dobre dania wegetariańskie

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Mja »

Może odkrywcza nie będę, ale ja wczoraj "wymyśliłam" spaghetti a la bolognese z soi. Po prostu zamiast mięsa mielonego dodałam kotlety sojowe w proszku (przykład), takie już namoczone z łyżką oliwy. Przepisu na sos bolognese podawać nie będę, bo to oczywiste. Ale tak sobie pomyślałam, że w sumie na to samo wyszłoby z granulatem sojowym, bo w sumie te kotlety zapakowane składają się głównie z granulatu. Muszę sprawdzić.

Wygodne to jest bardzo - rodzina robi sobie sos z mięsem, a ja bez mięsa i wszyscy jedzą spaghetti. To nawet wygląda tak samo :D Ale wybaczcie mój zachwyt nad takim niczym, ja po prostu kocham makarony.
Livonia pisze: p.s dzis mnie moj P. wzial na obiad na walentynki do wege baru zobaczylam jakies dziwne nazwy i wzielam kofte indyjska;) aleeeeeee pyszne! normalnie dostalam tyle ze ledwo zjadlam dodatkowo pyszne  ladnie podane smaczne surowki do tego:) i jakis pyszny koktajl ananasowy ( troche za slodki)
moj P. nie chcial nic jesc ale go na samosy namowilam bo nazwa byla fajna;) strasznei mu tez posmakowalo;) i powiedzial ze jednak to wegetarianskie jedzenie nie jest zle i czesciej tam bedziemy chodzic... :DDDDDDDD nastepnym razem biore jakiegos.. enchi cos tam nalesnik z maki kukurydzianej bo ladnie brzmi;) moze znow bedzie pyszne:) a te samosy slicznie pachnialy tyle tam przypraw musialo byc ;) mniami;) na kofte prosze o przepisy;DDDD
Hehe, enchilada ;) Pewnie w Green Wayu byliście? Naprawdę mają tam dobre dania i nie jest drogo, bywam regularnie. W Łodzi są dwa takie bary, w jednym zawsze dostaję taką porcję od serca jako stała klientka i potem nie mogę się ruszać :P Polecam naleśniki ze szpinakiem i tort warzywny.
Btw, kiedyś w jakiejś gazecie były przepisy na kilka dań GW, może jeszcze to gdzieś mam... Muszę w necie poszukać.
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 9:09 am przez Mja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Lulu »

Ja jutro robie spaghetti z przepisu ofilki. Wszystko juz kupione, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Poza tym rozwinelam sie tartowo. Ostatnio tarta z lisciastym szpinakiem i mozzarella, a dle Daniela znowu z brzoskwiniami, ale tym razem z galaretka morelowa.

Ale juz nie bede o tartach, bo ile mozna.

Dzis z rzeczy bardzo prostych i banalnych zrobilam paste na kanapki z groszku: >>klik<<
Obrazek Obrazek
(jak widac zamiast widelca uzylam blendera)
I jestem zdziwiona jakie to pyszne ;D Naprawde polecam!

Ostatnio jeszcze gofry robie, bo dostalismy gofrownice. I podoba mi sie, bo latwiejsze od nalesnikow, szybkie i Danielowi smakuje. A ile mozna na to pozniej dodatkow polozyc :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Magamaga »

Mogę podac przepis na jedną z moim ukochanych sałatek.
puszka kiełków fasoli mung
3 jaja na twardo
30 dkg żółtego sera
5-6 ogórków konserwowych
majonez
pieprz, sol

Kiełki odsączyć i wrzucić do michy, ser utrzeć na grubej tarce, jaja i ogórki skroić w kostkę. Wszystko połączyć i dodać majonezu. Posolić, popieprzyć, wcianać - mniam1
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: huka »

A jedliście kiedys kotlety z kalafiora?
Gotuje się kalafiora,zgniata tłuczkiem do ziemniaków,dodaje jajko,bułkę tartą,sól,pieprz(ewentualnie inne ulubione przyprawy),
i natke pietruszki.Robi się kotleciki,panieruje w bułce tartej i smaży.PYCHA ;D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: yss »

znam przepis na pastę słonecznikową, ale możliwe że o czymś zapomnę :)

bierze się łuskane ziarna słonecznika. garść lub dwie.
upraża na suchej patelni [do zrumienienia. słonecznij jest tłusty i niczym tego nie wspomagamy]
uprażony mielimy lub miksujemy [tu jest ten haczyk bo nie każdy ma czym]

dodajemy trochę soli, może być i trochę pieprzu. jeżeli jest zbyt sypkie, to ciutkę oliwy i sprawdzamy, czy konsystencja się poprawiła. ale ciutkę - dosłownie kilka kropel.

fajne pod np sałatę i pomidorek :)

lulu: to samo można zrobić z soczewicy, fasoli, grochu.... a wręcz ugotować warzywa jak na zupę, odsączyć i przemielić, plus glony, ulubione przyprawy, i voila :D
z takiej gotowanej papki warzywnej też fajny sos do spaghetti wychodzi.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Magamaga »

Moja teściowa robi boskie kotlety z białego sera - muszę się spytac o przepis.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Magamaga »

Sałatka z surimi (paluszkami krabowymi)

