Dwie wariatki ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Dwie wariatki ;)

Post autor: Boza-Krufka »

Mam dwie szczurzyce. Obie dumbo rex. Póki co to łysawe są ale to normalne. Mają max z dwa miesiące.

Jedną dostałam przedwczoraj(ciemniejszą) a drugą wczoraj przygarnęłam, bo pierwsza wydawała się smutna i znudzona. Także mam dwie siostrzyczki.
Ciemniejszą nazwałam Kromka. Jak zobaczyła moją kanapkę to był istny szał. Dałam jej kawałek suchej bułki to tak żarła jakby była głodzona tygodniami :D Ogólnie jest łasuchem. Nie boi się ręki, sama podchodzi i już widać że lubi być miziana ;)
Jaśniejszą nazwałam Xena. Istna wojowniczka z niej, co z tego że na ogół to ona leży na plecach i popiskuje. Chodzi i zaczepia póki siostra się nie wkurzy ;) Do tego księżniczka: nie bierz, nie dotykaj, nie głaszcz, sama zdecyduje o wszystkim. Jak się ją głaszcze samemu bez pozwolenia to łepek odsuwa na bok, no i nie zje wszystkiego a jak trafi na coś co nie smakuje to wyrzuca albo z miski albo zupełnie z klatki ::)

Pierwsze kilka chwil to była bijatyka, aż się bałam o nie i chciałam je rozdzielać. Teraz piją razem z poidełka(tak, w jednym momencie), tulą się, myją wzajemnie, jedzą przytulone do siebie i dzielą się wszystkim. Czasem właśnie są sprzeczki ale bardziej to wygląda jakby jedna drugiej mówiła 'przestań wreszcie dokuczać' albo się po prostu bawiły ;D

Obrazek
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: missia »

Słodkie dumboliki, wymiziaj! Mają pozdro od moich bab ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: Boza-Krufka »

Zmiana imienia nastąpiła jednak nie Kromka a Gaja będzie i Xena. Teraz bardziej pasują do siebie :D
Wariatki oczywiście na noc by najwięcej biegały. Choć Gaja na słowo 'śpimy' zwija się w kulkę w rogu i śpi także czekam aż obie się tego nauczą ;) Xena próbowała mi już wyjść z klatki ale póki co to na cały pokój jej nie wypuszczam. Taki z niej diabeł wcielony że aż strach. Za to Gaja zrobiła się jakaś taka spokojniejsza jak siostrę ma, teraz taka stateczna jest i zdystansowana a tamta lata za dwie.
Zdjęcia mi trochę przekłamały kolory, jednak najlepiej robić w dzień.

Obrazek
Gaja ;D W rzeczywistości jest czarna bardziej

Obrazek
Xena ;D Szara i to taka dość jasna


Jutro będzie robienie dla nich półek aby uatrakcyjnić klatkę, drabinek kilka się pewnie zrobi z czasem i będę szyć hamaczek. A dodatkowo muszę kupić i to natychmiast miseczkę wieszaną na pręty klatki i będę szukała w zoologiku jakiegoś kółka niech się wybiegają
Awatar użytkownika
Nullama
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 02, 2013 10:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: Nullama »

Cudddddne <3 zakochałam się :)
wymiziaj wycałuj i niech sie dobrze chowają <3
Domowe przedszkole:
MALUCHY: Flea Brandy
ŚREDNIAKI: Spunk Shame Rokoko
STARSZAKI: Lili

Bimber ...pierwszej miłości się nie zapomina...
Awatar użytkownika
przypadkowa
Posty: 142
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 3:38 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: przypadkowa »

Słodkie maleństwa!
Podrap za uszkiem :D
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: missia »

One na tych ostatnich fotach wyglądają trochę jak fuzzy ??? A z kołowrotkiem nie polecam, też miałam, ale po pierwsze nie bawiły się na nim (to raczej zabawa dla chomiczka) i u szczurów to ponoć źle wpływa na kręgosłup i ogon czy coś w tym stylu ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: Boza-Krufka »

Oj nie fuzzy z nich nie są, tylko zdjęcia jakieś takie jasne wyszły, dlatego wolę przy dziennym świetle(lampy nie używam aby małych nie straszyć ;) )
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: missia »

A nie są troszkę łysawe? :) Serio tak wygląda 8)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: Boza-Krufka »

Na grzbietkach są lekko łysawe, ale ponoć to normalne :D
Dziewczyna od której brałam powiedziała że zarosną i się pokręcą także mam poczekać bo najwidoczniej się w matkę wdały, a ona właśnie jak była mała była lekko łysawa a później zaczęła nabierać sierści skręconej. Widziałam całą familę od początku jak samiczka była zapoznawana z samcem później jak się starano o maluchy aż do momentu odebrania i teraz też z dziewczyną kontakt mam ;D
Na dniach chcę pojechać do niej i się dowiedzieć konkretnie o datę urodzin małych i pogadać z nią o familii i genach ;)
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: missia »

Też miałam małe (wpadkowe) i po 3 - 4 tygodniach były całkowicie pokryte futerkiem, dlatego się dziwię ???
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: Boza-Krufka »

Ja nie wiem dokładnie ile te mają bo nie mogłam jeździć(noga w gipsie) a mój facet jeździł i nie pamięta kiedy się urodziły(skleroza zaawansowana :P )
Ja pamiętam że miesiąc temu ich jeszcze nie było i trwa kłótnia o to hehehe dlatego musimy dopytać ;D
Najwyżej będę miała mieszańce, choć szara przejawia już kręcenie futerka, szczególnie na brzuszku.

Jeszcze po imieniu ich nie wołałam i nie wiem które będą lepsze.
Albo Gaja i Xena
albo Kromka i Pajdka
KUUURCZE co się dzieje jak dostają kromkę chleba lub suchara(o suchara się biły)
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: missia »

Napewno powyżej 5 tyg bo wsześniej odebrać od mamy nie można. Dlatego wydaje się że w żyłach jednego jakaś fuzzowska kropla płynie. Wiesz nie masz pewności kim była np. prababka ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Boza-Krufka
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 29, 2013 12:17 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: Boza-Krufka »

Dlatego właśnie chcę z tą dziewczyną pogadać, bo oboje rodziców futro posiadają :P
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: missia »

Ale tak to już jest w tych czasach, że na 100% nigdy pochodzenia nie znamy. Ostatnio na "Animal Planet" oglądałam program o gryzoniach - z tego co zrozumiałam to zwierzaki nie dziedziczą cech po rodzicach tylko właśnie po dziadkach (np. rodzice byli biali, a dzieci same czarne). Więc widzisz nawet poprzednia właścicielka pewnie nie zdaje sobie sprawy o korzeniach jej ogonków.

Ale to w sumie nie ważne, ważniejsze jest to że Gaja i Xena (bo to lepsze niż chlebki moim zdaniem ;D ) znalazły kochający domek i są zdrowe! ;)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dwie wariatki ;)

Post autor: xiao-he »

Śliczności :) mizianko ślemy :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”