Stadko z piernikowej chatki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

Następne tygodnie stały się sprawdzianem dla naszej zapobiegliwości. Maluchy potrafiły wcisnąć się w każdą dziurę i wspiąć na każda wysokość, a i Zigi coraz bardziej nabierała wigoru i ochoty do eksplorowania terenu. My zaś kilkakrotnie przestawialiśmy meble i pozaklejaliśmy wszystkie szpary tekturą oraz srebrną taśmą (co nie dodało im niestety uroku i elegancji)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na koniec Mgiełka z pieczątką na nosku Obrazek
I stało się szczurki zaraziły nas nieuleczalna chorobą objawiającą się utratą resztek rozsądku. A co najgorsze nie wynaleziono jeszcze na nią żadnego lekarstwa. Jedynym sposobem za złagodzenie jej objawów jest powiększeniem stadka... tak dopadło nas GMR :) Przeglądając forum trafiliśmy na ogłoszenie adopcyjne umieszczone przez xxx i już wiedzieliśmy że dwa z tych maluchów trafią do nas.
Przygotowując się do powiększenia stadka udaliśmy się do zoologika. Wybieraliśmy właśnie doży transporterek w którym będzie mogło zmieścić się pięć szczurków kiedy ją zobaczyliśmy. Na początku myślałam że ktoś przez pomyłkę wrzucił myszkę do klatki ze szczurkami. Biegała po całej klatce z chrupkiem wielkości jej głowy. Nie wypuściła go z łapek nawet wtedy gdy została rozłożona na łopatki przez innego szczurka. W akwarium biegało jeszcze kilka maluchów zdecydowanie za małych by oddzielić je od mamy a szczurka z chrupkiem była wśród nich najmniejsza. Od znajomej pani dowiedzieliśmy się że maluchy zostały dnia poprzedniego przywiezione przez „hodowce” w szczelnie zamkniętym pudełku całe mokre i przerażone, oraz że dwa maluchy nie przeżyły transportu. I tak ze sklepu wyszliśmy z gratisem dorzuconym do pudełka karmy(zostaliśmy również poinformowani ze ponieważ dostajemy szczurka za darmo nie możemy zgłaszać reklamacji jeśli maluch nie przeżyje). I tak doszliśmy do limitu jaki może pomieścić nasza klatka.
Maluch był słaby i niemiłosiernie zakatarzony a my drżeliśmy jej życie. Na początku nie chcieliśmy nadawać jej imienia. Wydawało nam się że jeśli tego nie zrobimy to nie przywiążemy się do niej tak bardzo a jej śmierć nie będzie tak bardzo boleć. Maluszek jednak czterema łapkami trzymał się życia i po kilku dniach stało się jasne że nie da łatwo za wygraną. Wtedy tez postanowiliśmy nadać jej imię które będzie pasować do jej walecznego charakteru. I tak została nazwana Roma Victrix - Roma Zwycięzczyni
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: ogonowa »

Awatar użytkownika
justynka54
Posty: 25
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: justynka54 »

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... dabbbe7653 --> uważaj bo Ci zje Pratchetta ;D moje panienki zasmakowały w "Równoumagicznieniu" szczególnie :P
śliczne masz te potworki, wymiziaj je ode mnie po brzucholach :)
w Valhalli: Pluszaczek, Czesio, Poziomeczka, Demolcia, Kropcia, Bajka, Dziad, Smoluch i Plastuś
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: *Delilah* »

Nowe Slicznosci!!!!
Haha dopadla Was "szczurza grypa";)P

pozdrowienia dla Romki, niech trzyma sie nie tylko łapkami ale i ogonkiem :)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

Dawno nas tu nie było a od tego czasu nasze stadko znacznie się powiększyło. Roma trzyma się przy życiu nie tylko wszystkimi łapkami i ogonkiem, ale również pełną gębą i to dosłownie. Dziennie przybiera na wadze ponad 4 gramy i zdążyła już porozstawiać po kątach Kawke i Mgiełkę :) Dawno przestała przypominać to małe wychudzone maleństwo, które rozkochało nas w sobie od pierwszego wejrzenia. Jedne rzecz, która się w niej nie zmieniła to sposób jak bezlitośnie i ostatecznie kradnie serca wszystkich dookoła.
Z początku bardzo nieśmiałe maleństwo zaczęło stopniowo nabierać pewności i przejawiać coraz większą ciekawość. I niespotykaną u naszych pozostałych szczurków miziakowatość. Po dwóch tygodniach spędzonych samotnie w izolatce, podczas których udało nam się wytępić wszy, odkarmić i podleczyć malucha, Roma doczekała się w końcu towarzystwa.
Z Torunia przyjechała do nas 2 maluchów będących potomstwem szczurków wyciągniętych od terrorysty. Steve i Berri błyskawicznie dogadały się z Romą. Po 5 minutach obwąchiwania zaczęły szaloną gonitwę po całej klatce, by wkrótce razem zasnąć tworząc biało-czarną puszystą piramidę. Rodzeństwo zwane dla ułatwienia McQueen’ami wprowadziło do klatki totalne szaleństwo. Szczególnie Steve, która okazała się personifikacją ADHD na czterech nóżkach i mistrzynią w zabawie „kto dłużej wytrzyma wisząc do góry nogami”
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety łączenie z 3 starszaków nie było już takie łatwe. Wbrew wszystkim naszym przypuszczeniom problemem okazała się Mgiełka. Najspokojniejszy i najłagodniejszy z naszych szczurków dostał na widok maluchów szału. Ciosy i kopnięcia posypały się nie tylko na maluchy, ale i również na Kawkę, która nieopatrznie podeszła za blisko.(Zigi oczywiście została oszczędzona, bo nawet podczas ataku furii trzeba zachować resztki instynktu samozachowawczego – nie zadziera się z małym czołgiem). Najedliśmy się podczas tego krótkiego i nieprzyjemnego zdarzenia sporo strachu a Roma zaliczyła porządnego dziaba w ucho.
Jedyną pozytywną rzeczą była reakcja Zigiego. Maluchy zostały obwąchane przewrócone na grzbiet i przyjęte do stada. Kawka reagowała na maluchy z większym niepokojem a po chwili niestety udzielił jaj się wojowniczy nastrój Mgiełki.
Aby oszczędzić wszystkim nieprzyjemnych konfrontacji postanowiliśmy zapoznawać szczurki ze sobą na raty. Zigi i maluchy wylądowały wspólnie w na parę godzin izolatce.
Obrazek
Mgiełka i Kawka wróciły do klatki gdzie w końcu ochłonęły po emocjach związanych z pojawieniem się konkurencji do miski. Kiedy dnia następnego cała 6 wylądowała w małej klatce Mgiełka nie była już tak chętna do wszczynania bójek. Nowa klatka nieco ją onieśmieliła i zamiast atakować maluchy próbowała za wszelką cenę znaleźć sposób na wydostanie się z tego przerażającego więzienia, w którym ją zamknęliśmy.
I tu prawdziwą ostoją i opoką okazała się znowu Zigi. Nasza apodyktyczna alfa, najspokojniej w świecie, lekceważąc biegające w panice współtowarzyszki, ułożyła się do spania. Po pół godzinie zastaliśmy pozostałe szczurki wtulone w Zigiego i śpiące w najlepsze. Obrazek
Po kilku wspólnych sesjach w izolatce mogliśmy ze spokojem stwierdzić, że mamy już jedno stado.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: Nue »