Opakowanie mrożonych paluszków krabowych
opakowanie makaronu chińskiego tao-tao
koperek
2 świeże ogórki
jogurt naturalny
3 łyżki majonezu
sól, pieprz, sok z 1/2 cytryny
3-4 ząbki czosnku

Paluszki rozmrozić, pokroić w plasterki. Makaron przyrządzić wg przepisu na opakowaniu (zalać wrzątkiem i potrzymać pod przykryciem) i pokroić, żeby nie był zbyt długi. Ogórki pokroić w kostkę. Wszystko wymieszac, posolić, popieprzyć, skropić sokiem z cytryny. Polać sosem zrobionym z jogurtu (male opakowanie) i majonezu wymieszanych z rozgniecionymi ząbkami czosnku.
Schłodzic i wcinać.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Oleczka »

mam prosbe zna ktos jakis fajny przepis na salatke taka ktora mozna podac goscia tak zeby apetycznie wygladala i smakowala :) tylko bez szpinaku i owocow morza :)  bo ja to tylko umiem zrobic taka warzywna klasyczna z warzywami z zupy :P
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: susurrement »

żółty ser,
kukurydza,
ananas,
majonez.
pokroić ser i ananasa, dodać kukurydzę i wymieszać z majonezem.
proporcje oczywiście wg uznania.
pysznie wygląda, i co najważniejsze - smakuje :)

niektórzy dodają jeszcze jakąś szynkę ale nie wiem jaką ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: Nasza własna książka kucharska 0_o

Post autor: Oleczka »

o no fajne bo latwe :P a szynke to dodaja ta wedzona na zimno ta taka jak surowa :P zapomnialam jak sie to pisze prscotto :p
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Mja »

Pieczarki faszerowane ratatouille :D

* 12 dorodnych pieczarek (obranych)
* 1 cebula
* 1 bakłażan
* 1 cukinia
* 1 zielona papryka
* 1 żółta papryka
* 3 duże mięsiste pomidory bez skóry
* 150 ml oliwy z oliwek
* 1 ząbek czosnku
* 1/2 kieliszka białego lub różowego wina
* 2 szczypty ziół prowansalskich
* 1 mini kostka przyprawowa Pietruszka Knorr
* sól, pieprz
* 3 łyżki oliwy z oliwek
* liść laurowy


1. Odetnij nogi pieczarek.
2. Z pomidorów, bakłażana, cukinii i papryki usuń pestki.
3. Wszystkie warzywa, poza czosnkiem i kapeluszami pieczarek, pokrój na średnią kostkę.
4. Wlej na patelnię oliwę, dodaj rozgnieciony w łupinie czosnek i dodawaj kosteczki w następującej kolejności: bakłażan, cebula, cukinia, papryka, nogi pieczarek. Każde kolejne warzywo dodawaj, kiedy poprzednie trochę zmięknie. Jeszcze nie dodawaj pomidorów, bo się rozlecą.
5. Wlej białe wino i dokładnie wszystko mieszaj, starając się odkleić to, co przywarło do dna garnka. Dodaj zioła prowansalskie i liść laurowy.
6. Pod sam koniec smażenia dodaj pokrojone kostkę pomidory.
7. Wkrusz mini kostkę przyprawową Pietruszka KNORR oraz sól i pieprz. Delikatnie wymieszaj.
8. Kapelusze pieczarek posmaruj oliwą i połóż na grillu brzuszkami do góry.
9. Po kilku minutach (2-5 minut, w zależności od temperatury żaru) przełóż je na drugą stronę i nałóż ratatouille. Grilluj jeszcze ok. 5 minut, aż będą w środku ciepłe (sprawdzaj wbijając w nie mały nożyk).

By Pascal Brodnicki
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: yss »

skąplikowaniec....
ja a propos tej sałatki z ananasów. otóż moja mam robi sałatkę z ryżu gotowanego z curry, do tego ananasy i kukurydza, i coś jeszcze plus sos - w skład sosu wchodzi na pewno sól i pieprz i -
chyba trochę się błaźnię pisząc to :) ale w sumie sałatka pyszności, nazywa się żółta sałatka, dowiem się bo sama chętnie bym zrobiła.......
ostatnio pykam sobie zupy z mrożonek :] gotuje się wodę, wsypuje mrożonkę, trochę przypraw [ i masło lub np miso] i gotowe. coś dla leni, a zawsze to warzywa a nie baton. no i kurczę, próbowałyście "zupy królewskiej" hortexu? z pieczarkami i szpinakiem? to moje ostatnie odkrycie, jest przepyszna....... :) tak może nie a propos przepisów, ale cuś rozdrażniona jestem i chcę sobie chwilę poklepać w klawisze.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: RattaAna »

czy ktoś się orientuje co należy zrobić z takimi buraczkami tartymi pasteryzowanymi? są bez cukru i dodatków, więc chyba należałoby je podgrzać i coś dodać - ale CO? chcę, żeby to był dodatek ciepły do ziemniaków, nie jakaś ćwikła z chrzanem... pomocy!
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: merch »

smietane albo maslo
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: RattaAna »

tylko? a jakąś sól czy cukier? czy sok z cytryny? czy takie tylko z masłem/śmietaną nie będą za mdłe?
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”