dlaczego sie boji podłogi

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

dlaczego sie boji pod?ogi

Post autor: morzeszek »

po podłodze za żadne skarby nie chce biegać ale po biurku biega jak głupia
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Czarna20 »

jak masz wykladzine to moze boi się bo jest jej zimno w łapki i ślisko. a jak dywan to moze nie lubi przestrzeni.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: morzeszek »

no znalazła se schowek za biurkiem i jak narazie niepewnie ale biega a mam panele i simno raczej w łapki nie jest bo jest ogrzewanie podłogowe
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: jokada »

a może najzwyczjniej, jest to obce, nieznane miejsce...
w moim nowym mieszkanku szczury które dawniej buszowały po kontach, wskakuja na łóżko, albo chowaja sie po katach

z czasem poznaja zapach, zrozkład, co gdzie stoi i bedzie lepiej
a jak na razie siadam razem z nimi na podłodze - odchodzą ode mnie coraz dalej
myśle ze niedługo polubia nowe tereny :]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: ESTI »

Spokojnie, aż będziesz miał jeszcze dość ich rozbiegania. :wink: :lol:
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Fam »

moja woli po fotelach bo podloga nie dosc ze sliska to nawet na dywanie jest za bardzo widoczna, szczury nie lubia byc na widoku, a pozatym, karola przyzwyczaila sie do fotela i ma tam swole obiegane drogi ucieczki do klatki i kryjowki, na podlodze nie zabardzo wie gdzie sie schowac ptrzed psem. jak bedziesz puszczac na podloge to sie nauczy, ja mojej nie puszczam i nawet lepiej, nie musze zabespieczac kabli itd, to wygodniejsze
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: limba »

Moje smigaja po calym pokoju...Na poczatku jak chcialam polozyc je na podlodze to mialam rece podrapane tak jak bym miala w domu dzikiego kota :lol: tak sie czepialy ze strachu...Minelo jak raz sie kotłowaly i spadly z kanapy na podloge...najpierw byly przestraszone ale powoli powoli sie rozpelzly...a teraz...czasem mam problem zeby je namierzyc (dobrze ze reaguja jak je wolam)...Pokoj to ich krolestwo :D natomiast Fresia nie miala absolutnie zadnych oporow co do podlogi...juz pierwszego dnia smigala jak maly samolocik :D

Mozesz sprobowac tak ze siadasz ze szczurcia na podlodze...ona powoli powoli sama zejdzie...i pewnie po niedlugim czasie to bedzie jej pokoj :D w ktorym bedzie Ci laskawie pozwalala mieszkac :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Fam »

dobry p0mysl. ale jak nie chcesz miec problemu z zabespieczaniem szpar i kabli to nie ucz wogule
za tęczowym mostem: Karolcia
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: martwa »

..w moim przypadku dwie z trzech szczurzyc boją się podłogi jak ognia, a ostatnia - Biżu - tupta sobie gdzie chce, do tego stopnia, że idąc, trzeba patrzeć pod nogi, żeby tej nieustraszonej wariatki nie zdeptać; tak samo samce - Bronx boi się każdej powierzchni poza biurkiem, a Docent kica wszędzie; w przypadku moich ogonków jest to zależne od stopnia oswojenia.
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Lulu »

ja sobie nie wyobrazam, zeby szczury nie schodzily na podloge... przeciez to takie ciekawskie stworzenia... ja swoich nawet sila nie moge zatrzymac na lozku...
ADA
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 13, 2003 11:38 am

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: ADA »

Wszystko zależy od zagęszczenia powierzchni :wink:

Ja niczego nie uczyłam ani szczególnie nie oduczałam.

Na podłodze urzędują psy i dziewczynki wolą zdecydowanie łóżko, szafki, fotel i stół. Kota z łóżka zazwyczaj "przepędzają" łażąc po Kici i pod nią. Psów używa Bzibzia niekiedy jako środka transportu na drugą stronę pokoju co Maksia ( wielkie czarne bydle - jak go zwie mój TZ) za każdym razem wprawia w totalne osłupienie. :roll:
Glaniasta
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 02, 2005 6:40 am

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Glaniasta »

Powodów może być wiele. Moje zwierzę też nie wszędzie lubi biegać. Może to kwestia przyzwyczajenia albo po prostu indywidualnych, niezależnych od niczego upodobań. Jest jeszcze szansa, iż sie przyzwyczai, a jak nie przynajmniej będziesz potem miałam tylko biurko do czyszczenia jak narozrabia. Także może sę czuć bezpieczniej na biurku, przy którym ty zawsze siedzisz. To nie żadne powód do obaw, przyzwyczajenie i charakterek. :P
Pozdrowionka !!!
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Fam »

moja wlasnie przekonala sie do podlogi dzisiaj, bede miala roboty z kablami teraz... a no to sposobu na to nie mam, tylko nie stawiaj na podloge specjalnie, powinna sama predzej czy pozniej sie zaciekawic, mozesz na podlodze polozyc cos dobrego w miejscu w ktorym bedzie mogla latwo zejsc
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: morzeszek »

no niestety moja polubiła ale moje miejsce z rupieciami uwielbia w tej szafeczce buszować a ja poprostu zapomniałem że tam nie ma pleców i szczur se tam sam wlezie
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

dlaczego sie boji podłogi

Post autor: Fam »

karola jeszcze nie odchodz od klatki za daleka, ale w weekend i tak pozabespieczam wszystko, za szafami ksiazki, pod szufladami ksiazki poprzyklejane do podlogi, pod luzko wejsc sie nie da, to mi jeszcze komputer zostanie ta o najlepiej kartonami, zeby wogule za biorko nie wlazla, no i kable pod listwy pochowam, albo za szafami pociagne, powinno starczyc, ale to pare godzin pewnie zajmie a uczyc sie tez musze bo kolo mam z hiszpanskiego w poniedzialek.... o szczesliwy czlowiek ktorego szczue boi sie podlogi :lol:
za tęczowym mostem: Karolcia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”