Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej? || Pytania laików.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
viney
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 08, 2009 2:23 pm
Lokalizacja: hollywood.

Re: informacje co do kupna.

Post autor: viney »

1. kurde. a ja kupie jednego i przeżyje. :p
2. yhym.. okej.
3. yhym.
4. oj . przy moich zdolnościach to ja wolę kupić.
5. kurde. trza czytać tematy. ;d sory za to. :c miałam lenia i wolałam zapytać nim przeszukiwać setki tematów.
6.nie , nie. nie mam ich za rzecz . chodzi mi o to że z czego się naczytałam i jak se przebywałam z szczurem kuzyna to strasznie chcę go mieć. takie słodkiego , mądrego pyciasa. :D ale wszyscy na około mi odradzają. nie wiem. mówią że śmierdzą i tak dalej. wręcz śmieją się że rozpocznę szczurską grypę i że będę go miała ze ścieków. ;o ja tam olewam to. bo i tak są fajne. ;D
bziuum. :3
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: informacje co do kupna.

Post autor: ogonowa »

Chcesz krzywdzić zwierzę? Bo na to wygląda... jeden jest po prostu nieszczęśliwy i musisz to zrozumieć.. Inaczej wyjdziesz na samolubnego, rozpieszczonego dzieciaka który jak coś chce, to to dostaje, bez względu na wszystko...

Powtórzę się, ale nie kupuje się w zoologach, bo raczej nie zrozumiałaś.
Awatar użytkownika
viney
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 08, 2009 2:23 pm
Lokalizacja: hollywood.

Re: informacje co do kupna.

Post autor: viney »

zrozumiałam , zrozumiałam.

chodzi mi o to że nigdy nie umiałam kochać dwóch zwierząt na raz. nie wiem. może i rozpieszczona jestem trudno... ._. nie będę go krzywdzić.
bziuum. :3
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: informacje co do kupna.

Post autor: ogonowa »

E no. Dwa da się tak samo kochać, zobaczysz, jak ci się będę dwa wpychać na ręce, to dopiero będzie :D. Da się kochać wszystkie, nawet całą 35 :P. Ja mam 3 i każdego z osobna kocham tak samo mocno :).
Awatar użytkownika
viney
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 08, 2009 2:23 pm
Lokalizacja: hollywood.

Re: informacje co do kupna.

Post autor: viney »

hmm. no zresztą czemu nie. jeszcze może pomyślę. :p
teraz to tylko z domownikami omówić. :D
ale nic do tego nie mają. o !
okej. to dziękuję za odpowiedzi. :D
bziuum. :3
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: informacje co do kupna.

Post autor: ogonowa »

Mają, i to dużo ;). Lepiej na spokojnie pogadać, dogadać się itd. Bo raczej, nawet jak na twój wiek, nie zawsze będziesz mieć te 100-150zł, bo tyle niestety trzeba mieć, jeśli by szczur nagle zachorował, a leczenie sporo kosztuje. Tak, że to jest dość istotna kwestia.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: informacje co do kupna.

Post autor: zalbi »

jeżeli chcesz szczury:
strachliwe
z wadami genetycznymi
z chowu wsobnego
gryzące
uciekające
bojące się człowieka
nie dające się oswoić
chude
niedorozwinięte tak wewnętrznie jak i zewnętrznie
chore
z rakiem/inną chorobą genetyczną
z chorymi płucami
ze świerzbem
itd..

to jasne, kupuj w sklepie/na giełdzie/z allegro itd.

a jeżeli chcesz:
szczura umierającego
cierpiącego
trzęsącego się w nocy z zimna
nie ufającego człowiekowi
strachliwego
gryzącego
trudnego w oswojeniu/nie dającego się oswoić
piszczącego na każdy Twój ruch

to oczywiście, trzymaj szczura samotnie



wiesz, jakie wymagania ma szczur? dla dwóch szczurów musisz mieć odpowiednio dużą klatkę.
szczury często chorują, wiesz, ile takie leczenie kosztuje? czasem nawet setkizłotych miesięcznie, a nawet i tygodniowo. kto za to będzie płacił? a kto pojedzie np o 3 w nocy ze szczurem do lecznicy bo coś mu się stanie? kto da pieniądze na klatkę itd? rodzice

aby adoptować/kupić szczura z hodowli zrzeszonej z shsrp/od merch musisz mieć zgodę wszystkich domowników, odpowiednio dużą klatkę, dobrego weta w okolicy itd.


zastanawiasz się nad wyborem "szczur albo papuga?" < to po co w ogóle chcesz mieć jakiekolwiek zwierzę. rozumiem zastanawiać się nad np umaszczeniem zwierzaka, albo rodzajem rybek do akwarium. ale żadne zwierzę nie jest zabawką.


to, co podała Ci ogonowa powinno w zupełności wystarczyć. najpierw przeczytaj te tematy, które podał ogon, potem możesz rozejrzeć się w dziale "Zwierzaki" bądź "Mioty".


poza tym takich tematów jak Twoich też już było bardzo dużo, następnym razem skorzystaj z wyszukiwarki.


gdybyś miał/miała jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania - pisz (nawet przez pw), my chętnie pomożemy i doradzimy.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: informacje co do kupna.

