Orzechy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Orzechy

Post autor: Izold »

Akka pisze:u mnie królują jednak włoskie i to ich ulubiony przysmak. Teraz daje im całe w skorupkach i umieją sobie z nimi poradzić, ale póki nie dowiedziały się co jest w środku to nie ruszały.
A moje od razu wiedziały że coś jest w srodku bo zawsze im takiego psikusika robiłam że dawalam im w sreberku od czekolady (zawinęłam w kulke) kawalęk owego orzecha włoskiego,jak potem dałam wiedzialy ze cos jest w srodku mądre chlopaczki ;D
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orzechy

Post autor: kinia1345 »

Moje jak dorwą orzecha to nie ma zmiłuj....ale jakoś nie musiałam ich uczyć, że pod skorupką coś jest. :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Orzechy

Post autor: pin3ska »

A mozna dawac orzechy laskowe prosto z krzaka, tzn. takie jeszcze swieże? Nie ma w takich swiezych orzechach nic szkodliwego?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Orzechy

Post autor: Rhenata »

ostatnio zakupiłam mieszankę orzechów w łupinach, poradziły sobie ze wszystkimi oprócz włoskich ( musiałam je wspomóc) mimo to jednak uciekały z nim w pysku z nadzieja ze może jednak same rozłupią
świetnie ścierają sobie ząbki na nich i maja tak absorbujące zajęcie ze aż milo popatrzeć, tym bardziej chcą się dostać do środka bo teraz dostają sama karmę i warzywa,wiec są podglodzone z leksza ::)
a zostawiają takie śliczne ślady ząbków na laskowych ;D prawdziwe artystki

no i podpinam się do pytania,czy świeże orzechy są ok?
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Orzechy

Post autor: merch »

ladkowe chyba tak , wloskie niekoniecznie

zrodlo wlasne doswiadczenie i skojarzenia
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Orzechy

Post autor: yss »

dlaczego włoskie nie?
ludzie jedzą.... takie najlepsze :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Orzechy

Post autor: merch »

ale ludzie zdejmuja skorke ijedza mniej od szczurow w stosunku do wagi
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Orzechy

Post autor: Izold »

Ja dzisiaj dałam troszkę włoskich moim wychudziałym samiczkom. Wszyscy się śmieją że one są pro-ana, a one jedzą za pięciu, a są maleńkie.No,piernik to raczej nie, bo ona jest troszkę grubiutka.Tzn, grubiutka biorąc pod uwage wygląd jej wspóllokatorek. :)ale nie zaszkodziły im,zjadły i czekały na dokładke.O nie nie,nic z tych rzeczy.Marcheweczka, i koniec rozpusty! :D

Tak więc szkodzą,czy podawane w małych ilościach nie są szczególnie szkodliwe?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Orzechy

Post autor: ol. »

Myślę, że włoskich na pewno nie powinno się podawać dopóki skórka jest żółta i odchodzi, czyli kiedy orzechy są świeże.
Z kolei kiedy podeschną trzeba uważać na pleśń, źle wysuszone orzechy łatwo pleśnieją i stają się wręcz rakotwórcze. Szczególnie groźna jest pleśń na orzechach ziemnych, choć włoskich to też dotyczy. Z tego względu nie dawałabym szczurom orzechów w całości, bo nigdy nie wiadomo co się już w środku wylęgło.
O innych pułapkach w kwestii orzechowej nie słyszałam ;)

Ale skoro Merch mówi z doświadczenia to może warto posłuchać w szczegółach ?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Orzechy

Post autor: Izold »

Ja im rozłupuje.Chociaż dzisiaj kilka w łupince mi ukradli, i uciekali trzymając w zębach . :D A wirus to nawet sie starał dwa wziąć,ale mu nie wyszło. :D Czyli można,ale bez przesady.ok.
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Orzechy

Post autor: Nieróbka »

co do tych aflatoksyn to chodzi głównie o orzeszki ziemne, i raczej nie o Polskę... Jest to istotny problem np w Afryce.
justin1042
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 23, 2009 10:56 am

Re: Orzechy

Post autor: justin1042 »

ej macie jakieś fajne łatwe dania dla szczurków????????
Awatar użytkownika
gotfrydka
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:25 pm

Re: Orzechy

Post autor: gotfrydka »

a migdayły, siemię lniane, sezam, rodzynki moga jeśc?
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: Orzechy

Post autor: pyza008 »

uważam, że tak tylko nie w przesadnych ilościach, zresztą wiadomo:]
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

orzechy

Post autor: DonyWalker »

witam, chce kupic po 0,5kg z kilku rodzajów orzechow i podawac im jako karme.
czy to nie zaszkodzi w nadmiarze? czl lepiej mieszac karma + orzechy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”