Moje stadko

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:51 pm

Moje stadko

Post autor: Shakal »

Nie jestem długo obeznany w szczurzym świecie, jednak na tyle, by pochwalić się moim stadkiem :)
Wszystko zaczęło się od tego pana, który żyje zresztą ze mną do dziś, ochrzczony został jako Czarny (chociaż cały czarny nie jest). Zakupiony został w jednym ze sklepów zoologicznych przez moją ukochaną :) Charakterek miał małego tchórza połączonego z ciekawością. Na 2-óch pierwszych fotkach jest przedstawiony dzień po kupnie (zakupiony został 21.12.2005). Od razu był kochany, chociaż z początku tchórzliwy, ale za to łagodny, nie ugryzie, jak jest zły, to pofuka, wystawi ząbki, zapiszczy, ale nigdy nie ugryzie :)

Czarny - foto 1
Czarny - foto 2
Czarny - foto 3
Czarny - foto 4 - już troszke starszy
Czarny - foto 5 - pochrupuje kolbę

Kolejnym szczurkiem - po Czarnym - został Simba. Również zakupiony ze sklepu (zgadnijcie przez kogo :)), koloru biało-beżowego (chyba ;)). Co o nim można napisać? Wpierw to, że przegryzł pudełko w którym był wożony :P Jednak nie wykazywał znaków wystraszenia. Z Czarnym również się dogadał i nie było większych bitew. Był i jest do dziś ciekawskim szczurciem. Po przywiezieniu do domciu, spokojnie sobie wędrował po łóżku, aż przysnął mi na kołderce, co było miłe w oglądaniu. Grzeczniutki, zwariowany. Od razu zareagował na swoje imię, więc mu już pozostało.

Simba - foto 1 - parenaście dni po przywiezieniu
Simba - foto 2 - pragnie dać buziaka ;-)
Simba - foto 3 - nie chciał fotki, ale mu zrobiłem
Simba - foto 4 - no czy to nie śliczny pysio :)
Simba - foto 5 - razem z Czarnym

Aragorn - szczur już nie kupiony ze sklepu, a od hodowcy (dzięki an :)), zgadnijcie również przez kogo :) Nie mam go jeszcze zbyt długo, ale na tyle, by napisać o nim pare słów. Z nim z początku były problemy. Głównie z łączeniem, gdyż Czarny traktował go jako omegę. Więc - chcąc nie chcąc - trzeba było zawieźć panów na neutralny teren, a że łóżko się do tego nie nadawało, zabraliśmy się na wycieczkę do mej ukochanej. Pogoda była ciepła, więc szczurkom nic się nie stało. Tam, zupełny spokój, cisza jak ulał. Wojen nie było. Po powrocie cała trójka poszła w kime :) Dalej już było tylko lepiej. Zaczeli razem spać (Czarny-Aragorn; Simba-Aragorn.. a ostatnio cała trójka). Aragorn wykazywał z początku lekki strach, ale już mu całkowicie przeszedł. Teraz raczej jest słodkim, przyjaznym szczurkiem, który strasznie lubi lizać ludzkie ręce, a nawet iskać :) Wystarczy włożyć rękę do klatki, a malec zaraz złapie za paluszka i w lizanie, ewentualnie garnie się pod rękę i ta sama akcja. Z resztą stada lubi się pobawić, ale tylko z Simbą, gdyż Czarny go uspokaja :)

Aragorn - foto 1 - tuli tuli do Czarnego
Aragorn - foto 2 - na mnie :)
Aragorn - foto 3 - jak nie tuli tuli to myju myju z Czarnym :)
Aragorn - foto 4 - pod kołderką razem z Simbą
Aragorn - foto 5 - mniam, mniam, pyszne ciasteczko

Na koniec chciałem podziękować przede wszystkim mojemu słonku za szczurki :)
Krótka historia przedstawiająca moje potworki dobiegła końca, lecz teraźniejszość będzie trwać nadal i fotki w miarę postępu będą tutaj przesyłane razem z opisem działań ich bohaterów.

Resztę zdjęć z Czarnym, Simbą i Aragornem, można obejrzeć tutaj

A na koniec, zagadka :): Czyj to pysio - Czarny/Aragorn? :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Moje stadko

Post autor: sauatka »

[quote="Shakal"] Czyj to pysio - Czarny/Aragorn? [/quote]

Czarnyyy :drap:


piekne szczuryy :zakochany:
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Moje stadko

Post autor: Mikulinka »

Śliczne masz stadko... :zakochany: , a na zdjęciu-zagadce Czarny ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje stadko

Post autor: Lulu »

super stadko :thumbleft:
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje stadko

Post autor: Karen »

ja chyba nie muszę mówić, który jest na zdjęciu ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:51 pm

Moje stadko

Post autor: Shakal »

Dziękuję za pochwały i nie pochwały ;)
Rzecz jasna panie zgadły kto na fotce :)
No i sam mam nadzieję, że nie skończy się na 3 ;)
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje stadko

Post autor: Karen »

a mnie to już nie liczysz :> :P
i gdzie jakiaś odpowiedź w moim temacie:> :jezor2:
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Moje stadko

Post autor: kasia...123 »

sliczne szczurki :) tylko tulić i całować :) hihihi.
Co do zagadki to Czarnego zdradziła łapka :) Aragornowi zabrali białe skarpetki :)
klik <--- galeria moich uszatych
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje stadko

Post autor: Karen »

kasia...123, Aragorn ma minimalne białe skarpetki, ale ma :jezor2:
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Moje stadko

Post autor: ESTI »

A czemu zjecia tylko w klatce?
Obrazek
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:51 pm

Moje stadko

Post autor: Shakal »

ESTI - niektóre zdjęcia są też poza klatką - na łóżku, bo - niestety - tylko tam je mogę puszczać i w miarę zwracać na nich uwagę, bądź mieć z nimi kontakt. A niestety, ponieważ pokój mam mały, wszędzie są kable a w dodatku grasują tu dwa koty, które - znów niestety - raczej nie są pozytywnie nastawione do szczurów.
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje stadko

Post autor: Karen »

Byle do sierpnia :P wtedy maluchy pewnie będą mogły po całym pokoju biegać :P
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Moje stadko

Post autor: ESTI »

Shakal, no to musisz przeciez zabezpieczyc pokoj i wyrzucic koty na czas biegania szczurkow. One nie moga przez cale zycie tylko byc w klatce i na kanapie. ;)
Na kable kup peszel i powkladaj do srodka, a kotkom nic sie nie stanie jesli pobeda poza Twoim pokojem na czas wolnosci szczurasow. 8)
Obrazek
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:51 pm

Moje stadko

Post autor: Shakal »

ESTI, wiem, wiem :) tylko koty są na tyle sprytne, że mogą sobię otworzyć drzwi (są rozsuwane na bok, jak harmonijka) a wtedy albo któryś złapie, albo szczurek któryś zwieje ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Moje stadko

Post autor: ESTI »

Shakal, dla chcacego nic trudnego. 8)
Mozna wpic dwa gwozdzie czy sroby do sciany na dole i po srodku przy drzwiach i dwa lancuszki w tych samych miejscach na drzwiach i zaczepiac jak szczurki biegaja, zeby kotki nie mogly wejsc. Wystarczy chciec. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”