2 starszych braci i maluch

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

Witam, dzisiaj odebrałam 2 szczurki z adopcji i chciałam połączyć je z wcześniej zakupionym maluchem.
Postępowałam według instrukcji, łączenie na neutralnym terenie, małe wstrząsy we 3 w klatce podczas spaceru po mieszkaniu, co by ten straszny kataklizm je trochę przybliżył do siebie, niestety zauważyłam że maluch ciągle ucieka przed starszakami, a oni trzymają się raczej razem (bracia). Obydwa starsze ciągle by tylko lizały podwozie maluchowi, a jemu ewidentnie się to nie podoba. Próby dominacji malucha były w miarę ok, nieruchomiał, piszczał a potem spylał gdzie pieprz rośnie. Jeden za starszaków - dominator ciągle łazi za małym i próbuje go lizać. Ten na jego widok ucieka i piszczy wniebogłosy. Z drugim wydaje mi się że jest na normalnych relacjach - w sensie ze podejdzie powącha go bez krzyku. Maluszek nie wie gdzie ma się podziać, izoluje się od braci. Co mogę jeszcze zrobić? Jest to moje 1 łączenie i byle pisk a oblewają mnie już gorące poty ze strachu :) Czy rozdzielić ich, czy zostawić na noc i zobaczyć czy jakoś sie dogadają? Czy starszaki mogą zrobić małemu krzywdę? Maluch jest o połowę mniejszy od nich.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

1 noc w strachu już za mną. Wszyscy cali i żywi, ale całą noc były piski, mały strasznie się boi dominatora, a w tej chwili to już chyba wszystkiego..Mały nie chciał dać się w ogóle zdominować, bronił się mimo że jest połowę mniejszy(!) ganiali się, dobrze że na dole jest hamak, bo parę razy spadli kotłując się na dół z górnej półki. dopiero koło 3 w nocy go zdominował..O 24 zdecydowałam się wysmarować wszystkim kuperki i karki olejkiem do ciasta wailiowym, pomogło może na 5-10 minut potem było to samo. Brat dominatora miał cała awanturę w nosie i spał, on się dogaduje w miarę z małym chociaż tak na prawdę żadnych objawów szczurzej przyjaźni jeszcze nie widzę między żadnym z nim a małym nowym. Zastanawiałam się czy zostawić go na noc z tymi wielkoludami bo straszne rzeczy się tu działy piski, zawodzenie, ganianie po klatce, współczułam małemu bo dominator tak się na niego uwziął i nie dawał mu spokoju. Co grubsza awantura dominowałam tego przywódcę i dręczyciela, ale nie wiem czy to coś dało ;) Jakieś rady? Byli juz wciśnięci we 3 do transportera i urządziłam i prawdziwe trzęsienie ziemi, jednak zamiast bratania się dostałam festiwal kup :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Malachit »

U mnie było podobnie, tylko mam odwrotne połączenie (1 starsza i 2 male siostry) kotłowały się jakieś 2 dni, ale ja generalnie nie przejmowałam się (tak, wygląda to okropnie, małe się drą jakby nie wiadomo co im się działo) podocierały się i już jest spokój ;) teraz najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość i nie reagować na płacze, skoro nie ma krwi (brzmi brutalnie ale pomaga, nauczą się kto ma jakie miejsce i będzie zgoda)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

To nie reagowanie na piski i zawodzenia małego są chyba najgorsze :)
Dzisiaj puscilam ich na kanape razem, trochę pobiegali a jak już byli zmęczeni i chcieli spać - podzieleni na 2 obozy - starszaki razem a mały uciekał spać do mnie. Gdy starszaki zasnęły podrzucałam im małego i głaskałam zeby zasnął przy nich.Wydaje mi się że jest już trochę lepiej, bo nie ucieka panicznie od większych kolegów, piski tez jakby trochę osłabły, chwile pospały razem a potem znów bracia razem a on sam. Najbardziej obawiam się tego co będzie na jak znajdą się znowu wszyscy w klatce, bo tam panuje hierarchia - starszaki na górze, mały gdziekolwiek byle od nich daleko :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: smeg »

Powinnaś je włożyć razem do transportera albo jakiejś małej zapasowej klatki ;) Tak, żeby były zmuszone do przebywania razem, a nie uciekania każdy w swój kąt. Musi dojść do konfrontacji, żeby mały się poddał, hierarchia została ustalona i aby zapanował ład w stadzie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

smeg pisze:Powinnaś je włożyć razem do transportera albo jakiejś małej zapasowej klatki ;) Tak, żeby były zmuszone do przebywania razem, a nie uciekania każdy w swój kąt. Musi dojść do konfrontacji, żeby mały się poddał, hierarchia została ustalona i aby zapanował ład w stadzie.
Z tego co widziałam w środku nocy mały w końcu sie poddał, połozył sie na plecki a dominator przytrzymywał go tak chwilke łapkami. W tej chwili dalej mały sie boi ale juz mniej, dochodzi do sprzeczek, ale jest bez porównania jeżeli chodzi o wczorajsza agresje bo to jakby nie patrzec był jeden wielki PISK :)
Proponujesz mimo wszystko zamknąc je w czymś małym żeby ze soba musiały przebywać, czy jednak zostawic tak jak jest i czekac aż szczurza miłość sama do nich zawita ?=]
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

Dzisiejszej nocy piski były już dosłownie cichutkie i krótkie, związane bardziej ze strachem małego niż inną przyczyną. Zauważyłam że mały chyba się dzisiaj mały [Szeregowy] chyba bawił się w środku hamaka z jednym ze starszych braci [Rico], dominujący samiec [Kowalski] spał w tym czasie. Jedzą już ze wspólnej miski (a w klatce są 3) siedzą obok siebie, wydaje mi się że starszaki w końcu ustawiły Szeregowego :) Później nawet razem przypozowały :)
Panowie
Panowie 2
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

Bandziornooo pisze:Zauważyłam że mały chyba się dzisiaj mały
Miało być Zauważyłam dzisiaj że mały :)
Z wrażenia składanie zdań na forum mi nie idzie :)
W każdym razie dziękuję wszystkim za rady i podtrzymanie na duchu ! Oby spokój w stadzie nie był chwilowy :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Malachit »

Super ;) skoro już jest względny spokój to powinno być dobrze. Lekkie popiskiwanie może być już zawsze, jak jeden drugiego za mocno iska np. to ten drugi po prostu daje znać ;)
A szczury przepiękne, czy oni wszyscy mają kropki na czołach? :D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

Tak Malachit, wszystkie maja białe plamki na czole :) O0
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Wilczek777 »

Miałam podobne łączenie 2 staruchy i maluch (chłopy po 10 miechów i miesięczniak).
Woja była straszna... Zgrana para a tu smarkacz. Z reguły młody zawsze będzie piszczał bo jednak jakoś trzeba zasygnalizować większym i starszym że coś jest nie tak. A szczurki dojrzalsze z natury są nie delikatne. Moi chłopacy nie wiedzieli co z maluchem robić skoro to 1/5 szczurka to zdominowanie go było jednym wielkim krzykiem na co reagowali zdziwieniem ba czasem wnerwem niezłym. U mnie najlepszy efekt dała metoda transporterowa w wersji klaustrofobia - nocka w transporterze i dzień na kanapie + transporer jako baza. Nie ma tak hamaków żeby się o nie kłócić a przytulanie jest konieczne.
Będzie dobrze ;)
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: 2 starszych braci i maluch

Post autor: Bandziornooo »

Juz od dawna jest :) Stary post ;)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”