[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: merch »

No moze być problem...Po podaniu wiekszej ilości furosemdu ( moze w zastrzyku) powinno ruszyć. Moje niektóre lubią na mnie zostawić kropelke . 2ga mozliwość to usunać sciólke umyc i wytrzeć kuwete i obserwować jak pojawi się plamka to mozna przyłozyć pasek do testowego zbadania moczu wystarczy kropelka na 1 okienko , taki pasek ma ich kilka na bialko ( bardzo ważne) cieżar własciwy (tez wazne) leukocyty ( wskazują na zakażenie) cukier, ph następny problem to: odczyt wskazań jest na zbiorczym pudelku z paskami czyli jeśli wet by miał to najlepiej zeby nasiusiala u weta. dobrze by było coś wiedzieć jeśli byłoby białko a nie byłoby zakażenia , podanie sterydów mogloby przynieść poprawe.Jeśli byłoby zakażenie konieczni etrzbaby podać antybiotyk. Niestety sytuacja jest raczej poważna :(.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: Pleiades »

Chciałam tylko powiedzieć, że dziś rano moja kochana szczurcia umarła.... :( :(

Nic więcej nie jestem w stanie napisać.. Wybaczcie...

Dziękuję Wam za rady i pomoc....
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: ESTI »

Strasznie mi przykro...:-(

[']
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: merch »

:(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: krwiopij »

:-( [']
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: Lulu »

Pleiades, strasznie mi przykro. caly czas mialam nadzieje, ze wam sie uda.

trzymaj sie... zrobilas wszystko co moglas. teraz juz sie nie meczy.

[']
Yazhubal
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 17, 2005 9:45 am

Szczurek puchnie

Post autor: Yazhubal »

Mam szczurzycę 1,5 roku. Od 4rech dni strasznie puchnie, byłem u weta powiedział że to niewydolnośc ukł. krążenia itp, jednak po lekach moczopędnych nie przechodzi, ponoć moze to byc białaczka limfatyczna. Szczurek zaczyna już się dusić. nie wiem juz kompletnie jak mam pomóc :-/
Szczurek bryka i baraszkuje w trocinach więc go nic nie boli, tylko jest ogromny juz ma małe oczy przez tą opuchliznę, wychodza mu włoski.

W poniedziałek idzie na rtg i usg.

Jestem załamany

Temat polaczony z juz istniejacym/ESTI
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: merch »

No niestety rokowania są bardzo poważne . W róznicowaniu nalezy wziąć pod uwagę oprócz niewydolności krązenia również choroby układu moczowego. Spróbuj zrobić paskowe badanie moczu , niektórzy weci mają takie paski wtedy trzeba po prostu złapać szczurka na siusianiu i podstawić taki pasek testowy.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: Mada »

Nie chcę straszyć ale niestety moja szczurzyca też miała podobne objawy.
Musiałam podjąc trudną decyzję bo nie mogłam patrzeć jak się dusi.
Bardzo mi przykro, ale mam nadzieję że Ty nie będziesz musiał tak postąpić.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: ESTI »

Obrazek
Yazhubal
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 17, 2005 9:45 am

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: Yazhubal »

Szczurek ok... opuchlizna schodzi ale powoli trzeba ja karmić strzykawką bo sama nie daje rady, okazało się ze to uczulenie na preparat przeciwko pchłom, dostaje zastrzyki sterydowe oraz moczopędne na sikanie by szybciej nadmiar limfy zszedł.. będzie ok.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[niewydolnośc krążenia lub nerek] moja szczurcia jest chora :(

Post autor: ESTI »

Ciesze sie, ze mala juz lepiej, zycze powrotu do zdrowia.
Obrazek
paulajn
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 04, 2010 6:30 pm

Moja szczurcia cała spuchła

Post autor: paulajn »

Podobny przypadek - http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=6722

Ambrozja właśnie na dniach skończyła rok.
W czwartek(Boże ciało) około godziny 17 zauważyłam, że moja szczurcia jest cała opuchnięta. Główka, całe ciało a nawet łapki.
W piątek rano ja i mama byłyśmy z nią już u weterynarza. Pani nie potrafiła powiedzieć, co dokładnie jest szczurkowi, ale obstawiała zaburzenie krążenia. Powiedziała, że Ambrozja ma wodę pod skórą i, że cała nią przesiąka. Miała cały mokry brzuch.
Pani weterynarz podała szczurci dwa zastrzyki odwadniające. Dostałyśmy też furosemid w tabletkach, który kazała nam dzielić na 4 i podawać codziennie po jednej części. Ambrozja straciła apetyt i o wiele mniej piła, przez 5 dni, aż do dzisiaj, była bardzo ospała. Oddychała bardzo szybko, były dni, kiedy jej brzuszek były suchy, a robił się mokry dopiero po podaniu tabletki. Co jakiś czas miewała dziwne napady - jakby ją coś swędziało, ale nie mogła się podrapać, bo była cała zapuchnięta, strasznie wtedy piszczała i kręciła się.
Dzisiaj opuchlizna częściowo zeszła, pyszczek wygląda już całkiem normalnie, jedynie brzuszek jest jeszcze nieco spuchnięty. Szczurcia jednak znacznie się ożywiła, jest już o wiele, wiele bardziej ruchliwa. Do jedzonka dostaje bobovitę, gerberki itp., jadła też trochę ziarenek i kolby, ale były to tak małe ilości, że wolałyśmy dać jej jeszcze coś innego, tzn. właśnie te ''papki'' dla dzieci. Co jakiś czas przemywałyśmy jej brzuszek wodą z azulanem.
Przeniosłyśmy ją do innej klatki (to zalecenie pani weterynarz), dostała nowy domek i poidełko.
Ambrozja wcześniej nie chorowała, ale jest ze sklepu zoologicznego, więc nie wiemy nic o jej rodzicach ani krewnych. Pozostałe szczurki są zdrowe, wszystko z nimi okej.

Mam kilka pytań:
Czy to, że opuchlizna już właściwie zeszła świadczy o tym, że Ambrozji się polepsza, czy istnieje możliwość, że to tylko "chwilowe polepszenie"?
Czy pani weterynarz miała rację co do tego, aby oddzielić szczurka od innych szczurów?
Czy możemy zrobić dla niej jeszcze coś? Znacie może jakieś witaminki dobre dla szczurków? - przydałoby się jej coś takiego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”