Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: zocha »

Zenuś trafił do nas w styczniu tego roku. Był szczurkiem z problemami, nie ufał ludziom, a i ze szczurami nie mógł się dogadać.
Ale z każdym dniem widać było poprawę w jego zachowaniu. Po połączeniu ze stadem tylko z Białym coś nie mógł się dogadać, który cały czas mu dokuczał. Zenek był szczurem niedotykalskim więc co chwila były sprzeczki z Białym :)
Po przeprowadzce do Polski chłopaki już trochę lepiej się dogadywali, a i Zenek czuł się lepiej w nowym miejscu. Z niedotykalskiego szczura stał się szczurem, którego można wziąć na ręce, pomiziać po brzuchu. Po wielu dniach prób z przewracaniem go na plecki i mizianiem po brzuchu, trochę się uspokoił i nie był już tak nerwowy.
Tydzień temu zauważyłam, że dzieję się z nim coś niedobrego.
Po wizycie u weterynarza było podejrzenie zapalenia ucha. Dostał steryd, antybiotyk. Niestety z każdym dniem był coraz słabszy, nic nie pomagało :(
Na sobotę mieliśmy mieć wizytę u weterynarza, liczyłam na jakąś pomoc jeszcze. W piątek wieczorem położyłam go na łóżku, tam mu było najwygodniej. Chwilę się pokręcił, aż ulokował się wygodnie i leżał tak przez dłuższy czas. Zaglądałam do niego co jakiś czas, leżał sobie zwinięty w kłębek. Stwierdziłam, że nie będę go przenosić do klatki skoro mu tam było wygodnie. Położyłam się koło niego i zasnęłam. Co jakiś czas budziłam się i zaglądałam do niego. Jakoś po północy obudziłam się żeby przekręcić się na drugi bok, zajrzałam do niego i się odwróciłam. Coś mi nie dawało spokoju, spojrzałam jeszcze raz, już nie oddychał :'(
Zasnął na zawsze... leżał sobie zwinięty w kłębek, wyglądał tak spokojnie... :(
W tej całej sytuacji jedynie co mnie pociesz to to, że nie musiałam decydować za niego, że sam zdecydował, że to już czas... Że obyło się bez wizyt u lekarzy, bez bólu, igieł i tego wszystkiego.
Zenek był z nami 9 miesięcy - krótko, ale cieszę się z każdej chwili jaką mogłam z nim spędzić. Gdy ktoś go poznał osobiście od razu stawał się jego ulubieńcem :) Zresztą gdy zobaczyłam go pierwszy raz na zdjęciu, które przysłała mi Shilla od razu serce zabiło mi mocniej.
Dziękuję Ci mój mały przyjacielu za to, że pojawiłeś się w naszym życiu! Za to, że nasze drogi mogły się zetknąć! Za to, że dałeś mi tyle radości i za to, że ubarwiłeś nasze życie!
Przepraszam, że mimo mojej nieudolnej próby nie potrafiłam Ci pomóc. Przepraszam, że gdy byłeś już słaby ja jeszcze zadawałam Ci ból, przepraszam... :(
Stadko bez Ciebie jest takie puste, spokojne, tak mało kolorowe - w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu :( Brakuję Cię i będzie brakowało! Chłopaki też nadal chodzą i Cię szukają, od momentu gdy Cię od nich zabrałam :(

Żegnaj mój wymarzony kapturku, moje piękne zezulcowe szczęście! :-*
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: kulek »

['] :'(
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: BlackRat »

:( [*]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: Venice »

[*]
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: klimejszyn »

[*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: unipaks »

:( Będzie Cię bardzo brakować, szczurasku...
[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
imagine
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 5:25 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: imagine »

[*]
Rattowa
Posty: 141
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zenek ?.2011 - 15.09.2012

Post autor: Rattowa »

[*] Dla Zenia :'(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”