wyszło :)


- "ej, choć żarełko jakieś jest"
- "etaam, idę pobiegać"
Obrazek
"nie wie co dobre..."
Obrazek

"chyba jakoś tak to się otwierało"
Obrazek
"o nie znowu tu z tym lezie..."
Obrazek
"ranyyy czy ty naprawdę nie rozumiesz, że nie robi się zdjęć jak jem? już ci mówiłam: wtedy może i coś miedzy zęby wejść i jak ja wyjdę na tym zdjęciu"
Obrazek
"ok, teraz strzelaj tą fotkę jak już musisz"
Obrazek
"urosłam prawda?, podziwiajcie ;) "
Obrazek
"no się tak patrzycie, gdybyście jedli siemię też by wam toto w zęby wlazło"
Obrazek
pomarańczowy kapturek
Obrazek
szamacze
Obrazek
"hmm...jak tam wejść"
Obrazek

Z cyklu "narkoza" :

"ooo kuuurcze, ale wonieje nie?co to jest!"
Obrazek
"ejj, żyjesz??"
Obrazek

"szałową mam łatkę co nie?"
Obrazek
"o woda"
Obrazek
"jak to otworzyć..."
Obrazek
statek kosmiczny..
Obrazek
gwiazdka ;)
Obrazek
"no weź mnie"
Obrazek
"nie?, to sama se zlezę o!"
Obrazek
akuku
Obrazek
niedźwiadek polarny-lizopalczasty ;)
Obrazek
żarełko
Obrazek
Gama
Obrazek

Inspekcja:
"hmm, co ona tu znowu wcinała..."
Obrazek
"nawet niezłe"
Obrazek

Z serii "świat zza krat" :
"łeeee ratunkuuuuu!"
Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek

Paweł i Gaweł...
Obrazek
"akuku to znowu myyyyy" ;) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Anka. »

boskie zdjęcia i komentarze :D

myszki piekne, strasznie mnie kuszą,ale za bardzo boje się szczurzo-myszych relacji, a jak jest u Ciebie?

no i zdjęcia myszoli obowiązkowo ;D

w miseczce co za przysmak mają? musli ze zwykłym mlekiem,czy jakoś trzeba je obrobić?
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

Dziękujemy ;)

Co do relacji szczurzo-mysich, to w sumie u nas ograniczone do minimum. Po prostu klatka z mychami stoi na półce, na którą szczuraki nie mają dostępu za bardzo. A jak myszki biegają to klatka szczurkowych też na podwyższeniu jest, bo te ciekawskie mychole mogły by się do niej wpakować (bo odstęp około 1cm to już dla nich wystarczająco). Dawaliśmy tak na odległość powąchać szczurzastym mychy w klatce(tak bez dotykania). Na więcej raczej nie pozwolimy, bo to za duże ryzyko. Do tego mychy wcale się nie bały - zupełna olewka. Za to szczurki bardzo zaciekawione - agresywne nie - zaciekawione właśnie, ale z bliska mogło być gorzej ;) Bo aż za bardzo zaciekawione :P Ale jak biegają, to w sumie nie próbują do tej klatki się dostać. Więc w sumie ok jest :) Pewnie dużo też od szczura zależy.
Zdjęcia myszek będą jeszcze na pewno, ale dopiero za jakiś czas.
W miseczce nie mają mleka, tylko trochę jogurtu, bo se go jadłam ;) I to ten jogurt był jakiś chyba z musli i pszenicą czy jakoś tak, nie pamiętam :P
yadhira
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 8:41 am
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: yadhira »

Zdjęcia sennych placków rozłożyły mnie na łopatki - masz przesłodkie ogonki, wszystkie cztery! Urocze pyszczki, widać że je wszędzie nosi :)

I trochę zazdroszczę ilości zrobionych zdjęć, chyba muszę nabrać kondycji w ganianiu z aparatem za swoimi wariatkami...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: odmienna »

cudne! zdjęcia i modele. Normalny foto-komiks :D badanie zawartości szklanki! a zza krat? tylko patrzeć jak się jakaś grupa abolicjonistów wpadnie Ci do chałupy ;) .
Bidul mysiorek- ale gronkowiec często jest taki niepozbyty. Mam nadzieję, że tałatajstwo odpuści i mała Goti wreszcie odetchnie z ulgą.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nasze dwa szczurze ogonki i dwa nieco mniejsze;)

Post autor: Bulletproof »

Wszystkie dziewczyny dziękują za komplementy :)

yadhira: rzeczywiście wszędzie je nosi ;) A co do zdjęć to jeszcze nabierzesz wprawy na pewno, a i kondycja się polepszy ;) ja to co jakiś czas im robię sesje i zdjęć od groma, a i tak z połowa do kasacji się nadaje, bo rozmazane - zwiewają diabły, albo nim aparat ostrość ustawi i zdjęcie się zrobi, to szczura już tam nie ma (myszy tym bardziej) ;D
odmienna pisze: a zza krat? tylko patrzeć jak się jakaś grupa abolicjonistów wpadnie Ci do chałupy ;) .
No właśnie się boję, bo w tej klatce to one tak się zachowują jakby to wiezienie było jakieś, ale aż taka zła i mała to ona nie jest (żeby nie było) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”