Szczury ochlapane KLEJEM

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: valhalla »

Zmywacz to też chemia. I zmywacz, i płyn hamulcowy szkodzą, jak nawdychasz się oparów. Niestety nie ma tutaj środka całkowicie bezpiecznego, który by usunął ten klej ;/ Chociaż żeby nie było, jestem i tak po stronie zmywacza choćby ze względu na jego większą dostępność :)

Przytul szczurki ode mnie, biedne maleństwa.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: gruszka1990 »

Umyliśmy sierść zmywaczem do paznokci. Dla jednej poklejona sierść sama wypadała, więc nie było sensu zbytnio ją męczyć. Zostały jej tylko malutkie poklejone kłaczki które myślę, że same wypadną. Z drugą jest gorzej. To albinoska. Miała oblaną klejem całą głowkę, najbardziej uszka... To które było mniej sklejone dało się wytrzeć, ale to drugie.. Po prostu masakra. Jest całe twarde. Zmywacz nie działa. Szczur płacze. Wygląda na oparzone. Co robić? :(
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj dłuzej przytrzymac zmywacz, żeby trochę podziałał. Jakoś przykryć moze dlonią nosek i slepka szczurka, i potem zmienić pomieszczenie, zęby nie siedzial w smrodku. To nie boli, tylko zimne jest i na pewno przeszkadza , bo biedne uszko jest sztywne :( Pod spodem może być oparzone, ale bedzie boleć dopiero po zdjęciu kleju na siłę (bo zerwiesz razem ze skórą czy wloskami). Superglue się uzywa do łączenia ran.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: gruszka1990 »

Paul_Julian pisze:Superglue się uzywa do łączenia ran.
Co to znaczy?
Spróbuję na pewno ale dam jej chwilę odpocząć, strasznie mi jej żal :(
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: Paul_Julian »

Jesli sie skaleczysz, a nie masz przy sobie igły do zszycia rany, to mozesz użyć superglue. Jakieś 15 lat temu z kumplem się zastanawialismy czy to da sie zrobić , a kilka lat temu przeczytałem, ze naprawdę się tego używa w wyjątkowych sytuacjach. Oczywiście tkanka w danym miejcu jest zniszczona, ale to lepsze niż umrzec z upływu krwi.
Jest to oczywiscie sytuacja zupełnie wyjątkowa, typu Afganistan, Tatry, itd. W domu możesz nawet zwykłej mocnej tasmy klejącej i biegiem do szpitala.
"Kleje tkankowe, używane w medycynie są też cyjanoakrylowe. Różnica przede wszystkim polega na zastosowanym alkoholu i długości jego łańcucha alkilowego."

"Wszystkich zainteresowanych informuję, ze według ostatnich informacji pochodzących od stomatologów z Wlk. Brytanii i USA, użycie kleju tkankowego i superglue do tej konkretnej sprawy nie różni się niczym oprócz ceny. Na amerykańskim forum dla dentystów lekarze stosujący superglue napisali, że nie widza żadnej różnicy - klej tkankowy ma tylko niebieski lub fioletowy barwnik, dzięki któremu stomatolog wie, gdzie aplikuje klej. Superglue, jak wiecie jest przezroczysty. Uwaga chemiczna - dowiedziałam się, ze standardowo superglue robiony jest na bazie toksycznego alkoholu metylowego i rzeczywiście był stosowany do klejenia ran u żołnierzy w Wietnamie. znalezione przeze mnie w sieci wyniki badań wskazują, ze superglue jest bardziej toksyczny niż klej tkankowy i że uwalnianie toksycznych związków w kontakcie ze śluzówką może trwać nawet do dwóch tygodni. Nie były jednak prowadzone badania na ludziach, ale na tkankach, czyli in vitro. Kleje tkankowe są także toksyczne, tylko w mniejszym stopniu. Mój wniosek jest taki - tylko idiota będzie sam sobie kleił tkanki superklejem, jeśli jednak zrobi to stomatolog, pod kontrolą i właściwie, to raczej nie powinno być problemów."

Wyszperane. Temat dotyczył klejenia w stomatologii. Wniosek zostaje jeden. Lepiej nie ryzykować użycia tego specyfiku, ze względu na brak atestu medycznego. Skład, może być nawet identyczny (podobno się tak zdarza), ale pojawienie się powikłań wszelakiego typu, nie upoważnia nas do ewentualnych roszczeń . =)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: valhalla »

Gruszka, i jak Twoje szczurki? Lepiej się czują?
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: Licho »

Moim zdaniem nie tyle sam klej jest szkodliwy, co opary jakie sie z niego ulatniają gdy zastyga.
Podobno supreglue ładnie schodzi po namoczeniu, ale szczurze ucho ciężko polać wodą.
Jeśli problem jeszcze występuje, to można spróbować nasączyć wacik zwykłą wodą i dość często przemywać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczury ochlapane KLEJEM

Post autor: Paul_Julian »

Gruszka, jak tam dziewczynki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”