O mamusiu! Ależ przekochane słodziaki malutkie!
Jak tak czytam i oglądam zdjęcia, też nachodzi mnie ochota na takie szczurze maleństwo :D No cudne są po prostu!
Niech się zdrowo chowają!
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: Ogoniasta »

Jejciuuuu....Te różowe stópki!!!! :D :D :-*
Cudne stadko!!
Duuże mizianko ode mnie i od moich panienek! :) :-*
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: unipaks »

Oj , czas to był najwyższy na jakieś aktualne wiadomości ! :D
Mnie też różowe stópki rozłożyły na łopatki ; mała Roma podbiła mi serce a młodziutki duet rozczulił :) .
Wyczochraj serducha od moich siostrzyc :)
No i pisz częściej nieco :P
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: ol. »

Hejże, do mnie też miał dotrzeć maluch z Torunia od xxx !
Mówiła, że będzie je rozwozić kiedy już wszystkie znajdą domki, więc czekam cierpliwie nie chcąc się narzucać.
I tu nagle widok tych maleństw ! Już najwyraźniej zadomowione i dokazujące u Ciebie ! Śliczne rodzeństwo !
Tylko gdzie jest mój ?! Już piszę do xxx. A jeśli o mnie zapomniała, dostanie za swoje !

Ale będę też śledzić poczynania Twojej gromadki jak niedoszłej rodzinki.
(ale spokojnie może jeszcze doszłej - ruszam pisać).
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: StasiMalgosia »

Spokojnie my McQueeny mamy z poprzedniego "rzutu" ;) xxx w ostatnim czasie kilka miotów odchowała i porozsyłała po całej Polsce. Nasze to dzieciaki Sity. Wiec nie martw sie maluchy na pewno do ciebie trafią:)
Dziękujemy za wszystkie ochy i achy i postaramy sie pisać troche czesciej:)
Obrazek
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: marlena91 »

Cudne panienki ;)
Co jedna to ładniejsza, od ostatniej wizyty tutaj stadko widzę że się ładnie powiększyło :D
Gratuluję
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: *Delilah* »

AAAAAAAAAA jakież stopki !!!
Obśliniłam się niemożliwie:D Przępiękne panny!!!
Prosze o charakterystykę kazdej z osobna i fotencję obok :)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: merch »

jakie dzieciaki !
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: odmienna »

Piękne szczury, piękne zdjęcia (a trzy pychole „wystrzelające” z hamaka – po prostu...po prostu...NOOO! :-* )świetna historia stada :)
Tylko ciekawe, czy dziś mi się uda napisać (już dwa razy próbowałam i zawsze cóś :-\ ) jak rozczuliła mnie Roma ..
ol. pisze: Hejże, do mnie też miał dotrzeć maluch z Torunia od xxx !
....... jeśli o mnie zapomniała, dostanie za swoje !
Ale będę też śledzić poczynania Twojej gromadki jak niedoszłej rodzinki.
(ale spokojnie może jeszcze doszłej - ruszam pisać).
na pewno "doszłej" :D - xxx uratowała tyle szczurzych istnień, że „rodzinę” masz ogromną ;D . Ja jej zawdzięczam mojego Grafika Gacka. Czarne Słoneczko, które xxx będąc fizycznie w Toruniu, wydzierała z gardła krakowskiego terrarysty :P

..........
(klatkę masz bardzo podobną do mojej; nie jest to czasem robota Piotra-KlatkiNaZamówienie? tylko, moja jest już z zewnątrz "naruszona" ;) )
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Staś i Małgosia oraz stadko z piernikowej chatki

Post autor: ol. »

Zgadza się, wczoraj z nią rozmawiałam i najprawdopodobniej w najbliższy weekend powitamy nowego szczupaczka, rówieśnika dla Dżumy !

Kajam się za popędliwość, ale to z zazdrości o te różowe łapeczki. I żeby żywe srebro Dżumek miał z kim biegać kiedy starszaki śpią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”