Post autor: Babli »

Mnie w tym roku 14 stuknie :P

ogon powiedziała co najważniejsze, a co do kochania, to powiem, że mam w domu sporo zwierzaków, ale wszystkie kocham tak samo! :D

/ Dziewczyny, co do wyboru "papuga czy szczur" nie przesadzajmy :-\ . Ja też stanęłam przed podobnym wyborem parę razy.. Chociażby "papużki faliste czy szczurki". Nie rozumiem w tym nic strasznego... Każdy z nas mógł wybrać rybkę, kotka, pieska, pajączka, węża, ptaszka czy cokolwiek innego, a wybrał szczura [nie tylko, mówię przykładowo]..
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: informacje co do kupna.

Post autor: ogonowa »

Mi chodziło raczej w 'mówieniu o szczurze jak o rzeczy' o to, że powiedziała Viney 'co mi polecacie'. Bo polecać to ci mogę dobrą kuchenkę, a nie zwierzę.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: informacje co do kupna.

Post autor: zalbi »

ogonowa pisze:Mi chodziło raczej w 'mówieniu o szczurze jak o rzeczy' o to, że powiedziała Viney 'co mi polecacie'. Bo polecać to ci mogę dobrą kuchenkę, a nie zwierzę.
między innymi o to m chodziło, ale nie tylko.

każde zwierzę ma inne wymagania. przykładowo:

ktoś kupi klatkę dla papugi (dajmy na to, że to standardowa mała klatka na jednego ptaszka) ale mu się papuga odwidzi i będzie w tej klatce trzymał szczura.



dlatego mnie to dziwi
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: informacje co do kupna.

Post autor: Babli »

Ale po co tak zaraz generalizować? ::)
po 5. mam zamiar kupić jeszcze papużkę. (^^) czy to dobry pomysł ? bo ja jednak sądzę że nie. ;d a to i dobrze. wole szczurka.
viney tutaj [ bo chodzi mi o to, a nie o POLECANIE szczurka] tylko pyta, czy może kupić papużkę, jeśli chce mieć szczurki, po prostu pyta, nie pisze, że kupi papugę, odda ją, a w papuzią klatkę wrzuci szczurki.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: informacje co do kupna.

Post autor: zalbi »

Babli pisze:Ale po co tak zaraz generalizować? ::)
po 5. mam zamiar kupić jeszcze papużkę. (^^) czy to dobry pomysł ? bo ja jednak sądzę że nie. ;d a to i dobrze. wole szczurka.
viney tutaj [ bo chodzi mi o to, a nie o POLECANIE szczurka] tylko pyta, czy może kupić papużkę, jeśli chce mieć szczurki, po prostu pyta, nie pisze, że kupi papugę, odda ją, a w papuzią klatkę wrzuci szczurki.
ale to o tej klatce napisałam dla przykładu.

ja i tak to, co zacytowałaś, rozumiem na dwojaki sposób
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: informacje co do kupna.

Post autor: Babli »

Rozumieć można dwuznacznie, ale dla mnie brzmiało to lekko nie miło.. Skończmy może lepiej ten offtop ;)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej? || Pytania laików.

Post autor: Agata »

.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Klaudusia:D
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 10:43 am

Re: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej? || Pytania laików.

Post autor: Klaudusia:D »

Kamillo pisze:witam !
kupilem dzisiaj szczurka z zoologa. W klatce mial dosc dobre warunki ale byla mala i byly w niej 2 szczurki. moja klatka : http://allegro.pl/item263964639_super_k ... 40_cm.html
zrobilem drabine z starych jeansow i wikalaczek i hamaczek w rogu xD.. szczur jest dziki i boi sie ...
kolezanka ze sklepu tez sie go bala i chciala wyciagnac go za ogon ale zabronilem jej i sam sie tego podjolem .. obecnie wzucilem mu kartke a4 i szmatki na gniazdo... moj ogonek tak jakby patrzyl tylko jednym okiem tzn.. tak bokiem jakos .. czy to normalnie? podpowiedzcie mi co teraz
Mysle ze powinienes mu dawac rozne smakolyki to wtedy bedzie bardziej cie lubil i moze zmieni zachowanie poswiecaj mu dosyc duzo czasu a co do tego oka to nie mam pojecia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”