Mamy szczurka i Kropka:)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Kropka »

W opcji ręcznikami pojawił się problem, którego zresztą się spodziewałem. Otóż jedynym legowiskiem jakie akceptuje kropka odkąd się pojawiło jest hamaczek. odkąd została wpuszczona do klatki, targa ręczniki na górę i do hamaczka :D obawiam się że rano na dole zostanie goły plastik :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Paul_Julian »

Nie martw się , dorzuc reczniczkow, najwyzej bedzie nocować w hamaczku :) Kochane maleństwo :) Nie zdziw sie jak rano bedzie wyrzucać zasiusiane papierki z hamaka :D
Masowanie łapki utrzyma łapeczke w kondycji, maluch rośnie, więc musi nią ruszać.
Mam nadzieję, że przestanie kichać :) U mnie wszystkie są na ręczniczkach, odpada problem pasozytów i kichania. W kuwetce-kibelku mają zwirek - kołeczki i takie specjalne lniane http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pod ... iny/171908
Jedyny minus to to, że rozrzucają to wszedzie. A kupkują do kuwety :) Po prostu trzeba w miejscu gdzie się najchetniej zalatwia postawić kuwetkę ( np. taką narozną ) , nasypac zwirku i wrzucic kilka kupek. No i popatrzeć jak sie zachowuje, jak sika albo kupkuje. bedzie miec głupią minę i patrzeć w dal 8) No i wtedy bierzemy szczurka i wsadzamy do kuwetki (jak kotka) . Moze piszczeć i nie narzekać, ale nie nalezy sie przejmować :)

Szczurkowi amatorzy bardzo szybko pewnie staną sie szczurkowymi wyjadaczami :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Kropka »

ulubiony sport kropeczki: biegi z papierkiem ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Paul_Julian »

Moze ja ten temacik przeniosę do "nasze Pupile" jak słusznie napisała Effie w innym topiku ? Bedzie mozna wtedy pisac juz o wszystkim dotyczącym Kropki i to bedzie taki Wasz temat :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Kropka »

no dobrze :) tak zrób.

Popełniłem wielki błąd. Pobiegłem do zoologa i kupiłem małej granulat drewniany, żeby nie kichała. Nie było tak bardzo polecanego Cat dreama, a Benki były syntetyczne więc odpadają. Były jakieś inne firmy których ie kojarzyłem i ... PIGWA :/ Na razie paczka jest nie otwarta, ale nie mam paragonu. Czy jeśli wyspę granulat na szmatkę i co kila dni będę oddzielał granulki od powstałego proszku, to będzie to dla kropeczki dobre, czy wyświadczę jej niedźwiedzią przysługę zmieniając trzcinki na Pigwę? :(
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Kropka »

Pochwalę się, że wstępnie załatwiona jest adopcja kolezanki :) Na razie szczuraski dopiero co się urodziły, więc za miesiąc przygarniemy jednego, a w tym czasie maleńka wyzdrowieje a ja przygotuję mieszkanko z prawdziwego zdarzenia :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Paul_Julian »

Pigwa z tego co ludzie piszą , jest dobra, takie okragłe płaskie kulki. Podejrzewam, ze bedzie lepsze od trocinek. Mozesz wysypywać je łopatką, albo pudełeczkiem, to wtedy zgarniesz od góry te kulki, a proszek spadnie na dół. Ostatnio kupiłem Hilton'a zbrylającego ( o taki , tylko dla kotka http://fionka.pl/_var/gfx/d190e9ceab818 ... 7d51a8.jpg ) , kosztował jakieś 15-18 zł , a wygląda jak Cat's best eko plus i moja chora albinka go dobrze toleruje.

Napisz, jaki mam tytuł dac Kropkowemu tematowi :) Super, ze bedzie kolezanka, na spokojnie wszystko zdązycie zrobić :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: Kropka »

ludzie piszą że ta pigwa po rozpadzie na proszek strasznie pyli i szczurki od niej kichają :/ właśnie robię testy tzn położyłem parę na pokrywce polałem lekko wodą tak, żeby spęczniała i suszę. zobaczymy ja źle to będzie na sucho wyglądać. bez paragonu i tak bym ie wrócił:/

temat zatytułuj "Mamy szczurka i Kropka:)"
publikacja
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:14 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: publikacja »

Witajcie - późno, ale lepiej niż wcale.
Takich szczurzych amatorów lubimy, uczą się szybko i słuchają wszelkich rad! Baa, już jesteście Amatorami szczurów w znaczeniu megapozytywnym.
Pozdrawiam ; )
Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: KROPKA czyli oswajamy chore malenstwo

Post autor: IHime »

Kropka pisze:ludzie piszą że ta pigwa po rozpadzie na proszek strasznie pyli i szczurki od niej kichają :/ właśnie robię testy tzn położyłem parę na pokrywce polałem lekko wodą tak, żeby spęczniała i suszę. zobaczymy ja źle to będzie na sucho wyglądać. bez paragonu i tak bym ie wrócił:/
Myślę, że spokojnie możecie jej na razie wsypać Pigwę. Będzie i tak lepsza od trocinek. A jak paczka się skończy, to kupicie coś lepszego. Pigwa pyli okrutnie przy sprzątaniu, ale przez pierwszych kilka dni nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: noovaa »

