Telimena i Małgorzata :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Slinky
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 09, 2012 10:45 pm

Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Slinky »

Oto, po wielu miesiącach rozmów z współlokatorką i paru tygodniach oczekiwania na mój powrót z Niemiec są w końcu nasze dwa szczęścia :)
Obrazek Małgorzata
Obrazek Telimena
Obrazek Odpoczywaja sobie po ciężkiej podróży :)

Pierwsze 10 minut w nowej klatke to było istne szaleństwo, wspinanie, bieganie i eksploracja nowego terenu. Dziewczyny dostały po kawałku jabłucha i chlebka poszły sobie spać. A ja byłam tak oczarowana, że zapomniałam zrobić papu dla siebie i dopiero jak się położyły, zadziałałam w kuchni ;)

Współmama akurat na wyjeździe, ale dostała foty i zakocha się jak tylko wróci, tego jestem pewna ;)
Slinky
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 09, 2012 10:45 pm

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Slinky »

Nie ogarniam, jak dodać foty, więc to linki:
http://imageshack.us/scaled/landing/542 ... 01221.jpg
http://imageshack.us/scaled/landing/43/ ... 201237.jpg

Czarna to Małgorzata, beżowa Telimena
Slinky
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 09, 2012 10:45 pm

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Slinky »

Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Lilien »

W końcu masz u siebie swoje śliczności :)
Takie małe słodziaki ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: anka28 »

ale słodziaki ;D
tam masz na image takie kody ,kopiujesz i wklejasz, możesz pryz pisaniu posta zamiast wyślij kliknąć podgląd i widzisz który kod dobry i czy dobrze wpisany :)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: harleyquinn »

To Twoje pierwsze szczurki? Przepiękne :D
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: szop »

śliczne :D
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Cypiska
Posty: 251
Rejestracja: pn gru 19, 2011 5:15 pm
Numer GG: 17329905
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Cypiska »

Prześliczne pyszczki :* wymiziać :*
Za TM:Cypis
Slinky
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 09, 2012 10:45 pm

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Slinky »

harleyquinn, pierwsze:)

póki co, dajemy czas na aklimatyzację. obserwujemy, mówimy do nich. Nie mogę się już doczekać, kiedy będą wchodzić na rękę ^^
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: harleyquinn »

Slinky pisze:harleyquinn, pierwsze:)

póki co, dajemy czas na aklimatyzację. obserwujemy, mówimy do nich. Nie mogę się już doczekać, kiedy będą wchodzić na rękę ^^
W takim razie życzę wytrwałości i samych dobrych przygód :D!
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Slinky
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 09, 2012 10:45 pm

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Slinky »

Są pierwsze sukcesy :)
Są wyraźnie zaabsorbowane, kiedy kręcimy się przy klatce od paru dni. Wczoraj Tuśka zdecydowała się wyjść poza klatkę...jako, że podgryzały, podstawiałyśmy pod klatkę rękę w skarpetce ( znoszonej, tak, żeby poznawały zapach. Porada z książki :D ) Tuśka najwyraźniej myślała, że można to jakoś wyminąć, bo jakoś przeskoczyła po skarpecie i w długą po klatce. Ale złapałyśmy ją i po pierwszym szoku, że tu jakieś człowieki ją trzymają była bardzo ciekawska i obwąchiwała nas. Zawaliła mnie masą stres-kupek i szczochów, Olkę oszczędziła. Poniuniałyśmy ją trochę i odstawiłśmy do klatki, żeby mogła zanieść nowinę i zapach Gośce, która chyba umierała ze strachu w domku.

Myślę jednak, że Tuśka wyciągnęła wniosek, że była u człowieków, które wprawdzie duże są i gadają jakoś dziwnie, ale nie uszkadzają małych szczurków i odstawiają je całe i zdrowe do klatki ;)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: wiewi »

:D Jeszcze moment i będą stać z nosem w klatce jak tylko was zobaczą :) i wybiegać z klatki jak tylko otworzysz drzwiczki :)

hah, my też zawsze się, śmiejemy, że ogony stoją i wołają "człowiekiiii!" :D
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Slinky
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 09, 2012 10:45 pm

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Slinky »

Update:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dziewczyny rosną w oczach, jadają lepiej niż my ;) Tuśka z lubością wcina ryż z warzywkami.
Z radością pisze, że wychodzą już na ręce, a dziewczyny jak tylko widzą ruch za klatką to jest bieg do drzwiczek i "no weź mnie wypuść!"

Do niedawna wybiegi miały tylko po nas i po łóżku. Wczoraj zamknęłam się z nimi w łazience i pozwoliłam z siebie zejść. Naśmiałam się, bo te nasze odważne gwiazdy tak chętne do ucieczek z łóżka nagle spasowały...po parunastu minutach starczyło odwagi na zejście na podłogę, dwa kroki, dwa niuchy i z paniką w oczach pt. "mama, ratuj!!" hop na mnie :D
Dzisiaj były wypuszczone na pokój, ależ to była nowość! Taaaki pokój, tyle biegania- więc teraz jak podchodzę do klatki to nie mam życia, bo wiszą mi takie dwa słodziaki na drzwiach "no kurde wypuszczaj!"

Gośka jest baardzo nieśmiała, dla niej łazienka była króciutką przygodą, chwilka na podłoże, po czym hop pod sweter ;) Dzisiaj się już obudził zmysł odkrywcy. Miała lamblie na początku, więc też dużo stresu dla nas, podawanie leków....a na samiusieńkim początku gryzła. Bez rękawiczek nie można było podchodzić, bo ciachała, w klatce, poza klatką, wszędzie. I to dość dotkliwie. Teraz jest potulna jak baranek i jak się boi, lub coś ją przerasta to jest bieg pod sweter albo w zgięcie szyi.

W trakcie leczenia przestała gryźć. Nie zapomnę, jak odważyłam się ją wyjąć bez rękawiczek i wsadzić sobie pod bluzkę, gotowa na rany cięte na całej klatce...a ona mi tam zasnęła :D:D:D
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: Agusta »

Początki są najlepsze! :) Pikne dziołchy ;)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Telimena i Małgorzata :)

Post autor: jamajkaaa »

black&white ;D śliczności ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”