Mój 1st ogonek^^

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Mój 1st ogonek^^

Post autor: SmoG »

Jest to mój 1st ogonek ( trochę żałuję że w tym czasie co go kupowałem nie miałem dojścia do kompa bo z pewnością kupiłbym ogonka od hodowcy a nie z zoologa) tak jak już mówiłem jest on z zoologa, jeszcze nie oswojony, dosyć płochliwy, wcale nie ciekawski, gryzie ( ale nie do krwi choć też dotkliwie), mam go od 31 marca. Teraz kilka zdjęć: Obrazek
Obrazek
P.S. Zapomniałem napisać imię: Pepe ^^ choć nie jestem jeszcze pewny czy to nie samica :P
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: Akka »

Ładny ciurasek, ale widzę że samotny, powinien dostać kolegę do zabawy ;)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: Leia »

Piękny szczurek. Na pewno dacie sobie radę, tylko, tak jak już pisałam w Twoim temacie w Oswajaniu, wymaga to cierpliwości. Wiesz w jakim wieku jest szczurek? Wydaje mi się, że jeśli byłby to samiec, to już powinno być widać jądra, a tego nie da się przeoczyć, więc pewno to samica. No chyba, że ciur jeszcze nie ma 5 tygodni.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: ogonowa »

Tak, kolega lub koleżanka będzie niezbędny ;) Płeć u takiego malucha już nie tak trudno rozpoznać - samce mają dosyć duże jajka, a samiczki gołe tyłeczki z dziurką wyżej ;D

Myślę, że jak Pepe dostanie kolegę bądź koleżankę który/a jest przyzwyczajona do obecności ludzi i się nie boi ich, mały też przestanie się strachać ;) Wtedy zaadoptujesz bidę z forum (jest ich dużo, ludzie idą do zoologa, biorą samiczkę z kinderniespodzianką, nie wiedząc o tym, a potem im się rodzi kilka do kilkunastu klusek i szukają im domu) lub kupisz u hodowcy, wtedy masz oswojonego szczura od jego pierwszych dni z człowiekiem i jest większa, ale nie 100%, pewność ,że mały nie będzie tak bardzo/często chorował. I na malucha z hodowli dłużej się czeka, musisz się już zapisać na miot, a potem czekać trochę.. ;) Ale wybór zależy od ciebie. No i zależy czy nie masz za małej klatki, wtedy albo już kupisz, albo trochę poczekasz jak nie możesz teraz ;)


Pepe jest słodziutki, tylko szkoda ,że takie małe zdjęcia :).
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: Babli »

Pepe jest piękny ;)

Ja bym radziła zajrzeć pod ogon ciura, jeśli będą widoczne jajka, to samiec, jeżeli nie, samica ;) . Możesz podpatrzyć, jak będzie gdzieś przechodził, rozciągał się na prętach itp.

Jeśli chodzi o towarzysza, to myślę, że teraz z adopcji, jeżeli chcesz, to potem z hodowli :) . Według mnie, maluch powinien jak najszybciej dostać towarzysza ;). Ogon już napisała co ważniejsze, to ja siedzę cicho :P .
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: SmoG »

To samica ^^ i chyba zmienie imie na Queen^^ mam troche za mala klateczke jak na 2 szczurki ( 30cmx25cmx40cm) oswajam "na sile" i mozna powiedziec ze przynasi to skutki, jak wczoraj godzine siedzailem nad klatka w rekawicach lapiac ja i ciagle do niej mowiac, przyzwyczaila sie do mojego glosu i gdy wolal "Queeeen"! to wystawia lebek z domku ^^
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: Babli »

Klatka chyba jest za mała, nawet na jednego szczura, ale na allegro są tanie klatki, używane, ale w dość dobrym stanie.

Ta przykładowo
Albo ta.

Wystarczy poszukać, a dwa ogonki to widok wspaniały ;).
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: SmoG »

Nowe zdjęcia z dzisiejszego oswajania Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: SmoG »

Nie wiem dlaczego ale nie mam opcji edytuj... dobra a przechodząc do sedna sprawy mam kilka zdjęć lepszej jakości ( te zdjęcia robiłem jak Queen gryzła moje palce ^^, teraz już bez obaw łazi, wspina się po mnie ):ObrazekObrazekObrazekObrazek
Mam nadzieję że teraz będą odp. ^^
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: zalbi »

SmoG pisze:Nie wiem dlaczego ale nie mam opcji edytuj...
bo piszesz posta dwa dni po poprzednim =P



sliczne aguciątko... szkoda tylko, że zdjęć nie da sie powiększyć...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: SmoG »

Aha i tylko dlatego nie można edytować bo jest " po terminie" ? Nie znam się jeszcze nad konstrukcją tego forum lecz jak sam robiłem fora na phpBB to jakoś inaczej to było ^^. A właśnie o co chodzi z tym znaczeniem i innymi takimi? I jaka jest moja Queen, że jest aguciątkiem to się dopiero teraz dowiedziałem, i ma skarpetki. Ale co jeszcze można o niej powiedzieć? Że jest piękna to nie mówię bo chyba każdy wie ^^.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: zalbi »

o znaczeniach nie powiemy Ci nic dopóki nie zobaczymy podwozia :D
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: SmoG »

Hehe "podwozia" xD. A jak oceniacie wiek? Straszny z niej żywiołek, gdy próbowałem jej zrobić szeleczki to piszczała jak szalona, wiec nie miałem już serca jej męczyć. Teraz wcina chlebek, tylko chrupie ^^.
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: izula »

fajniutki szczurasek... ;D

chyba udało ci sie juz poskromic tą małą bestyjkę?? ???
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój 1st ogonek^^

Post autor: unipaks »

Queen jest rzeczywiście piękna , a uszka trzyma iście po królewsku ;) słodka szczureczka - życzę owocnego oswajania :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”