Ja tego używałam i gdyby nie to że mój Adaś jest uczulony na wszystko co drewniane ( ale tylko ściółka, bo ogólnie drewno w klatce jest i mu nie szkodzi), to pewnie bym używała dalej .. Ja w tej chwili kupuję bezzapachowy żwirek dla kota .. :) i go sobie chwalę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: unipaks »

Witajcie Wy i Kropka ( bardzo mi przypadł do gustu tytuł ) :)
Kropka pisze:Uprzedzając wasze wrzaski (... )
;D ;D ;D
Mam nadzieję , że malutka wydobrzeje , przykre , że musiała zacząć od zastrzyków i leków . Smarujcie jej pod noskiem maścią majerankową i blisko klatki zostawcie wodę z kilkoma kropelkami olbasa , będzie jej się lepiej oddychać. Do tego bioaron przez parę dni. Nasz niebieściak też okropne dźwięki wydawał i udało się zażegnać niebezpieczeństwo bez antybiotyku, który czasem lepiej zachować na inną ewentualność ::)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18e ... 75919.html zmyślna ta hamako-norka ( żeby mnie się chciało taką uszyć ... a potem odżałować , że tak prędko ją zjadły! :P )
Mizianko!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

Dzięki wszystkim za ciepłe słowa :)
Co do hamako-norki było to tak: wszedłem do lumpeksu i kupiłem najtańsze i najbardziej milutkie ubranko z polaru jakie znalazłem - padło na szaliczek
- wyciąłem 3 identyczne prostokąty z polarku.
- przypomniałem sobie lekje techniki z podstawówki - obsługa maszyny do szycia ;) zabawy było z przewlekaniem tych niteczek.
- dwa pierwsze prostokąty zszyłem ze sobą najpier naokoło po brzegach zostawiajac kawałek nie zszyty, zeby przewlec to na drugą stronę i schować szwy, potem tak na krzyż przeszyłem, co by bardziej zwięzłe bło.
- na wierzch naszyłem ostatnią warstwę, uprzednio w jej środku wycinając otworek. (gdybym robił to jeszcze raz otworek byłby mniejszy i bliżej jednego z boku - więcej miejsca do schowania się)
- potem użyłem frędzelków od szalika o doszyłem je na rogach jako zawieszki. to już zrobiłem ręcznie metodą "jak guzik u koszuli"
no i gotowe ;) hamaczek jest mały ale w klatce większy by się nie zmieścił. jest tymczasowy. w pierwszą noc po powieszeniu stał ise oficjalnym legowiskiem i mała nie śpi nigdy nigdzie poza nim (oczywiście w obrębie klatki)

co do pigwy napoczyłem wczoraj parę ziarenek i skruszyłem. dziś wyschły i tak potuptałem w tym palcem... nie ma chyba treagedii... w weekend wsypiemy małej może...

ogólnie to mieszkam z dziewczynami (Dorotka i Kropka) tylko pół tygodnia tzn od czwartku po pracy do poniedziałku wcześnie rano. pozostałą cześć czasu niestety jeszcze z rodzicami i biorąc pod uwagę że dziś już środą tęskni mi się niesamowicie (nie wiem za którą bardziej). Pocieszam się relacjami zdawanymi przez Dorotkę i zdjęciami :) czy Kropka przez takie kilkudniowe przerwy nie będzie mnie traktować zawsze jako troszkę obcego ?
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

Dziś doczekałem się przyjazdu do dziewczyn :)
Po drodze kupiłem trochę dupereli dla małej:
kilogram musli - sprawdzałem skład. same naturalne składniki, do tego odrobinkę grochu nie łuskanego, suszonych jabłek, bananów, ananaska tylko troszeczkę, słonecznika, płatki kukurydziane, sucha bułeczkę troche nasionek z pokarmu animalsów który został... i wiecej nie pamiętam. ale wygląda tak kolorowo, ze sam bym to opałaszował :) wygląda świetnie zobaczymy jak mała zareaguje na zmianę jedzonka.

przywitała mnie dość chłodno... Dorotka mówi, ze za nią wodzi wzrokiem po pokoju... na mój widok wlazła do hamaczka i tyle :/ boje się, ze przez te przerwy nigdy jej tak naprawdę nie oswoję :((
publikacja
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:14 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: publikacja »

Oleż ona jest oswojona ; ) Teraz tylko musisz mocno wytulić i wymiętosić dziewczynę ;) Wtedy od razu wyczuje u Ciebie jej zapach, no, możesz jeszcze spróbować założyć jej bluzę, koszulkę, w której najczęściej bawi się z małą. A jeśli takiej nie ma, lub takowa jest dla Ciebie za mała to wybierzcie się wspólnie do lumpeksu, kupcie dużą bluzę z kapturem i fajnymi kieszeniami i trzymajcie w niej szczurcie na przemian - to tak naprawdę będzie jej bluza, nie Wasza ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”