Jajeczne chłopaki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

Witam, chciałam w końcu przedstawić moje stadko. Pierwszego ogonka - Biszkopta kupiłam (niestety) w zoologu miał wtedy max 1,5 miesiąca, jeszcze wtedy nie wiedziałam, że można adoptować szczurki i dlaczego kupowanie nie jest właściwe. Biszkopcik oczywiście miał wszoły więc po paru dniach polecieliśmy do weta, a po paru tygodniach pozbyliśmy się kłopotu. Jak na razie jest samcem alfa ale chyba tylko dlatego, że jest największy :) Ogólnie to mały (coraz grubszy) tchórz, który zawsze puszcza pozostałe ogonki do wybadania nowego mebelka/terenu itp. Najchętniej cały dzień przekimałby w rurze...

Mały Biszkopcik i co z niego urosło:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejnym pupilkiem jest Blaine, który został adoptowany z ogłoszenia, w wieku około 4 tygodni. Mogł trafić na karmę dla węża dlatego podwójnie się cieszę, że go mam. Nie wiem czemu ale był potwornie zawszołowany, leczenie i kwarantanna trwały dość długo (i Biszkopt musiał być profilaktycznie leczony jeszcze raz). Nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie się poznają i na szczęście łączenie przebiegło gładziutko. Blainuś jest radosnym potworkiem, wszędzie wtyka swój śliczny nosek i niczego się nie boi. Jego ulubionym zajęciem jest podkradanie psu chrupek ;D

Mały Blaine i jego całkowita zmiana futerka:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
(jego niektóre pozycje spania przyprawiają mnie o zawał)

Ostatnim ogonkiem jest dumbo maluszek Bilbo, który też został adoptowany z ogłoszenia. Moim zdaniem miał gdzieś nieco ponad miesiąc. Jak dotąd jest spokojny i troszkę nieśmiały, a jego ulubionym zajęciem jest spanie z Biszkoptem w rurze :D Jako jedyny nie miał wszołów i miejmy nadzieję, że wszystkie pasożytowe sprawy już za nami. Łączenie ze stadem rówież przebiegło gładziutko, alfa nie jest terrorystą, a wszystkie maluszki łatwo się podporządkowywały. Czas pokaże prawdziwy charakter Bilbusia, czasem potrawi "złoić skórę" Blaine'owi. ;D

Mały Bilbo jak na razie w dzidziusiowym futerku:
ObrazekObrazekObrazekObrazek



Uwielbiam obcałowywać ich mięciutkie brzuszki <3
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: missia »

Śliczne ogonki ;) Blaine zmienił kolor, bo to husky, a one tak mają, że z czasem "haszczeją" ;D czyli jaśnieją i śliczne są ;) Bilbo i Biszkopt też urocze chłopaki :D Oba to albinosy? Czy Bilbo to kaptur? Bo tak na jednym zdjęciu kapturkowo wyszedł.
Wymiziaj całe stadko ode mnie i moich dziewczyn :)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

Biszkopt jest kremowy/jasny beżyk z białym brzuchem, a Bilbo jest beżowym kapturkiem z białą resztą.
Wieczorem na wybiegu zostaną zacałowane ::)
kiri
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 10:06 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: kiri »

Piękne chłopaki :) nic tylko miziać.
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: sciurus vulgaris »

Ale Ci pięknie zhaszczał ten Blaine! :D
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

;D Dzięki. Nie mogłam uwierzyć, że tak już zostanie. A w ogóle to zapomniałam napisać, że z niego jest straszliwa piszczałka. Piszczy gdy się go za długo przytrzymuje, gdy go inne czasem tarmoszą, a najbardziej gdy ma w mordce pyszne papu. Jak go który ruszy to pisk jakby Blaine'a żywcem ze skóry obdzierali. I sprawdzałam czy go czasem nic nie boli, żeby nie było :P
On chyba po prostu tak ma.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: missia »

Blaine robi identycznie jak moja Tatjana. ! :D Też taka piszczałka, jak jest na wybiegu to na ręce nie, jak je niedotykaj itp. Pisk jakby ją ze skóry obdzierali ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

Daj. Mi. To. Ciastko.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: missia »

;D hahahahahAAaaa. Sąd ja to znam?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: PaniCiurowa »

Na moje oko Biszkopt to champagne. ;)

Mój pierwszy szczurek też nazywał się Biszkopt (i też był z zoologa przez moją nieświadomość ::) ).
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

I jeszcze dwa:

O bosh, o bosh, jakie dobre ;D
Obrazek

Zacne, a jakże ;D
Obrazek

A Biszkopt nie lubi się fotografować :-\
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

I jeszcze przemeblowanie klatkowe:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Poprzednie umeblowanie:
Obrazek
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: PaniCiurowa »

No no, ale kolorowo się zrobiło. ;) Proszę wymiziać chłopców ode mnie.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: NatalyJa »

Wymiziane ;D
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jajeczne chłopaki

Post autor: xiao-he »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f24 ... 8d5b6.html ale wyjaśniał! :o wyszło z tego zarąbiste umaszczenie ::)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”