Moje maleństwo

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Moje maleństwo

Post autor: justme »

Chwilowo jest jeden (miałam roczną przerwę w posiadaniu szczurków, a ten urwis przypadkiem do mnie trafił). Niedługo adoptuję mu kolege z forum (już zaczęłam szukać)

Jakiś miesiąc temu mój mały kuzyn dostał od rodziców szczurka. Niby wszystko fajnie pięknie, ale okazało się, że dziecku nie podoba się fakt, że szczurek jest trochę dziki (był przestraszony).
Po dwóch dniach zrezygnował z zajmowania się nim i zwierzątko stało samo. Po tygodniu jego rodzice zadzwonili do mnie i przedstawili sytuacje, więc wzięłam maluszka do siebie (w sumie to aż takie maleństwo to to nie jest, ma koło 3-4 miesięcy a spasiony jest niesamowicie, teraz ma diete i troszkę lepiej to wygląda).

Co najdziwniejsze, od początku reagował na "Szczurek" i od razu przybiegał. Nie chciał sie przerzucić na żadne inne imie  ::)

i jest bardzo wdzięcznym modelem:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moje maleństwo

Post autor: sophiya »

boże, jaka piękność! Dawno nie widziałam tyle uroku i figlarności w jednym szczurku. Cudo :-*

On nie ma 4 miesięcy na pewno, mi wygląda na około dwa. Porównałam z wyglądem moich facetów z tego okresu i proszę - proporcje łebka i ciała takie same:)

Wygląda na indywidualistę, ale takiego rozbrykanego. No po prostu URWIS.
Wielkie czochranie ode mnie i moich nosków.
Obrazek
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Moje maleństwo

Post autor: justme »

wet mu dawał minimum 3 miesiace (a to bylo trzy tygodnie temu). Może po prostu na zdjęciach tak wyszedł :P (na pierwszym jest skulony i pod kątem, a drugie to makro).

Ale racja, jest wspaniały :) po trzech dniach już sam sie pchał na ręce.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Moje maleństwo

Post autor: odmienna »

Wow! ale... Szczurek  :D - piękny. Te oczy! (makro, nie makro- oczy jak jeziora  :P)


(swoją drogą: historia jakby "w drugą stronę" - większość , ma problem z przekonaniem rodziców  :D - dziwny jest ten świat  ;))
Obrazek
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Moje maleństwo

Post autor: Pamelka666 »

ojejku... piękne maleństwo... to oczy, te uszka ;D cudo, ja bym mu dała najwyżej 2 miesące...
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Moje maleństwo

Post autor: justme »

aż się przejdę w piątek do innego weta dla porównania opini :P
ja sama stwierdzić tego nie moge, bo wszystkie moje szczurki do tej pory były starsze (jedną od maleństwa miałam, ale to było pięć lat temu, więc dokładnie stwierdzić nie potrafię  ::) )
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Moje maleństwo

Post autor: Pamelka666 »

heh, samczyki sa wieksze zawsze... a ten wyglada (przynajmniej na zdjęciach) na małego...
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moje maleństwo

Post autor: sophiya »

justme, miałam na tymczasie dwóch chłopaków. Lekarz z pogotowia weterynaryjnego ocenił ich na 3-4 miesiące. Byłam przerażona, bo byli bardzo mali i bałam się, że są niedokarmieni.
Poszłam z nimi do Oazy, dr. Jałonicka powiedziała od razu, że żadne tam 3-4, ale miesiąc.

Ten Twój też wygląda na miesiąc, góra 2.
Obrazek
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Moje maleństwo

Post autor: justme »

znaczy, żeby było jasne, zdjęcia są sprzed ok miesiąca (teraz nei ma szans, żeby zrobić mu zdjęcie, nie usiedzi w jednym miejscu 5 sek.)

dziękuję ślicznie za pomoc z określeniem wieku :D ja sama nie znam się na tym na tyle, żeby kłócić się z opinią weterynarza  ::)
bazylia
Posty: 170
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Moje maleństwo

Post autor: bazylia »

jaki słodziak  ;) mizianko dla Szczurka  :-* :-* :-*
Obrazek
Ze mną: Zuza i Pyza ;)
Za TM: Bazylia i Kajtek [']
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje maleństwo

Post autor: justme »

a tutaj maleństwo (po długich trudach w końcu ochrzczone Borys) z dziś poznanym kolegą, którego wczoraj przywiozłam z Warszawy (moja mama stwierdziła, że on musi nazywać się Poster i już)

Prawda, że jak ojciec z synkiem? :D

Obrazek


Przepraszam za jakość zdjęcia, ale to ostatnie, jakie udało mi sie zrobić, zanim bateria w aparacie padła
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje maleństwo

Post autor: limba »

Poster (czyli warszawski Szlug ;) )jest Boski.... jak byl u Mady (zlota kobieta) to sporo mi o nim opowiadala. jest absolutnie cudowny, a malenstwo faktycznie jak mala kserowka :)
Ciesze sie ze Poster po takim ciezkim poczatku swojego zycia znalazl w koncu spokoj :) Duzo zdrowka smrodziuszkom zycze :) i poprosze o cioci wytarmosic :D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moje maleństwo

Post autor: merch »

No, no taka zgodna para i to od razu tak sie polubili ? Gratuluje:)
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: Moje maleństwo

Post autor: Pamelka666 »

cudne haszczaki.... prawi identyczne, gdy by nit patrzeć na wielkość xD
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje maleństwo

Post autor: justme »

aż sie muszę pochwalić, ze dzięki tym paskudom oficjalnie wygrałam konkurs na najgłupszą wymówkę w historii szkoły ("szczur mi zjadł prace domową"). I za cholere nikt mi nie chciał uwierzyć, że to prawda, dopóki nie przyniosłam pogryzionych szczątków wypracowania :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”