Moja banda

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Moja banda

Post autor: quatroo »

Ja się pochwalę moim pierwszym stadkiem którego już niestety nie ma i nowym który właśnie tworzę z szczurasem z pierwszego stadka :)

Na początek Niuniek i Niutek. Niuniek był z kapturkowych, spokojny i opanowany, nic go nie ruszało potrafił cały czas spać a wstawać tylko po to żeby jeść :). Niutek American blue, najbardziej towarzyski szczurek z jakim się spotkałem, wchodziłem do pokoju od razu mnie witał, potrafił godzinami przesiadywać na moich kolanach, prawdziwy przyjaciel, do dzisiaj jestem w szoku, nigdy nie spotkałem się żeby jakikolwiek zwierzak był AŻ tak przywiązany do człowieka

Niuniek

Obrazek

Obrazek

Niutek

Obrazek

Niutek w wieku 2,6 miesięcy

Obrazek

Tutaj razem :

Obrazek

Obrazek


Niuniek chorował przez trzy miesiące na raka płuc, leczyliśmy go praktycznie do samego końca choroby, z początku były wielkie szanse ale choroba nie dawała za wygraną i niestety nie dała, odszedł młodo bo miał zaledwie 1,2 miesiące.

Jeszcze zanim Niuniek żył dołączyliśmy do stada szczurka huskiego któremu nadaliśmy imię Jesper, Niutek od razu go polubił:

Obrazek


Jeśli chodzi o Jespera był szczurkiem który dość mocno zafascynował mnie na swój sposób, zachowywał się zupełnie luzacko w stosunku do dwóch pozostałych osobników, sprawiał wrażenie totalnie wyluzowanego i żyjącego w swoim świecie szczura. Niby spędzał z nimi czas, ale zupełnie jak by był gdzieś indziej, oczywiście był przy tym bardzo towarzyski, po prostu miał swój świat. Niestety odszedł bardzo młodo miał zaledwie 3 miesiące, zabraliśmy go ze sklepu zoologicznego gdzie żył w kompletnie beznadziejnych warunkach w dodatku kiedy go zabieraliśmy miał zapalenie stawów. Leczyliśmy go do samego końca niestety odszedł we śnie w objęciach pozostałych szczurków.

Został sam Niutek dlatego załatwiłem mu kapturka...

Adek: kiedy go zabierałem był bardzo malutki miał może góra 2 miesiące ? Od początku był bardzo dziki nie lubił się miziać ani dotykać, typ samotnika który nie szedł w parze z typem pieszczocha Niutka dlatego między nimi na początku było bardzo dużo zgrzytów i musieliśmy nie lada wysiłku włożyć w to aby Adek przyzwyczajał się do nowej sytuacji, oczywiście nic na siłę. Dopiero po czasie znalazł wspólny język z Niutkiem mimo tego że było lepiej to zazwyczaj i tak kończyło się to tak że Niutek siedział ze mną na kolanach a Adek spał sam na kanapie, kiedy chcieliśmy go mieć razem niestety nie chciał bo wolał spędzać sam czas :) Po śmierci Niutka był kompletnie osowiały, było widać że cholernie mocno mu go brakuje dlatego załatwiłem mu nowego kolegę.

Malutek:

Obrazek

Obrazek


To był strzał w dychę :) W pierwszą noc przestawił klatkę do góry nogami, ustawił bez problemu 2 letniego Adka i zaczął rządzić się w pokoju :) Wniósł wiele radości i co najważniejsze od razu zaakceptował się z 2 letnim Adkiem a sam Adek szczur który lubował się w samotności stał się nagle szczurem bardzo towarzyskim który teraz uwielbia przesiadywać ze mną na kanapie oraz często domaga się żeby go wymiziać.
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Moja banda

Post autor: quatroo »

Jeszcze jedna fotka Niutka jak był malutki, chciałem wyedytować pierwszego posta ale nie widzę takiej opcji

Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja banda

Post autor: Magdonald »

Obrazek

Jakie śliczności! ::)

Obrazek

Czy mi się wydaje, czy Twój Niutek rudzieje na brzuszku? Mojej małej też zaczęło delikatnie "rudzieć" futerko, tylko że na tyłku :P
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Moja banda

Post autor: quatroo »

Niutek miał grzybicę skóry którą udało się dość szybko zdiagnozować i wyleczyć, nie cały miesiąc smarowaliśmy mu skórę specjalnym lekarstwem oraz dostał jakiś lekki antybiotyk na to i przeszło na szczęście :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja banda

Post autor: unipaks »

Fajnie, że mały tak dobrze wpłynął na Adka; niech im się wszystko dobrze układa :)
Zabawnie wyszli na fotce tak nos w nos :D
dla tych, którzy odeszli [*][*][*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Moja banda

Post autor: quatroo »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja banda

Post autor: unipaks »

O mamusiu, jakie cudne fotki :) :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Moja banda

Post autor: akzi »

Przepiekni wszyscy bez wyjątku :)
zdjęcia i pozy na zdjęciach extra ! lepiej byc nie mogło :D
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Moja banda

Post autor: asia6677 »

Śliczni chłopcy :) a czarny kaprurek jaką ma białą plamkę na główce :P Koniecznie wymiziaj wszystkich ;D
['][']['] dla tych co odeszli.
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Awatar użytkownika
natalka999
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 25, 2012 1:15 pm

Re: Moja banda

Post autor: natalka999 »

No i trafiłam do Ciebie ;D prześliczne szczurki!! Malutek słodziak z tą kropeczką na główce i widać, że wesołek z niego. Dobrze, że maluch rozruszał starszego pana :D I śliczne fotki dodałeś - nic dodać, nic ująć. Wymiziaj chłopaków :)
Ze mna: Bajka, Antonina vel. Tosia :P, Pepsi i Cola :)

Nasz świat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 71#p936871

Za TM: Hektor [*], Koli [*], Elvis [*], Pinki [*]
Spotkamy się po drugiej stronie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”