Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Dorotka96 »

No to tak...

Czytam "Życie na trzy psy"
Wspomnieniowa książka. Nieco przekwitła już kobieta ma męża, który uległ wypadkowi
[podobno przez psa] i traci pomięć krótkotwałą. Potem już, po operacjach, ona go odwiedza w domu opieki, bo on nie może wrócić do domu. W międzyczasie owa pani bierze jeszcze dwa psy.
Warto przeczytać.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 81
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:16 am
Lokalizacja: Gorzów

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Ysabell »

a ja właśnie połknęłam "Śniadanie u Tiffany'ego", przyjemna odskocznia po "Nauce Świata Dysku II" ;)
" A ja stoję - dzieciak teraz z otwartą gębą
Czuję jak czarnieje moje małoletnie tętno "

;]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

ysabell: jedna z moich ulubionych.... :)

trylogię czytałam jak miałam 9 lat :P wtedy mi się podobała.

teraz zdecydowanie stawiam na trylogię o husytach sapka :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Sagitta0202 »

Właśnie czytam: No aktualnie nic. Poluje na "Wampir Lestat", albo "Królowę Potępionych", ale mnie nie stać xD
Właśnie przeczytałam: Jednocześnie czytałam "Podpalaczkę" i opowiadania Stephena Kinga, a jeszcze wcześniej "Carrie" (również Kinga)
Zabieram się za czytanie: Miałam skończyć pana Tadeusza xD Nawet mi sie podoba xD
:)
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: kulek »

Miałam skończyć "Cmętaż zwieżąt" Kinga, ale mama podrzuciła mi "Pod słońcem Toskanii". I dobrze, miałam ochotę na przeczytanie czegoś lekkiego.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Aersnem »

Miał ktoś okazję kryminały Marka Krajewskiego czytac? Jeżeli nie to polecam wszystko, co napisał samodzielnie... "Aleja Samobójców" napisana z Mariuszem Czubajem kompletnie do mnie nie przemawia.

Ale już nowe dzieło Krajewskiego "Głowa Minotaura", w którym obok słynnego Eberharda Mocka pojawia się komisarz Edward Popielski jest w najlepszym stylu Krajewskiego. Mam nadzieję, że wprowadzenie postaci Popielskiego zaowocuje serią książek z tym bohaterem.
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nue »

Ja czytałam, owszem, "Koniec świata w Breslau" i "Śmierć w Breslau" i bardzo mi się podobały. Wychowałam się m.in. na kryminałach Chmielewskiej tudzież takiej polskiej serii kryminałów... nie pamiętam nazwy, ale to były takie nieduże książeczki... więc konwencja jest mi bliska :)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Lulu »

Niedawno skończyłam czytać „Dexter in the Dark" Jeffa Lindsaya. I mimo, że jakoś nie miałam okazji czytać poprzednich części to i tak dobrze się czytało. Bardzo lubię serial i z zadowoleniem stwierdzam, że książka jest nawet lepsza.

Teraz kończę czytać „Zombie survival” Maxa Brooksa. Trafiłam na tę książkę przypadkiem w bibliotece. O dziwo, dobrze się czyta. "O dziwo", bo napisana jest jak prawdziwy podręcznik do survivalu i tak naprawdę nie ma fabuły. Jednak jest dość zabawna :D

A na półce czeka już na mnie „Grobowy zmysł" Charlaine Harris ;D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Izold »

Ja odkąd skończyłam 6 lat uwielbiam książki Astrid Lindgren a najbardziej dzieci z Bullerbyn. :D
Chyba nigdy nie przestae jej czytać,tak samo Pippi. :D

Lubię jeszcze :
"Przeklinam Cię Ciało"
"My dzieci z Dworca Zoo"
"Hera moja miłość"
"Jutro będzie lepiej"

i całą serie "Koszmarnego Karolka." :D (Nadal to uwielbiam,z 3,4 lata temu miałam na jego punkcie obsesje.)A ksiażki Jacqueline Wilson to po prostu obłęd (przy niektórych można płakać od początku ,do końca) np prz książce:
"Vicky,dziewczynka która stała się aniołem"
"Dziewczyny się...Zakochują/Spoźniają/Odchudzają/Płaczą. " (Typowe nastolatkowe ale i tak fajne)
"Malowana mama"
-Podobno książka dla DZIECI OD 10 lat,a po przeczytaniu tej książki wątpie by 10 latka zrozumiała ją.
"Lola Rose"
I wiele,wiele innych. ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: alken »

Ooo, Astrid Lindgren rządzi ! Ja swojemu dziecku na pewno będę czytać, z resztą nawet sobie też bym poczytała bo kiedy to było, z 15 lat temu jak ostatnio czytałam ::) nawet sobie dwie wymieniłam na wizażu, jak przyjdą to sobie przypomnę :D
I Muminki też fantastyczne :) zawsze się bałam Hatifnatów :P Buka mnie jakoś nie ruszała, bardziej mi było jej szkoda, że taka samotna.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: merch »

no to skonczylam Hamleta

niesamowite w akcji sztuki pada 2 krolow, krolowa, jeden szlachcic z dwojgiem dzieci, ksiaze Hamlet, i dwoch poslancow .

Z tego znaczaca czesc na skutek knowan trafionych ( 1 krol, hamlet) lub nie trafionych ( krolowa , jedno z dzieci szlachcica).

Obled dotyka dwoch osob Hamleta i Ofelii.

niezly ten Szekspir i to wszystko gdzies w XV wieku i niech mi ktos powie , ze podlosc, falsz , obluda i zdrada sa czyms nowym :P.
Swoja droga te trucizny niebezpieczne są , lepiej nie smarowac rapierow trucizna , bo nie wiadomo czy rapiery sie nie pomyla i nie zatruwac wina , bo moze je wypic ktos inny .
No i sztuki niebezpiecznie ogladac , bo uderz w stól :P

I jak sie ma to do piosenki Niemena dziwny jest ten swiat a zwlaszcza " lecz ludzi dobrej woli jest wiecej "

Reasumujac Szekspir wielkim pisarzem byl i kropka .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Izold »

"Angus,stringi i przytulanki" -zwierzenia Georgi nicolson :) świetne!


Mam małe pytanko do osób orientujących się w ebookach, tudzież posiadający jakieś cudenka na chomikuj.pl:
Mieliście kiedyś styczność z książkami 'Zwierzeń Georgi Nicolson' autorki Louise Renninson? (nie chodzi o część 1 i 3) Bo moja genialna siostra gdzieś przepiła część 2,4,5 ,debil jeden,a ja sciagnelam tylko 1 i 8... :-\
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

astrid... no tak :)
moje ukochane to ronja i oczywiscie bracia lwie serce. [oto jada karol i jonatan [!! :) ] lwie serce......]
przy kazdej za kazdym razem rycze, chociaz znam je prawie na pamiec. bywa, ze musze omijac te nakbardziej poruszajace momenty.... placzacy nad jeziorem mattis, i jak potem wola, ze ma znowu swoje dziecko.... - i pierwsze spotkanie braci lwie serce po tamtej stronie.......... z obu scen trudno sie pozbierac :)

merch, to teraz przeczytaj trzy wiedzmy pratchetta :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: pin3ska »

A mi sie podoba Saga o Ludziach Lodu Margit Sandemo. Wlasnie sie przymierzam do przeczytania od poczatku do konca, bo juz 4 razy zaczynałam i zawsze na ktoryms tam tomie cos mi przeszkadzało i w koncu zapominałam czytac dalej :)

Saga ma 47 tomów :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: pin3ska »

Jak ktos zainteresowany Sagą, to mam w ebuku :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”