Stefcia i Luna

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Stefcia i Luna

Post autor: arrisum »

Śliczne dziewuchy :D mają taki niewinny wyraz mordeczek ;D domyślam się , że to tylko pozory ::)
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Stefcia i Luna

Post autor: monczal »

Stefcia jest opanowaną damą :P Ale Luna... słodki diabełek :P jak się rozkręci to nie sposób ją zatrzymać :)
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Stefcia i Luna

Post autor: monczal »

Znów piski.. kłócą się już chyba tylko o za małą klatkę ale myślałem ze zaczekają chociaż do początku sierpnia i przypływ moich funduszy :( Ponadto Luna kicha, czasem pojedynczo kichnie ale czasem ma krótki napad, zauważyłem, że kiedy ma taki napad, zaczyna zaczepiać Stefke, całkiem jakby ją to kichanie irytowało i musiała się na kimś wyładować. Nie zauważyłem u Luni żadnych anomalii, jest żywa, je, pije, jest bardzo energiczna i należycie przeprowadza toaletę (również na mnie). Albo trociny jej nie pasują albo się przeziębiła, nie wiem ale teraz jak trzymam ją na rękach też kicha, musimy odbyć wizytę u weterynarza.

Pozdrawiam i uprzejmie proszę o scalenie postów, w miarę możliwości :)
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Stefcia i Luna

Post autor: monczal »

Z góry przepraszam za kolejny post ale teraz jestem mocno zaniepokojnony, dziewczynki bardzo się teraz rozbrykały a ja nie wiem czy ich wspólne zabawy mieszczą się jeszcze w granicach "zabaw" Luna piszczy ale ich "sprzeczki" trwają chwilę i ustępują, nie ma krwi ani nawet zadrapań, Luna piszczy nawet jak ja chcę ją obiąć całą dłonią od góry za grzbiet ale też nie za każdym razem. Myślicie, że to jej dyskomfort ? Pójdę do tego wterynarza to zbada obie czy wszystko z nimi jest w porządku bo ja siedzę i obserwuję je jak na szpilkach. Pierwszy raz mam 2 szczurki na raz i takie interakcje między moimi paniami nie były mi wcześniej znane. Z rana polece po jakieś witaminki...

p.s. po 5 minutach "zabaw" z Stefką, Luna przestała kichać, nie kapuję płci żeńskiej... :P
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Stefcia i Luna

Post autor: pin3ska »

Śliczne dziewuszki :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Stefcia i Luna

Post autor: monczal »

Dziewczynki odwiedziły dzisiaj weterynarza :) wyraźnie podekscytowane załatwiły się ślicznie na rękach pani doktor :P Obie zdrowe :) Lunia kicha ale w płuckach nic się nie dzieje, ani też śladów świerzbu nie ma, więc to raczej kwestia przyzwyczajenia do nowego mieszkanka :P Zadowolone z przejażdżki samochodem, resztę dnia przebiegały po łóżku i biórku, i jeszcze im mało.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Stefcia i Luna

Post autor: *Delilah* »

Panienki przeslodkie:)
Ale faktycznie, zmien trociny na sciolkę niepylącą - np chipsi mais.
Trotki często wywolują jakies problemy z ukl. oddechowym i alergie, wiec lepiej na zimne dmuchac.
Co do kichania poczatkowego, to wiekszosc moich szczuraskow kichala na poczatku swojej bytnosci u mnie. Mysle ,ze moze to miec zwiazek z przyzwyczajeniem do nowego otoczenia. Wiec jest ok.
Ewentualnie mozesz jej podac przez tydzien po kropelce Echinacei (w aptece ok.9zl), zeby zdusic jakies choróbsko w zarodku.

wyraźnie podekscytowane załatwiły się ślicznie na rękach pani doktor :P
heheh, moje tez tak zawsze robią, no moze z wyjątkiem mojej SP. Nefi, ktora podczas jednej z wizyt u weta wlazla za bluzke (niestety moją) i bezceremonialnie wyproznila sie do mojego stanika.. :)
Ehh.:D

Mizianstwa dla Niewiniątek
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Stefcia i Luna

Post autor: Czerwonaona »

Dziewczynki urocze i właściciel jak widać baardzo odpowiedzialny.
Co do pisków to jeśli nie ma ran to dziewczynki ustalą która będzie alfą stadka i wszysko ucichnie.
Oj żebyś ty wiedział jak moje chłopaki się leją ale to chyba nie na Twoje nerwy:)
Mizianko dla panienek ;D Fotki przepiękne.
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Stefcia i Luna

Post autor: monczal »

Do Stefki I Luny dołączyły dwie koleżanki, dzięki uprzejmości Akemi ;) Megan i Paula to dwie żywiołowe samiczki, które od razu zostały zaakceptowane przez moja dziewuszki. Obecnie wszystkie cztery zgodnie mieszkają w nowo urządzonej klatce, filmik tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=j9Nb1JiMUEI

przy okazji jest to też prezentacja wystroju klatki :P Tunel oraz hamak wiszący, a także mostek na szeblach szyła moja dziewczyna, ja zająłem się klatką od strony technicznej poszerzając drzwiczki z przodu oraz przycinając szczeble i panel na półkę :P
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stefcia i Luna

Post autor: Vicka211 »

Śliczne dziewuchy :D I bardzo fajnie urządzona klatka ^^
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stefcia i Luna

Post autor: Piromanka »

Gratuluję powiększenia stada!
Ale mają fajnie dziewuchy u Ciebie!
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Stefcia i Luna

Post autor: pin3ska »

Głaski dla dziewuszek :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stefcia i Luna

Post autor: unipaks »

No pięknie mają! :) Nie ukrywam , że robią na mnie wrażenie takie klaciory z wyposażeniem i zabaweczkami :)Ciekawe , co by na taką klatkę rzekły nasze panienki hehe ;D
Śliczne masz szczuraski wszystkie , ale mnie jakoś specjalnie urzekła cudna filuterna mordeczka Luny, taka niewinna ( czy te oczy mogą kłamać?) :-*
Filmik fajny i cudne szczury kanałowe po kolei wychylające się z rury :D
Wygłaszcz wszystkie cztery od nas
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”